Kandidaat Brits premierschap Truss wil vakbonden aanpakken
LONDEN (ANP) - Voormalig Brits buitenlandminister en kandidaat om Boris Johnson op te volgen als premier Liz Truss wil stakingen door vakbonden aan banden leggen. Truss is van plan dinsdag een aantal maatregelen daartoe aan te kondigen.
Deze week zijn de spoorvakbonden in Groot-Brittannië van plan te staken. Vorige maand lag het Britse spoor ook al grotendeels plat door stakingen. "We hebben harde en doortastende maatregelen nodig om het vermogen van vakbonden om onze economie te verlammen te beperken", zei Truss maandagavond in een verklaring.
Truss wil in haar eerste maand als premier een wet invoeren die "vitale nationale infrastructuur" beschermt tijdens stakingen. Ook wil ze het minimum aantal stemmen dat vakbonden nodig hebben om een staking af te kondigen verhogen.
Truss en voormalig financiënminister Rishi Sunak zijn de laatste twee overgebleven kandidaten om Boris Johnson op te volgen. De komende tijd gaan alle leden van de Conservatieve Partij met briefstemmen bepalen wie Johnson uiteindelijk vervangt als partijleider, en daarmee automatisch regeringsleider wordt. De uitslag wordt op 5 september verwacht.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft zijn stem uitgebracht in Boedapest. In reactie op de toegestroomde journalisten zei hij voor niets minder dan de winst te zijn gekomen. "Ik ben hier om te winnen." Gevraagd naar de ongewoon hoge opkomst zo kort na het openen van de stembussen, zei hij blij te zijn. "Heel goed - hoe meer van ons komen opdagen, hoe beter." Ook zei hij zijn belangrijkste tegenstander, Péter Magyar van Tisza, niet te hebben onderschat.
8 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance vertrekt uit Islamabad nadat hij Iran een "laatste en beste" voorstel heeft gedaan. Een akkoord bleef uit na 21 uur overleg, zei hij zondag tegen verslaggevers. Het stuklopen van de gesprekken brengt het fragiele staakt-het-vuren in gevaar. Dat werd deze week voor een periode van twee weken ingesteld, op verzoek van Pakistan.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - In Hongarije zijn de stembureaus geopend voor de parlementsverkiezingen. Die worden ook buiten Hongarije nauwlettend gevolgd, met het oog op de ommezwaai die een winst van de oppositie kan betekenen.
2 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Bij een verdrukking bij een toeristische trekpleister in het noorden van Haïti zijn zaterdag zeker 30 mensen om het leven gekomen. Dat hebben de autoriteiten bekendgemaakt. Ze waarschuwen dat het dodental nog kan oplopen.
4 uur geledenN i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea
7 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
10 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.
11 uur geleden