Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kandidaat-minister Kennedy tegen Senaat: ik ben geen antivaxer

Kandidaat-minister Kennedy tegen Senaat: ik ben geen antivaxer

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Robert F. Kennedy jr., de kandidaat-minister van Volksgezondheid, moest woensdag voor de Senaatscommissie komen om te bewijzen dat hij een geschikte minister zou zijn. Zijn benoeming is omstreden, omdat hij bekendstaat als antivaxer. Onterecht, verzekerde Kennedy de commissie: "Ik ben niet tegen vaccins. Ik ben voor veiligheid."

Kennedy heeft jarenlang misinformatie verspreid over de gevaren van vaccins en kreeg daar met name tijdens de coronapandemie grote aandacht door. "Hij heeft er zijn levenswerk van gemaakt om twijfel te zaaien en ouders te ontmoedigen om hun kinderen levensreddende vaccins te geven", zei de Democratische senator Ron Wyden bij de opening van de hoorzitting.

"Ik denk dat vaccinaties een essentiële rol spelen in de gezondheidszorg", verdedigde de 70-jarige Kennedy zich. "Al mijn kinderen zijn gevaccineerd."

Abortus

Ook vanuit de Republikeinse partij is er kritiek op Kennedy's mogelijke ministerschap. Dat heeft niet alleen met zijn antivaccinatiestandpunten te maken, maar ook met het feit dat hij een voorstander zou zijn van het recht op abortus. Conservatieve Republikeinen zijn daar juist tegen.

Kennedy zei tijdens de zitting qua abortussen het beleid van president Donald Trump te volgen en noemde iedere abortus "een tragedie". Trump is kritisch over het afbreken van zwangerschappen en is mogelijk van plan de toegang tot abortuspillen te beperken. Kennedy verklaarde dat de president nog geen beslissing heeft genomen, maar dat hij die zal uitvoeren, wat Trump ook besluit.

Presidentschap

De neef van oud-president John F. Kennedy probeerde aanvankelijk zelf voor het presidentschap te gaan als onafhankelijke kandidaat, maar schaarde zich later achter Trump. Na de winst van de Republikein beloonde hij Kennedy door hem voor te dragen als gezondheidsminister.

Kennedy wordt donderdag ook nog gehoord door een andere Senaatscommissie, voordat uiteindelijk de gehele Senaat over zijn benoeming zal stemmen.

Meer uit Buitenland

Afscheidsdienst voor Noorse koning Harald afgelopen

OSLO (ANP) - De afscheidsdienst voor koning Harald in de Domkerk in Oslo is afgelopen. Even na 14.00 uur werd de kist met daarin het lichaam van de overleden koning de kerk uitgedragen. Vlak daarna volgde een fly-over van de luchtmacht. Vier gevechtsvliegtuigen vlogen in de zogenoemde missing-manformatie over de stad.

24 minuten geleden
Duitsland schort telefoongesprek met Trump tot nader order op

BERLIJN (ANP/AFP) - Een telefoongesprek tussen de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Amerikaanse president Donald Trump is tot nader order opgeschort. Dat meldt een woordvoerder van de Duitse overheid. De twee bewindslieden zouden contact met elkaar hebben rond de 25e jaardag van de aanslagen op New York en Washington van 11 september 2001. Een reden voor het uitstel werd niet genoemd.

44 minuten geleden
Netanyahu klaagt krant aan na stuk over waarschuwing aanval Hamas

TEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu klaagt de krant Haaretz aan na een artikel over de aanval van Hamas op Israël in oktober 2023. Daarin stond dat hij door de president van de Verenigde Arabische Emiraten was gewaarschuwd voor het geweld.

57 minuten geleden
Noorse premier Støre dankbaar voor 'menselijke' koning Harald

OSLO (ANP) - De Noorse premier Jonas Gahr Støre is "diep dankbaar" voor de 35 jaar dat Harald koning van Noorwegen was. De vorst maakte zijn functie "menselijk", aldus Støre tijdens de uitvaartdienst voor Harald in de Domkerk in Oslo.

1 uur geleden
Servische president ontbindt parlement na aanhoudende protesten

BELGRADO (ANP/AFP) - De Servische president Aleksandar Vučić heeft per decreet het Servische parlement ontbonden. Verkiezingen waren aanvankelijk gepland voor december 2027, maar zullen nu 25 oktober worden gehouden. Vučić gaat daarmee mee in de eisen van demonstranten in het land, die al maandenlang protesteren tegen de regering.

1 uur geleden
Rouwstoet koning Harald aangekomen bij Domkerk

OSLO (ANP) - De rouwstoet rond de uitvaart van de Noorse koning Harald is aangekomen bij de Domkerk in Oslo. Bij aankomst werden koning Haakon en de overige leden van de Noorse koninklijke familie welkom geheten door de bisschop van Oslo, Sunniva Gylver, en Olav Fykse Tveit, de leider van de Noorse kerk.

1 uur geleden
Rouwstoet met kist Harald op weg naar Domkerk

OSLO (ANP) - De kist met daarin het lichaam van de overleden Noorse koning Harald is op weg naar de Domkerk in Oslo. Rond het middaguur vertrok de rouwstoet vanaf het paleis, onder begeleiding van saluutschoten en muziek. Langs de route hebben zich honderden mensen verzameld. Het Noorse persbureau NTB omschrijft de sfeer als ingetogen en "ongewoon stil".

2 uur geleden