Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kandidaat-premier Libanon slaagt er niet in ​​regering te vormen

Kandidaat-premier Libanon slaagt er niet in ​​regering te vormen

BEIROET (ANP/DPA) - Mustafa Adib, de kandidaat-premier van Libanon, heeft de opdracht voor de vorming van een nieuwe regering teruggegeven en tegelijk zijn ontslag ingediend. Dat maakte de president van Libanon, Michel Aoun, bekend tijdens een bijeenkomst in het presidentieel paleis.

De Libanese regering kondigde haar ontslag aan na de explosie in Beiroet op 4 augustus, waarbij 190 doden en meer dan 6000 gewonden vielen. President Aoun gaf toen de 48-jarige Adib de opdracht om een nieuwe ​​regering te vormen.

Sinds zijn benoeming op 31 augustus stond Adib onder druk om zo snel mogelijk een nieuw kabinet te vormen, zodat het de nodige hervormingen kan doorvoeren om miljarden dollars aan buitenlandse hulp vrij te maken.

Partijen

Adibs pogingen zijn geblokkeerd door de twee belangrijkste partijen die de grote sjiitische gemeenschap van Libanon vertegenwoordigen: Amal en Hezbollah. De twee partijen weigerden hun eis in te trekken om het ministerie van Financiën onder controle te houden. Volgens analisten houdt dit verband met recente Amerikaanse sancties tegen een voormalige minister van Amal en tegen Hezbollah-gerelateerde bedrijven.

Adib had de steun van de Franse president Emmanuel Macron, die de internationale hulpinspanningen voor Libanon coördineert. Macron heeft politici gewaarschuwd dat hun onvermogen om een kabinet van onafhankelijke experts te vormen, gevolgen kan hebben, inclusief mogelijke sancties.

Libanon kampt met een van de ergste economische crises in zijn geschiedenis. De coronapandemie en de explosie in Beiroet hebben de situatie verder verergerd.

Meer uit Buitenland

Netanyahu: Israël valt Beiroet aan als Hezbollah geweld voortzet

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft Donald Trump verteld dat Israël Beiroet alsnog zal aanvallen als Hezbollah zijn aanvallen tegen Israël niet staakt. Hij reageert daarmee op de aankondiging van Trump dat Israël geen troepen stuurt naar de Libanese hoofdstad en dat Hezbollah de aanvallen op Israël staakt.

33 minuten geleden
EU eens over terugkeerregeling, waaronder 'terugkeerhubs'

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie zijn het eens geworden over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Eerder werden de drie EU-instituten het niet eens over wanneer de regeling precies van kracht zou zijn. Ze hebben nu een voorlopig akkoord voor een compromis hierover.

1 uur geleden
Trump: gebeld met Israël en Hezbollah, aanvallen gaan stoppen

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.

3 uur geleden
Iraanse garde dreigt met 'nieuwe fronten' vanwege strijd Libanon

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.

4 uur geleden
Trump: Iran informeerde ons niet over stilleggen overleg

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."

4 uur geleden
Merz wil met Europese leiders betere band met Trump opbouwen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.

5 uur geleden
Kenianen demonstreren tegen Amerikaans ebolacentrum

NAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.

5 uur geleden