Kampioen PSV moet na gelijkspel bij Fortuna puntenrecord vergeten
SITTARD (ANP) - Landskampioen PSV kan het puntenrecord in de Eredivisie niet meer evenaren. De Eindhovenaren, die vorige week de titel veiligstelden, hadden daarvoor hun laatste twee duels moeten winnen. Uit bij Fortuna Sittard ging het echter al mis: 1-1.
Joël Drommel mocht voor het eerst dit seizoen het doel van PSV verdedigen in een Eredivisiewedstrijd. De vervanger van Walter Benítez redde al na vijf minuten knap op een vrije trap van Kristoffer Peterson.
PSV speelde in een traag tempo. Balverlies van Olivier Boscagli leidde tot de openingstreffer van de thuisploeg. Peterson kreeg de bal in de voeten geschoven en zette na een rush voor op de vrijstaande Iñigo Córdoba. De Spanjaard schoot raak en toonde met een shirt van Kaj Sierhuis boven zijn hoofd steun aan zijn zwaar geblesseerde ploeggenoot.
Redding
Boscagli herstelde niet veel later zijn fout door een schot van Peterson van de lijn te halen. Luuk de Jong was in de 35e minuut voor het eerst dicht bij zijn 28e treffer van het seizoen. Fortuna-doelman Luuk Koopmans redde op een kopbal. Zijn redding op een schot van diezelfde De Jong was kort daarna nog knapper.
Jerdy Schouten kopte PSV in de 72e minuut uit een hoekschop van Joey Veerman naast Fortuna, maar daarbij bleef het. PSV kan nu nog maximaal 91 punten halen. Ajax kwam in het seizoen 1971-1972, omgerekend naar de huidige puntentelling tot 93 punten.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
3 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
21 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
21 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
22 uur geleden