Kampioen PSV moet na gelijkspel bij Fortuna puntenrecord vergeten
SITTARD (ANP) - Landskampioen PSV kan het puntenrecord in de Eredivisie niet meer evenaren. De Eindhovenaren, die vorige week de titel veiligstelden, hadden daarvoor hun laatste twee duels moeten winnen. Uit bij Fortuna Sittard ging het echter al mis: 1-1.
Joël Drommel mocht voor het eerst dit seizoen het doel van PSV verdedigen in een Eredivisiewedstrijd. De vervanger van Walter Benítez redde al na vijf minuten knap op een vrije trap van Kristoffer Peterson.
PSV speelde in een traag tempo. Balverlies van Olivier Boscagli leidde tot de openingstreffer van de thuisploeg. Peterson kreeg de bal in de voeten geschoven en zette na een rush voor op de vrijstaande Iñigo Córdoba. De Spanjaard schoot raak en toonde met een shirt van Kaj Sierhuis boven zijn hoofd steun aan zijn zwaar geblesseerde ploeggenoot.
Redding
Boscagli herstelde niet veel later zijn fout door een schot van Peterson van de lijn te halen. Luuk de Jong was in de 35e minuut voor het eerst dicht bij zijn 28e treffer van het seizoen. Fortuna-doelman Luuk Koopmans redde op een kopbal. Zijn redding op een schot van diezelfde De Jong was kort daarna nog knapper.
Jerdy Schouten kopte PSV in de 72e minuut uit een hoekschop van Joey Veerman naast Fortuna, maar daarbij bleef het. PSV kan nu nog maximaal 91 punten halen. Ajax kwam in het seizoen 1971-1972, omgerekend naar de huidige puntentelling tot 93 punten.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
56 minuten geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
6 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
9 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
10 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
11 uur geleden