Kampioen PSV moet na gelijkspel bij Fortuna puntenrecord vergeten
SITTARD (ANP) - Landskampioen PSV kan het puntenrecord in de Eredivisie niet meer evenaren. De Eindhovenaren, die vorige week de titel veiligstelden, hadden daarvoor hun laatste twee duels moeten winnen. Uit bij Fortuna Sittard ging het echter al mis: 1-1.
Joël Drommel mocht voor het eerst dit seizoen het doel van PSV verdedigen in een Eredivisiewedstrijd. De vervanger van Walter Benítez redde al na vijf minuten knap op een vrije trap van Kristoffer Peterson.
PSV speelde in een traag tempo. Balverlies van Olivier Boscagli leidde tot de openingstreffer van de thuisploeg. Peterson kreeg de bal in de voeten geschoven en zette na een rush voor op de vrijstaande Iñigo Córdoba. De Spanjaard schoot raak en toonde met een shirt van Kaj Sierhuis boven zijn hoofd steun aan zijn zwaar geblesseerde ploeggenoot.
Redding
Boscagli herstelde niet veel later zijn fout door een schot van Peterson van de lijn te halen. Luuk de Jong was in de 35e minuut voor het eerst dicht bij zijn 28e treffer van het seizoen. Fortuna-doelman Luuk Koopmans redde op een kopbal. Zijn redding op een schot van diezelfde De Jong was kort daarna nog knapper.
Jerdy Schouten kopte PSV in de 72e minuut uit een hoekschop van Joey Veerman naast Fortuna, maar daarbij bleef het. PSV kan nu nog maximaal 91 punten halen. Ajax kwam in het seizoen 1971-1972, omgerekend naar de huidige puntentelling tot 93 punten.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
6 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
7 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
7 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
8 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
9 uur geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
11 uur geleden