Kampioen Manchester City viert titel met thuiszege op Chelsea
MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de negende landstitel uit de clubgeschiedenis zondag gevierd met een overwinning op Chelsea. Het elftal van trainer Pep Guardiola versloeg de Londenaren met 1-0. Manchester City was zaterdag al zeker van het derde kampioenschap op rij omdat achtervolger Arsenal met 1-0 bij Nottingham Forest verloor.
Guardiola liet sterspelers Erling Haaland en Kevin De Bruyne buiten zijn basiselftal om ze te sparen voor de komende weken. Manchester City speelt zaterdag de finale van de FA Cup tegen Manchester United en een week later is de eindstrijd van de Champions League tegen Internazionale.
Na een goede dieptepass van Cole Palmer zette de Argentijn Julián Álvarez de thuisploeg al in de 12e minuut op voorsprong. Álvarez leek na rust opnieuw te scoren, maar die treffer werd wegens hands van Riyad Mahrez afgekeurd. Haaland en De Bruyne vielen in het laatste deel van de tweede helft nog wel in. Doelpunten vielen niet meer. Bij Chelsea bleef oud-Ajacied Hakim Ziyech op de reservebank zitten en viel voormalig PSV'er Noni Madueke in. Chelsea staat op de twaalfde plek en speelt een verloren seizoen.
De Nederlandse verdediger Nathan Aké ontbrak opnieuw bij Manchester City vanwege een blessure.
Meer uit Voetbal
SAO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad vervolgt zijn loopbaan bij Corinthians. De in Utrecht geboren voetballer wordt ploeggenoot van Memphis Depay, die zich hard heeft gemaakt voor zijn komst. Dat heeft de club uit São Paulo bekendgemaakt.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vitezslav Jaros heeft vrijdag een zware knieblessure opgelopen tijdens de training van Ajax. De Tsjechische doelman komt dit seizoen niet meer in actie voor de club uit Amsterdam. Volgens Ajax moet de van FC Liverpool gehuurde keeper geopereerd worden.
8 uur geledenMILAAN (ANP/DPA) - Kirsty Coventry gaat onderzoeken of FIFA-voorzitter Gianni Infantino de regels heeft overtreden door een overeenkomst te sluiten met de nieuwe Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) bekendgemaakt in Milaan.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid is woensdag in het uitduel met Benfica niet van het veld gestapt omdat Vinícius Júnior zelf verder wilde spelen. De Braziliaanse aanvaller werd naar eigen zeggen racistisch uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni. Vinícius attendeerde de scheidsrechter van het duel in de tussenronde van de Champions League daarop en verliet even het speelveld. Na ruim tien minuten besloot hij de wedstrijd toch te hervatten.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De rentree van Matthijs de Ligt bij Manchester United laat nog even op zich wachten. "Hij werkt erg hard om terug te komen, maar hij is nog niet ver genoeg", zei trainer Michael Carrick tijdens een persconferentie voor het uitduel van maandag met Everton in de Premier League.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie wil nieuweling Raheem Sterling zondag graag speelminuten geven in de Eredivisiewedstrijd tegen Telstar. Dat zei hij vrijdag tijdens een persconferentie.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord. Dat heeft trainer Robin van Persie vrijdagmiddag bevestigd tijdens een persconferentie in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Telstar. De middenvelder raakte geblesseerd in de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles, nadat hij de eveneens geblesseerde Oussama Targhalline had vervangen.
14 uur geleden