Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kampioenschapsleider Mir boekt eindelijk eerste zege in MotoGP

Kampioenschapsleider Mir boekt eindelijk eerste zege in MotoGP

VALENCIA (ANP) - Joan Mir heeft een voorschot genomen op de wereldtitel in de MotoGP. De Spaanse wegracer won de Grote Prijs van Europa en bouwde zijn voorsprong uit in de titelstrijd. Het was ook een saillante zege voor de kampioenschapsleider, want Mir boekte op Circuit Ricardo Tormo in Valencia pas zijn eerste overwinning in de MotoGP.

Mir werd al de negende coureur die dit seizoen een race heeft gewonnen in de koningsklasse van de motorsport. De rijder van Suzuki kreeg in Valencia eindelijk de beloning voor zijn constante optreden dit jaar. Hij dook na de start in het wiel van zijn landgenoot Alex Rins (Suzuki) en loerde rondenlang op een foutje van de leider in de race. Op zo'n tien ronden voor het einde gaf Rins dat gaatje en Mir sloeg toe. De Spanjaard hield vervolgens stand tot aan de finish.

De Fransman Fabio Quartararo haakte af in de titelstrijd. De coureur van Yamaha crashte in het begin van de race. Hij wist wel weer op zijn motor te kruipen, maar meer dan de veertiende plaats zat er niet in.

Perfecte moment

"Ik ben dolgelukkig. Die overwinning ontbrak nog en kwam nu op het perfecte moment", sprak de 23-jarige Mir na de race. De wereldkampioen van 2017 in de Moto3 schroefde zijn puntentotaal op naar 162 punten. Quartararo en Rins volgen met ieder 125 punten. De Spanjaard Maverick Viñales (vierde) en de Italianen Franco Morbidelli en Andrea Dovizioso (vijfde en zesde) zijn nog niet uitgeschakeld voor de titel in de MotoGP, maar hun kansen zijn praktisch verkeken. Het seizoen telt nog twee races.

Valentino Rossi beleefde weinig plezier aan zijn rentree. De negenvoudig wereldkampioen had twee races moeten toekijken vanwege een besmetting met het coronavirus. Na twee negatieve tests mocht de Italiaan in Valencia weer starten, maar 'The Doctor' haalde het einde niet. Zijn Yamaha hield er halverwege de race plotseling mee op.

Meer uit Sport

Tennisster Lamens in eerste ronde in Nottingham onderuit

NOTTINGHAM (ANP) - Suzan Lamens is bij het WTA-tennistoernooi van Nottingham direct uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlandse ging in de eerste ronde in drie sets onderuit tegen de als vijfde geplaatste Canadese Leylah Fernandez. Het werd 3-6 6-4 5-7.

9 minuten geleden
Vader toploper Ingebrigtsen vrijgesproken van geweld tegen zoon

SANDNES (ANP) - De vader van de Noorse toploper Jakob Ingebrigtsen is vrijgesproken van mishandeling van de meervoudig wereld- en olympisch kampioen. Toch ontloopt de 59-jarige Gjert Ingebrigtsen geen straf, want de rechtbank veroordeelde hem wel tot een voorwaardelijke celstraf van vijftien dagen voor geweld tegen zijn dochter Ingrid.

1 uur geleden
Hamilton treurt om overreden bosmarmot in GP Canada

MONTREAL (ANP/RTR) - Lewis Hamilton heeft de Grote Prijs van Canada uitgereden met schade aan zijn Ferrari. Het gat in de vloer van zijn auto was het gevolg van een aanrijding met een bosmarmot vroeg in de race op het circuit van Montreal, meldde de Italiaanse renstal na onderzoek. De zevenvoudig wereldkampioen eindigde als zesde.

4 uur geleden
Stewards wijzen protest Red Bull tegen winnaar Russell af

MONTREAL (ANP) - Een protest van Formule 1-renstal Red Bull tegen George Russell, de winnaar van de Grote Prijs van Canada, is afgewezen. Meer dan vijf uur na afloop van de race in Montreal oordeelden de stewards dat de Brit van Mercedes niets verkeerd had gedaan.

6 uur geleden
Golfer Spaun wint US Open na superslag op laatste hole

OAKMONT (ANP/RTR) - De Amerikaanse golfer J.J. Spaun heeft het 125e US Open op zijn naam geschreven. De 34-jarige Spaun tekende op de doorweekte golfbaan van Oakmont (Pennsylvania) voor zijn eerste overwinning in een major na een sensationele putt voor birdie op de laatste hole; hij tikte de bal over een afstand van 20 meter in het gaatje.

6 uur geleden
Verstappen noemt tweede plaats in Canada maximaal haalbare

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen vond de tweede plaats bij de Grote Prijs van Canada het maximaal haalbare. De wereldkampioen in de Formule 1 moest de zege laten aan George Russell in de Mercedes. "We reden een aanvallende en een verdedigende race. Dat is gelukt en dit was voor ons het maximaal haalbare", zei de Red Bull-coureur in het flashinterview na de finish.

17 uur geleden
Verstappen tweede achter Russell in Canada, Norris valt uit

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als tweede geëindigd. De regerend wereldkampioen in de Formule 1 slaagde er op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal niet in George Russell in de Mercedes te passeren. Russells teamgenoot Kimi Antonelli werd derde en pakte zijn eerste podium in de race die eindigde achter de safetycar.

17 uur geleden