Kampioen SC Cambuur met vuurwerk onthaald
LEEUWARDEN (ANP) - De spelers en staf van kersverse eerste divisie-kampioen SC Cambuur zijn zaterdagochtend om ongeveer 2.15 uur weer teruggekeerd bij het Cambuurstadion in Leeuwarden. Een groep van circa 250 supporters stond de spelersbus op te wachten.
De kampioensploeg werd door de groep luidkeels toegezongen. Diverse fans hadden fakkels bij zich. Ook werd er vuurwerk afgestoken. Een van de spelers ging op de bus met de fans meedansen. Trainer Henk de Jong toonde voorin de bus de kampioensschaal aan de menigte. De supporters hielden geen anderhalve meter afstand van elkaar. De politie was ruimschoots aanwezig en hield toezicht.
In Leeuwarden was het vrijdagavond vrij rustig geweest. Af en toe werd in de stad vuurwerk afgestoken. Een week eerder verzamelden zich circa tweeduizend fans bij het Cambuurstadion. SC Cambuur stelde zich toen al zeker van promotie naar de Eredivisie.
De gemeente Leeuwarden had mensen opgeroepen om in de nacht van vrijdag op zaterdag niet de straat op te gaan om het kampioenschap te vieren. Op zaterdag 1 mei is er een helikoptervlucht met de spelers en staf boven Leeuwarden. Fans kunnen dan zwaaien vanuit hun tuin. Zaterdag 24 april hangt de vlag op het stadhuis en de Oldehove, twitterde de gemeente even na middernacht.
Vrijdagavond bemachtigde SC Cambuur bij Jong AZ de titel in de Keuken Kampioen Divisie. Het werd in Alkmaar 2-4 voor de Friezen, terwijl naaste rivaal De Graafschap bleef steken op een gelijkspel tegen Almere City FC. Voor SC Cambuur voelt de titel als gerechtigheid. De club was vorig seizoen koploper toen er in verband met corona een streep door het seizoen werd gezet.
Meer uit Binnenland
OVERASSELT (ANP) - De politie krijgt ondersteuning van de mobiele eenheid (ME) in het onderzoek dat zij doet na het geweld in Overasselt dinsdag. In het buitengebied van het Gelderse dorp zijn agenten nog altijd bezig met onderzoek en zoekacties. Ook in het dorp zelf is nog veel politie aanwezig, ziet een ANP-verslaggever.
32 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Een van de twee neergeschoten agenten in het Gelderse Overasselt raakte levensbedreigend gewond. Door snel handelen van andere agenten met onder meer het aanleggen van een drukverband is voorkomen dat diegene is overleden. Dat heeft korpschef Janny Knol gezegd in het programma Eva.
41 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is een nieuw geval van het westnijlvirus in de regio Amsterdam. Dat bevestigt de GGD Amsterdam na berichtgeving van AT5.
59 minuten geledenWICKLOW (ANP) - Ook Nederlandse inlichtingendiensten zien "het patroon" waaruit Duitsland opmaakt dat Rusland achter een droneaanval op het vliegveld van Leipzig zit, zegt buitenlandminister Tom Berendsen. Het is volgens hem "glashelder dat deze acties onaanvaardbaar zijn".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de kinderopvangtoeslag volgend jaar minder laten stijgen dan het oorspronkelijk van plan was. Ouders krijgen nog altijd een groter deel van hun kosten vergoed dan dit jaar, maar het verschil is wel minder groot. Dat bevestigen Haagse bronnen na een bericht van RTL Nieuws.
1 uur geledenMALDEN (ANP) - De eerste agenten die afkwamen op de verdachte situatie bij een woning in Overasselt zijn direct beschoten. Dat zei Jolanda Aalbers, plaatsvervangend politiechef van eenheid Oost-Nederland, tijdens een persconferentie. Twee agenten raakten gewond. Ze verblijven nog in het ziekenhuis, maar zijn buiten levensgevaar.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal losse pakketjes dat vanuit China Nederland binnenkomt, is met bijna de helft afgenomen sinds op 1 juli een extra invoerheffing werd ingevoerd. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van de Douane die staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën) tijdens een Kamerdebat heeft bekendgemaakt.
2 uur geleden