Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kandidaat-minister Kennedy tegen Senaat: ik ben geen antivaxer

Kandidaat-minister Kennedy tegen Senaat: ik ben geen antivaxer

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Robert F. Kennedy jr., de kandidaat-minister van Volksgezondheid, moest woensdag voor de Senaatscommissie komen om te bewijzen dat hij een geschikte minister zou zijn. Zijn benoeming is omstreden, omdat hij bekendstaat als antivaxer. Onterecht, verzekerde Kennedy de commissie: "Ik ben niet tegen vaccins. Ik ben voor veiligheid."

Kennedy heeft jarenlang misinformatie verspreid over de gevaren van vaccins en kreeg daar met name tijdens de coronapandemie grote aandacht door. "Hij heeft er zijn levenswerk van gemaakt om twijfel te zaaien en ouders te ontmoedigen om hun kinderen levensreddende vaccins te geven", zei de Democratische senator Ron Wyden bij de opening van de hoorzitting.

"Ik denk dat vaccinaties een essentiële rol spelen in de gezondheidszorg", verdedigde de 70-jarige Kennedy zich. "Al mijn kinderen zijn gevaccineerd."

Abortus

Ook vanuit de Republikeinse partij is er kritiek op Kennedy's mogelijke ministerschap. Dat heeft niet alleen met zijn antivaccinatiestandpunten te maken, maar ook met het feit dat hij een voorstander zou zijn van het recht op abortus. Conservatieve Republikeinen zijn daar juist tegen.

Kennedy zei tijdens de zitting qua abortussen het beleid van president Donald Trump te volgen en noemde iedere abortus "een tragedie". Trump is kritisch over het afbreken van zwangerschappen en is mogelijk van plan de toegang tot abortuspillen te beperken. Kennedy verklaarde dat de president nog geen beslissing heeft genomen, maar dat hij die zal uitvoeren, wat Trump ook besluit.

Presidentschap

De neef van oud-president John F. Kennedy probeerde aanvankelijk zelf voor het presidentschap te gaan als onafhankelijke kandidaat, maar schaarde zich later achter Trump. Na de winst van de Republikein beloonde hij Kennedy door hem voor te dragen als gezondheidsminister.

Kennedy wordt donderdag ook nog gehoord door een andere Senaatscommissie, voordat uiteindelijk de gehele Senaat over zijn benoeming zal stemmen.

Meer uit Buitenland

Hoge opkomst bij vervroegde verkiezingen in Servië

BELGRADO (ANP/AFP) - Bij de vervroegde parlementsverkiezingen in Servië had om 13.00 uur al zo'n 35 procent van de kiezers gestemd. Dat was bij de verkiezingen in 2023 op hetzelfde tijdstip circa 21 procent. Er wordt deze zondag een hoge opkomst verwacht.

6 minuten geleden
Minister: Markle mogelijk zedendelinquent van ergste soort

MANILLA (ANP) - Alles wijst er op dit moment op dat Thomas Markle, de vader van Meghan, mogelijk "een zedendelinquent van de ergste soort" is. Dat zegt Jonvic Remulla, de Filipijnse minister van Binnenlandse Zaken, tegen de Britse krant The Guardian. Volgens hem zal een volledig forensisch onderzoek "uitsluitsel geven".

54 minuten geleden
Liechtensteiners protesteren tegen abortusveto erfprins Alois

VADUZ (ANP) - In Liechtenstein is gedemonstreerd tegen het besluit van erfprins Alois om de versoepeling van de abortuswetgeving tegen te houden. Zo'n 250 mensen marcheerden naar het kasteel van Vaduz, de residentie van het Liechtensteinse vorstenhuis.

1 uur geleden
Ruim 1300 arrestaties bij Franse betogingen, 53 agenten gewond

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft tijdens de demonstraties van zaterdag 1314 mensen aangehouden, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Daarnaast raakten 53 agenten gewond bij confrontaties en werden 24 winkels geplunderd.

3 uur geleden
Hechtenis van verdachte schietpartij bij Parijs opgeheven

TRAPPES (ANP/AFP) - De hechtenis van de verdachte van een schietpartij bij Parijs is om psychiatrische redenen opgeheven, meldt de antiterrorismeafdeling van het Franse OM. Er vindt nu psychiatrisch onderzoek plaats. Door het geweld van vrijdag viel een dode en raakten vijf mensen gewond.

3 uur geleden
Brand in het Adelaarsnest 's nachts opgelaaid

BERCHTESGADEN (ANP/DPA) - De brand in het voormalige theehuis van Adolf Hitler, bekend als het Adelaarsnest, is in de nachtelijke uren opgelaaid. Het heeft "opnieuw kamerhoog gebrand", aldus de Duitse politie. De brandweer rukte uit en bluste de brand.

5 uur geleden
Plunderingen en brandstichting in centrum van Barcelona

BARCELONA (ANP) - In het centrum van Barcelona hebben jongeren zaterdagmiddag en -avond winkels geplunderd en containers en auto's in brand gestoken. Dat melden verschillende Spaanse media, waaronder El Confidencial.

7 uur geleden