Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kandidaat Brits premierschap Truss wil vakbonden aanpakken

Kandidaat Brits premierschap Truss wil vakbonden aanpakken

LONDEN (ANP) - Voormalig Brits buitenlandminister en kandidaat om Boris Johnson op te volgen als premier Liz Truss wil stakingen door vakbonden aan banden leggen. Truss is van plan dinsdag een aantal maatregelen daartoe aan te kondigen.

Deze week zijn de spoorvakbonden in Groot-Brittannië van plan te staken. Vorige maand lag het Britse spoor ook al grotendeels plat door stakingen. "We hebben harde en doortastende maatregelen nodig om het vermogen van vakbonden om onze economie te verlammen te beperken", zei Truss maandagavond in een verklaring.

Truss wil in haar eerste maand als premier een wet invoeren die "vitale nationale infrastructuur" beschermt tijdens stakingen. Ook wil ze het minimum aantal stemmen dat vakbonden nodig hebben om een staking af te kondigen verhogen.

Truss en voormalig financiënminister Rishi Sunak zijn de laatste twee overgebleven kandidaten om Boris Johnson op te volgen. De komende tijd gaan alle leden van de Conservatieve Partij met briefstemmen bepalen wie Johnson uiteindelijk vervangt als partijleider, en daarmee automatisch regeringsleider wordt. De uitslag wordt op 5 september verwacht.

Meer uit Buitenland

Iraanse president: dit is een oorlogsverklaring aan moslims

TEHERAN (ANP/AFP) - De Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran en het regime zijn een "oorlogsverklaring aan het adres van moslims". Dat zegt president Masoud Pezeshkian op de Iraanse staatstelevisie. Bij die aanvallen werd onder meer de hoogste leider in het land, Ali Khamenei, gedood. Israël claimde zondag voor die precisieaanval verantwoordelijk te zijn.

11 minuten geleden
Macron noemt enteren schip door België klap voor schaduwvloot

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft online beelden gedeeld van het enteren van een olietanker op de Noordzee. "Een zware klap voor de schaduwvloot", oordeelde hij op X, doelend op de schepen die worden gebruikt om sancties te ontduiken.

13 minuten geleden
Gewonden gemeld na aanval op olietanker bij Oman

MUSCAT (ANP) - Een olietanker is op enkele zeemijlen van de haven van de Omaanse stad Khasab in het Midden-Oosten het doelwit geworden van een aanval. Volgens de eerste berichten liepen vier bemanningsleden verwondingen op, meldt het Oman News Agency.

32 minuten geleden
Hamas veroordeelt dood Khamenei

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas heeft stilgestaan bij de dood van de hoogste Iraanse leider ayatollah Ali Khamenei. Die kwam om in wat de militante organisatie omschrijft als een "afschuwelijke" aanval van de VS en Israël.

40 minuten geleden
Israël: wij hebben Khamenei gedood tijdens precisieoperatie

TEL AVIV (ANP) - Israël heeft gezegd dat de eigen luchtmacht de hoogste Iraanse leider heeft gedood. "Ali Khamenei was het doelwit van een nauwkeurige, grootschalige operatie uitgevoerd door de Israëlische luchtmacht, geleid door nauwkeurige inlichtingen van de krijgsmacht", citeert nieuwssite Times of Israel uit een verklaring van de strijdkrachten. "Hij bevond zich in zijn centrale leiderschapscomplex in het hart van Teheran, samen met andere hoge functionarissen."

55 minuten geleden
Israël: weg naar Teheran is open, grootschalige bombardementen

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Israël zegt grootschalig te bombarderen in "het hart van Teheran". Dat meldt het Israëlische leger, dat eraan toevoegt dat de aanvallen gericht zijn tegen "het terroristische regime".

1 uur geleden
Ook gewonde in Oman gemeld na aanvallen

MUSCAT (ANP/RTR) - Zeker een persoon is gewond geraakt toen drones een haven troffen in Oman. Het slachtoffer is een expat, berichten staatsmedia.

1 uur geleden