Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kandidaat-premier Libanon slaagt er niet in ​​regering te vormen

Kandidaat-premier Libanon slaagt er niet in ​​regering te vormen

BEIROET (ANP/DPA) - Mustafa Adib, de kandidaat-premier van Libanon, heeft de opdracht voor de vorming van een nieuwe regering teruggegeven en tegelijk zijn ontslag ingediend. Dat maakte de president van Libanon, Michel Aoun, bekend tijdens een bijeenkomst in het presidentieel paleis.

De Libanese regering kondigde haar ontslag aan na de explosie in Beiroet op 4 augustus, waarbij 190 doden en meer dan 6000 gewonden vielen. President Aoun gaf toen de 48-jarige Adib de opdracht om een nieuwe ​​regering te vormen.

Sinds zijn benoeming op 31 augustus stond Adib onder druk om zo snel mogelijk een nieuw kabinet te vormen, zodat het de nodige hervormingen kan doorvoeren om miljarden dollars aan buitenlandse hulp vrij te maken.

Partijen

Adibs pogingen zijn geblokkeerd door de twee belangrijkste partijen die de grote sjiitische gemeenschap van Libanon vertegenwoordigen: Amal en Hezbollah. De twee partijen weigerden hun eis in te trekken om het ministerie van Financiën onder controle te houden. Volgens analisten houdt dit verband met recente Amerikaanse sancties tegen een voormalige minister van Amal en tegen Hezbollah-gerelateerde bedrijven.

Adib had de steun van de Franse president Emmanuel Macron, die de internationale hulpinspanningen voor Libanon coördineert. Macron heeft politici gewaarschuwd dat hun onvermogen om een kabinet van onafhankelijke experts te vormen, gevolgen kan hebben, inclusief mogelijke sancties.

Libanon kampt met een van de ergste economische crises in zijn geschiedenis. De coronapandemie en de explosie in Beiroet hebben de situatie verder verergerd.

Meer uit Buitenland

Bill Clinton noemt situatie in Minneapolis afschuwelijk

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton noemt de aanpak van de protesten tegen immigratiedienst ICE en de dodelijke schietpartijen in Minneapolis "afschuwelijk". "Tijdens ons leven maken we slechts enkele momenten mee waarop de besluiten die we nemen, de acties die we ondernemen, onze geschiedenis voor jaren zullen bepalen. Dit is daar een van", schreef hij op X.

14 minuten geleden
Noordzeelanden willen gezamenlijke windmolenparken bouwen

HAMBURG (ANP) - Landen moeten samen een windmolenpark kunnen bouwen in de Noordzee, met aansluitingen naar meerdere landen. Dat spreken de energieministers van België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk maandag af op een internationale top over de Noordzee in Hamburg.

1 uur geleden
Voormalige premier Zuid-Korea Lee Hae-chan overleden

HO CHI MINH-STAD (ANP/AFP) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Lee Hae-chan is overleden tijdens een bezoek aan Vietnam. De 73-jarige politicus stierf aan de gevolgen van een hartaanval.

3 uur geleden
Elf doden bij aanval op Mexicaans voetbalveld

SALAMANCA (ANP/AFP) - Bij een gewapende aanval op een voetbalveld in de Mexicaanse stad Salamanca zijn zondag zeker 11 mensen omgekomen. Twaalf anderen liepen schotwonden op, melden lokale autoriteiten.

3 uur geleden
Interim-president Venezuela: klaar met orders uit Washington

CARACAS (ANP) - Waarnemend president van Venezuela Delcy Rodríguez heeft zondag aangegeven dat ze genoeg heeft van bevelen uit de Verenigde Staten. Daarmee verwees ze naar de druk die Washington op Venezuela uitoefent sinds de gevangenneming van Nicolás Maduro.

5 uur geleden
Meer politieke gevangenen vrijgelaten in Venezuela

CARACAS (ANP) - In Venezuela zijn zondag 104 politieke gevangenen vrijgelaten. Eerder had de non-gouvernementele organisatie Foro Penal al melding gemaakt van zo'n 80 vrijgelaten gevangenen, met de hoop dat er meer zouden volgen.

6 uur geleden
Doden en veel vermisten bij veerongeluk op de Filipijnen

MANILLA (ANP) - Zeker zeven mensen zijn omgekomen toen een veerboot voor de kust van de zuid-Filipijnse provincie Basilan kapseisde. De kustwacht wist volgens lokale media 215 opvarenden te redden, maar 144 personen worden nog vermist.

6 uur geleden