
Kandidaat Duitse Groenen ontkent plagiaatbeschuldiging
BERLIJN (ANP/AFP) - Annalena Baerbock, de kandidaat voor het bondskanselierschap van de Duitse Groenen, heeft ontkend plagiaat te hebben gepleegd in een vorige maand gepubliceerd boek. "Veel ideeën van andere mensen zijn in het boek verwerkt. Ik heb geen gespecialiseerd werk geschreven of iets dergelijks, ik heb geschreven wat ik met dit land wil doen, en ook de wereld beschreven zoals die is, met feiten en realiteiten", zei Baerbock tegen Brigitte, een veelgelezen Duits vrouwenblad.
De 40-jarige politiek leider is door de Oostenrijkse plagiaatexpert Stefan Weber ervan beschuldigd verschillende passages uit haar boek Jetzt (Nu) te hebben gekopieerd. Weber wees op een handvol passages die volgens hem waren gekopieerd van websites of van het invloedrijke Duitse weekblad Der Spiegel.
Baerbock, die eerder kansrijk leek om Angela Merkel op te volgen als de Duitse leider, heeft verschillende tegenslagen gehad en staat nu achter op de christendemocratische alliantie CDU-CSU in de peilingen in de aanloop naar de Bondsdagverkiezingen in september. Merkel (CDU) zelf streeft niet naar een nieuwe termijn en stopt nadat zij 16 jaar aan het hoofd stond van Europa's grootste economische macht.
Karaktermoord
Een partijgenoot van Baerbock omschreef de beschuldiging als karaktermoord. Baerbock werd er eerder van beschuldigd 'honden te willen afschaffen' om de uitstoot van broeikasgassen te beperken. Ook zou ze naakt hebben geposeerd toen ze jonger was. Ze wuifde dat weg door het nepnieuws te noemen. Ze bekende wel dat ze een bonus die ze van de partij had ontvangen, niet aan het parlement heeft gemeld. Ook ze moest onnauwkeurigheden op haar CV corrigeren.
Uit een enquête van het Insa-instituut, die donderdag door de populaire tabloid Bild werd gepubliceerd, bleek dat 58 procent van de ondervraagden Baerbock 'niet te vertrouwen' vindt.
Meer uit Buitenland
ISTANBUL (ANP/AFP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft tijdens een zeldzaam bezoek aan Turkije met de Turkse president Recep Tayyip Erdogan gesproken over het verbeteren van de betrekkingen. Volgens Armenië was het een "historische" ontmoeting tussen de leiders van de twee buurlanden, die historisch een zeer moeizame relatie hebben.
45 minuten geledenGENÈVE (ANP/DPA/RTR) - De Franse, Duitse en Britse minister van Buitenlandse Zaken hebben na een overleg met hun Iraanse ambtgenoot gezegd dat ze de gesprekken met Iran over het nucleaire programma gaande willen houden. De ministers spraken vrijdag in Genève, samen met EU-buitenlandchef Kaja Kallas, drie uur lang over de oorlog tussen Iran en Israël en over hoe die diplomatiek beëindigd zou kunnen worden. De Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi zei na afloop ook bereid te zijn om verder te praten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft bevolen dat de prominente pro-Palestijnse activist Mahmoud Khalil wordt vrijgelaten.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerleider Eyal Zamir zei vrijdag dat zijn land zich moet voorbereiden op een langdurige oorlog met Iran.
3 uur geledenBRUGGE (ANP) - De Spaanse koning Felipe heeft gewaarschuwd dat het versterken van de Europese defensie een "reële en dreigende noodzaak" is. Dat zei de Spaanse vorst in een toespraak bij het Europacollege in Brugge. Het Spaanse kabinet verzet zich binnen de NAVO juist tegen hogere defensiebudgetten. Daarmee dreigt het de komende NAVO-top in Den Haag te verstoren.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - De Roemeense president Nicusor Dan heeft de liberale politicus Ilie Bolojan benoemd als nieuwe premier. Zijn benoeming volgt op wekenlange onderhandelingen gericht op het vormen van een nieuwe regering na maanden van politieke onrust.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Vele duizenden Iraniërs hebben op deze vrijdagse gebedsdag in meerdere steden betoogd tegen Israël. De staatstelevisie toonde beelden van betogers die ook hun steun betuigden aan de regering en de geestelijken. Ook nieuwszender Al-Jazeera meldt massale betogingen voor vergelding en tegen de Israëlische aanvallen. Mensen gingen de straat op in Teheran, en onder meer in Isfahan, Mashad, Qom en Tabriz.
4 uur geleden