Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kampioen SC Cambuur met vuurwerk onthaald

Kampioen SC Cambuur met vuurwerk onthaald

LEEUWARDEN (ANP) - De spelers en staf van kersverse eerste divisie-kampioen SC Cambuur zijn zaterdagochtend om ongeveer 2.15 uur weer teruggekeerd bij het Cambuurstadion in Leeuwarden. Een groep van circa 250 supporters stond de spelersbus op te wachten.

De kampioensploeg werd door de groep luidkeels toegezongen. Diverse fans hadden fakkels bij zich. Ook werd er vuurwerk afgestoken. Een van de spelers ging op de bus met de fans meedansen. Trainer Henk de Jong toonde voorin de bus de kampioensschaal aan de menigte. De supporters hielden geen anderhalve meter afstand van elkaar. De politie was ruimschoots aanwezig en hield toezicht.

In Leeuwarden was het vrijdagavond vrij rustig geweest. Af en toe werd in de stad vuurwerk afgestoken. Een week eerder verzamelden zich circa tweeduizend fans bij het Cambuurstadion. SC Cambuur stelde zich toen al zeker van promotie naar de Eredivisie.

De gemeente Leeuwarden had mensen opgeroepen om in de nacht van vrijdag op zaterdag niet de straat op te gaan om het kampioenschap te vieren. Op zaterdag 1 mei is er een helikoptervlucht met de spelers en staf boven Leeuwarden. Fans kunnen dan zwaaien vanuit hun tuin. Zaterdag 24 april hangt de vlag op het stadhuis en de Oldehove, twitterde de gemeente even na middernacht.

Vrijdagavond bemachtigde SC Cambuur bij Jong AZ de titel in de Keuken Kampioen Divisie. Het werd in Alkmaar 2-4 voor de Friezen, terwijl naaste rivaal De Graafschap bleef steken op een gelijkspel tegen Almere City FC. Voor SC Cambuur voelt de titel als gerechtigheid. De club was vorig seizoen koploper toen er in verband met corona een streep door het seizoen werd gezet.

Meer uit Binnenland

Fietser overleden na ongeluk met auto in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij een ongeval tussen een auto en een fietser op het Oostmolenerf in Rotterdam is in de nacht van vrijdag op zaterdag een 40-jarige Rotterdammer overleden. Dat meldt de Rotterdamse politie.

5 uur geleden
Truly Naked is de grote winnaar bij uitreiking Gouden Kalveren

UTRECHT (ANP) - Truly Naked is de grote winnaar geworden bij de uitreiking van de Gouden Kalveren, de belangrijkste filmprijzen van Nederland. De film verzilverde maar liefst zes van de zeven nominaties, waaronder die van beste film, beste regie en beste scenario, werd vrijdag duidelijk tijdens de slotavond van het Nederlands Film Festival in de Stadsschouwburg in Utrecht.

11 uur geleden
Hoeveelheid ingeleverd vuurwerk stijgt naar bijna zes ton

DEN HAAG (ANP) - Mensen hebben in de afgelopen week iets meer dan 1600 kilo vuurwerk ingeleverd. Dat kon bij speciale inzamelpunten van de overheid. Volgens cijfers van het ministerie van Justitie en Veiligheid kwam 528 kilo binnen in Zwolle, 342,1 kilo in Amsterdam, 254 kilo in Haarlem en 179,5 kilo in Leiden.

17 uur geleden
Jetten: geen herstelbetalingen na onderzoek koloniale rol Oranjes

DEN HAAG (ANP) - Er komen geen nieuwe herstelbetalingen naar aanleiding van het onderzoek naar de koloniale rol van de Oranjes, zei premier Rob Jetten in zijn wekelijkse persconferentie. Volgens de minister-president loopt er al een meerjarenprogramma sinds de excuses voor het slavernijverleden.

17 uur geleden
Recordaantal Jemenieten lijdt honger dit jaar door conflict

SANAA (ANP/RTR) - Een recordaantal Jemenieten in door de regering gecontroleerde gebieden kon dit jaar niet zijn voedselbehoefte vervullen, volgens het Wereldvoedselprogramma. Dit volgt op het oplaaien van het geweld tussen Saudi-Arabië en de door Iran gesteunde Houthi's.

19 uur geleden
Coördinator racisme: koning voorbeeld voor erkenning kolonialisme

DEN HAAG (ANP) - Het optreden van koning Willem-Alexander is een voorbeeld voor andere koningshuizen wereldwijd hoe om te gaan met de rol die ze in het koloniale verleden hebben gespeeld. Dat zegt Rabin Baldewsingh, de Nationaal Coördinator tegen Discriminatie en Racisme (NCDR) tegen het ANP. "Door dit onderzoek heeft de koning laten zien dat Nederland een voorbeeld is van hoe je het koloniale verleden onder ogen komt. Het erkennen en herkennen is cruciaal voor hoe we daarmee omgaan. Hij maakt mijn werk makkelijker."

19 uur geleden
Beatrix wilde alleen einde slavernij herdenken, niet slachtoffers

LEIDEN (ANP) - Koningin Beatrix wilde dat het Nationaal Slavernijmonument in Amsterdam alleen het einde van de slavernij zou herdenken, niet de slachtoffers ervan. Dat schrijft historicus Gert Oostindie in het boek Van Willem de Zwijger tot Willem-Alexander. Hij kreeg daarvoor inzage in het Geheim Archief van het Kabinet van de Koning, waarin ook persoonlijke notities van Beatrix worden bewaard.

20 uur geleden