Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Kandidaat-lijsttrekker Omtzigt scoort het beste bij kiezers'

'Kandidaat-lijsttrekker Omtzigt scoort het beste bij kiezers'

DEN HAAG (ANP) - De meeste kiezers zullen op het CDA stemmen met Pieter Omtzigt als lijsttrekker. Dat is de uitkomst van een peiling van Maurice de Hond.

Kamerlid Omtzigt gaat de strijd om het lijsttrekkerschap aan met vicepremier Hugo de Jonge, staatssecretaris Mona Keijzer en mede-Kamerlid Martijn van Helvert. Bij de peiling onder de kiezers zegt 16 procent voor Omtzigt te kiezen, tegen 13 procent voor De Jonge.

Dat komt volgens De Hond met name doordat Omtzigt ook kiezers van FVD, PVV en SP trekt en De Jonge niet. De andere twee kandidaat-lijsttrekkers scoren lager. Keijzer komt 2 procent lager uit dan De Jonge met 11 procent en Van Helvert haalt 8 procent.

De Jonge

Onder degenen die nu aangeven CDA te stemmen doet De Jonge het iets beter. In totaal 87 procent van de achterban kiest voor de minister van Volksgezondheid, voor Omtzigt 85 procent. Keijzer en Van Helvert moeten het doen met respectievelijk 71 en 62 procent.

De aandacht rondom de kandidaatstelling en verkiezing van de lijsttrekker doet het CDA electoraal goed, aldus De Hond. Vorige week steeg de partij al 2 zetels en daar is er nog 1 bijgekomen. De 19 zetels is de hoogste prognose sinds de landelijke verkiezingen van 2017 en staat gelijk aan het huidige aantal Kamerzetels.

Meer uit Politiek

Berendsen bespreekt missie in Straat van Hormuz met Rubio

WASHINGTON (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) heeft dinsdag met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio gesproken over de inzet van een aantal Europese en Aziatische landen om de Straat van Hormuz te beschermen. Daarbij is wel benadrukt dat er eerst een einde aan de vijandelijkheden moet komen, zei Berendsen na afloop van het gesprek tegen media.

7 uur geleden
Jetten geeft nog niets prijs over verzachten gevolgen Iran-oorlog

LONDEN (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) wil nog niets zeggen over mogelijke maatregelen die het kabinet voorbereidt om de gevolgen van de oorlog in Iran voor Nederlanders te verzachten. Er lijken maatregelen voor honderden miljoenen euro's te worden voorbereid, maar Jetten zei dat de plannen eerst nog besproken moeten worden in de ministerraad.

8 uur geleden
Van Weel over in brand steken man in rolstoel: alle grenzen over

DEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel van Justitie en Veiligheid heeft geschrokken gereageerd op het nieuws dat een man in een elektrische rolstoel in Utrecht in brand is gestoken. "Dit gaat alle grenzen over."

10 uur geleden
CDA 'gaat rustig kauwen' op asielwetten na debat in Eerste Kamer

DEN HAAG (ANP) - Het CDA "gaat rustig kauwen" op de asielwetten waar de Eerste Kamer maandag en dinsdag over heeft gedebatteerd. De partij bezit de sleutel tot een meerderheid voor de wetten, maar senator Madeleine van Toorenburg wilde dinsdag nog niet prijsgeven of haar fractie voor gaat stemmen. De stemming is volgende week.

10 uur geleden
Kabinet wil voorzichtig de knip trekken voor gevolgen Iran-oorlog

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet lijkt bereid honderden miljoenen euro's uit te trekken voor maatregelen om de gevolgen van de oorlog in Iran voor burgers en bedrijven te verzachten. Hoeveel precies, is volgens ingewijden nog niet te zeggen omdat het pakket nog "volop in beweging" is.

11 uur geleden
PVV dreigt in Eerste Kamer tegen Fabers asielwetten te stemmen

DEN HAAG (ANP) - Alexander van Hattem dreigt dat de PVV in de Eerste Kamer tegen de wetten stemt die zijn ingediend door zijn partijgenoot Marjolein Faber, toen zij in het vorige kabinet minister was. Het debat in de senaat over deze wetten en de toevoeging om een illegaal verblijf strafbaar te maken "stemt mij niet vrolijk". Van Hattem heeft vier strenge moties ingediend en vindt de steun hiervoor "dusdanig belangrijk dat ze bepalend kunnen zijn" voor de vraag of de PVV voorstemt.

11 uur geleden
Minister: ongedocumenteerden alleen strafbaar bij niet meewerken

DEN HAAG (ANP) - Iemand zonder geldige verblijfspapieren moet alleen vrezen voor vervolging als die niet meewerkt aan zijn of haar vertrek. Dat verzekerde asielminister Bart van den Brink (CDA) bij het debat in de Eerste Kamer over twee strenge asielwetten, waarvan de strafbaarstelling van illegaliteit een onderdeel is.

16 uur geleden