Kampioen Manchester City viert titel met thuiszege op Chelsea
MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de negende landstitel uit de clubgeschiedenis zondag gevierd met een overwinning op Chelsea. Het elftal van trainer Pep Guardiola versloeg de Londenaren met 1-0. Manchester City was zaterdag al zeker van het derde kampioenschap op rij omdat achtervolger Arsenal met 1-0 bij Nottingham Forest verloor.
Guardiola liet sterspelers Erling Haaland en Kevin De Bruyne buiten zijn basiselftal om ze te sparen voor de komende weken. Manchester City speelt zaterdag de finale van de FA Cup tegen Manchester United en een week later is de eindstrijd van de Champions League tegen Internazionale.
Na een goede dieptepass van Cole Palmer zette de Argentijn Julián Álvarez de thuisploeg al in de 12e minuut op voorsprong. Álvarez leek na rust opnieuw te scoren, maar die treffer werd wegens hands van Riyad Mahrez afgekeurd. Haaland en De Bruyne vielen in het laatste deel van de tweede helft nog wel in. Doelpunten vielen niet meer. Bij Chelsea bleef oud-Ajacied Hakim Ziyech op de reservebank zitten en viel voormalig PSV'er Noni Madueke in. Chelsea staat op de twaalfde plek en speelt een verloren seizoen.
De Nederlandse verdediger Nathan Aké ontbrak opnieuw bij Manchester City vanwege een blessure.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
4 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
10 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
10 uur geleden