'Kandidaat-lijsttrekker Omtzigt scoort het beste bij kiezers'
DEN HAAG (ANP) - De meeste kiezers zullen op het CDA stemmen met Pieter Omtzigt als lijsttrekker. Dat is de uitkomst van een peiling van Maurice de Hond.
Kamerlid Omtzigt gaat de strijd om het lijsttrekkerschap aan met vicepremier Hugo de Jonge, staatssecretaris Mona Keijzer en mede-Kamerlid Martijn van Helvert. Bij de peiling onder de kiezers zegt 16 procent voor Omtzigt te kiezen, tegen 13 procent voor De Jonge.
Dat komt volgens De Hond met name doordat Omtzigt ook kiezers van FVD, PVV en SP trekt en De Jonge niet. De andere twee kandidaat-lijsttrekkers scoren lager. Keijzer komt 2 procent lager uit dan De Jonge met 11 procent en Van Helvert haalt 8 procent.
De Jonge
Onder degenen die nu aangeven CDA te stemmen doet De Jonge het iets beter. In totaal 87 procent van de achterban kiest voor de minister van Volksgezondheid, voor Omtzigt 85 procent. Keijzer en Van Helvert moeten het doen met respectievelijk 71 en 62 procent.
De aandacht rondom de kandidaatstelling en verkiezing van de lijsttrekker doet het CDA electoraal goed, aldus De Hond. Vorige week steeg de partij al 2 zetels en daar is er nog 1 bijgekomen. De 19 zetels is de hoogste prognose sinds de landelijke verkiezingen van 2017 en staat gelijk aan het huidige aantal Kamerzetels.
Meer uit Politiek
GORINCHEM (ANP) - De inwoners van de gemeente Gorinchem kunnen op woensdag 29 april opnieuw naar de stembus. Het stadsbestuur heeft deze datum vastgesteld, nadat een meerderheid van de gemeenteraad een herstemming wilde. Aanleiding zijn vermoedens van stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en de NAVO hadden deze week contact met de Verenigde Staten nadat president Donald Trump had gedreigd uit de NAVO te vertrekken. "Daar is contact over. Ook om de Amerikanen te wijzen op dat we juist meer uitgeven aan Defensie", zei premier Rob Jetten tijdens zijn wekelijkse persconferentie.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Rianne Letschert (Cultuur) vindt het "ontzettend goed nieuws" dat de Roemeense kunstschatten die vorig jaar werden geroofd uit het Drents Museum in Assen, waaronder een eeuwenoude gouden helm, weer zijn teruggevonden. "Wat een heugelijke dag", aldus de D66-bewindsvrouw.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het handelen van minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) rond het terugdraaien van bezuinigingen op subsidie voor UNRWA is niet voor herhaling vatbaar, vindt asielminister en vicepremier Bart van den Brink (CDA).
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet verlengt de missie van het fregat Zr. Ms. Evertsen in het oosten van de Middellandse Zee "tot in beginsel begin mei". Dat heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) de Tweede Kamer laten weten. Het schip vertrok vorige maand naar de regio om bij te dragen aan de verdediging van NAVO-bondgenoten die bedreigd worden door de oorlog in het Midden-Oosten.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Robert van Gasteren geeft zijn zetel niet terug aan de BBB in de Eerste Kamer. Hij gaat verder als zelfstandig senator, bevestigt BBB-fractievoorzitter Ilona Lagas woensdag na berichtgeving van WNL.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - PVV, SP en 50PLUS vinden het een slecht idee om een eigen bijdrage te vragen voor wijkverpleging vanwege de nadelige gevolgen. Dat bleek woensdag tijdens een zorgdebat. Coalitiepartij CDA gaf aan niet doof te zijn voor de zorgen, maar desondanks voor het plan te zijn.
1 dag geleden