Kampioen Leverkusen nog ongeslagen door late 1-1 bij Dortmund
DORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in zijn eerste Bundesligawedstrijd als kampioen ternauwernood zijn ongeslagen status behouden. Borussia Dortmund leek op weg naar de overwinning dankzij een doelpunt van Niclas Füllkrug in de 81e minuut, maar de Kroaat Josip Stanisic maakte in de slotminuut nog gelijk: 1-1.
Leverkusen bleef dit seizoen in de eerste dertig competitiewedstrijden ongeslagen en verloor ook in de overige duels nog niet. De ploeg van trainer Xabi Alonso kroonde zich vorige week voor het eerst tot landskampioen.
Dortmund heeft door het late gelijkspel nu 2 punten achterstand op RB Leipzig, dat vierde staat en daarmee op een plek die aan het eind van het seizoen recht geeft op deelname aan de Champions League. Verder strijdt zowel Dortmund als Leverkusen nog om een Europese hoofdprijs: Dortmund staat in de halve finale van de Champions League, Leverkusen is doorgedrongen tot de laatste vier in de Europa League.
Meer uit Voetbal
KRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.
7 uur geledenKRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.
9 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.
9 uur geledenKRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.
11 uur geleden