Kampioen PSV moet na gelijkspel bij Fortuna puntenrecord vergeten
SITTARD (ANP) - Landskampioen PSV kan het puntenrecord in de Eredivisie niet meer evenaren. De Eindhovenaren, die vorige week de titel veiligstelden, hadden daarvoor hun laatste twee duels moeten winnen. Uit bij Fortuna Sittard ging het echter al mis: 1-1.
Joël Drommel mocht voor het eerst dit seizoen het doel van PSV verdedigen in een Eredivisiewedstrijd. De vervanger van Walter Benítez redde al na vijf minuten knap op een vrije trap van Kristoffer Peterson.
PSV speelde in een traag tempo. Balverlies van Olivier Boscagli leidde tot de openingstreffer van de thuisploeg. Peterson kreeg de bal in de voeten geschoven en zette na een rush voor op de vrijstaande Iñigo Córdoba. De Spanjaard schoot raak en toonde met een shirt van Kaj Sierhuis boven zijn hoofd steun aan zijn zwaar geblesseerde ploeggenoot.
Redding
Boscagli herstelde niet veel later zijn fout door een schot van Peterson van de lijn te halen. Luuk de Jong was in de 35e minuut voor het eerst dicht bij zijn 28e treffer van het seizoen. Fortuna-doelman Luuk Koopmans redde op een kopbal. Zijn redding op een schot van diezelfde De Jong was kort daarna nog knapper.
Jerdy Schouten kopte PSV in de 72e minuut uit een hoekschop van Joey Veerman naast Fortuna, maar daarbij bleef het. PSV kan nu nog maximaal 91 punten halen. Ajax kwam in het seizoen 1971-1972, omgerekend naar de huidige puntentelling tot 93 punten.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP/BELGA) - Het organisatiecomité van de Afrika Cup heeft een maatregel genomen om de vaak matig gevulde stadions in Marokko voller te krijgen. Bij bepaalde wedstrijden mogen fans zo'n twintig minuten na de aftrap gratis naar binnen. De duels van gastland Marokko zijn wel uitverkocht, daar geldt de maatregel niet voor.
2 uur geledenISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
16 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije is de Afrika Cup in Marokko begonnen met een 3-0-zege op Soedan. De ervaren international Riyad Mahrez maakte in Rabat twee treffers voor de Noord-Afrikaanse ploeg, die het toernooi twee keer wist te winnen.
17 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De spelers van Manchester United moeten de komende wedstrijden "een tandje bijzetten" om de afwezigheid van de geblesseerde aanvoerder Bruno Fernandes op te vangen. Dat zei trainer Ruben Amorim in aanloop naar de thuiswedstrijd van vrijdag tegen Newcastle United. "Het is onmogelijk om Bruno te vervangen. Hij creëert niet alleen de kansen, maar is ook degene die het team organiseert bij elke standaardsituatie", lichtte Amorim het belang van Fernandes toe. "Hij begrijpt elke positie op het veld, let op elk detail."
18 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft het contract met Thom van Bergen verlengd tot medio 2028, meldt de huidige nummer 5 van de Eredivisie op zijn clubsite.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman blijft sowieso tot komende zomer bij PSV. Dat meldt de koploper in de Eredivisie in een persbericht. De club reageert op de verhalen die de laatste weken naar buiten kwamen dat de 27-jarige middenvelder in de winterstop zou vertrekken. Zo zou de Turkse club Fenerbahçe aan de transfersom van meer dan 20 miljoen euro willen voldoen.
19 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.
21 uur geleden