Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kampioen Feyenoord stuurt FC Emmen play-offs voor degradatie in

Kampioen Feyenoord stuurt FC Emmen play-offs voor degradatie in

EMMEN (ANP) - Kampioen Feyenoord heeft FC Emmen dieper in de degradatiezorgen geduwd. De club uit Drenthe verloor in de voorlaatste speelronde in eigen huis met 3-1 en zag concurrent Excelsior winnen. De zestiende plaats is daarmee nu al zeker voor Emmen en dat betekent dat de ploeg van de scheidende trainer Dick Lukkien de play-offs moet spelen en daarin degradatie moet zien te voorkomen.

Emmen kwam na een kwartier wel op voorsprong door een goal van Richairo Zivkovic. Oussama Idrissi maakte voor rust al gelijk en in de tweede helft zette Feyenoord door. Invaller Danilo scoorde twee keer en bezorgde Feyenoord zijn dertiende zege op rij en de 25e van het seizoen.

De spelers van Feyenoord moesten de afgelopen dagen vooral bijkomen van de festiviteiten rond de behaalde titel, met als hoogtepunt de huldiging op de Coolsingel. De gevierde trainer Arne Slot had de ploeg toch redelijk op scherp kunnen krijgen voor de uitwedstrijd in Drenthe. Daarmee speelde vast het prettige vooruitzicht mee dat de kampioen na het weekeinde een paar dagen op vakantie mag naar Ibiza om bij te komen.

Hakballetje

Zivkovic reageerde in de 15e minuut alert op een dieptepassje van Keziah Veendorp en passeerde met een gemikt schot doelman Justin Bijlow van Feyenoord. Het was te veel gevraagd voor Emmen om overwicht te houden. Na een half uur viel de gelijkmaker. Idrissi haalde uit met rechts en schoot de bal in de kruising. Keeper Mickey van der Hart toucheerde de bal, maar onvoldoende. Emmen had kort daarna op 2-1 kunnen komen, maar Ole Romeny tikte een lange voorzet van achteren net voorlangs.

Na de pauze had Feyenoord de overhand. Invaller Javairô Dilrosun schoot rakelings over en spits Santiago Giménez raakte de paal, waardoor de zestiende competitietreffer van de Mexicaan uitbleef. Invaller Danilo maakte uiteindelijk het verschil. De Braziliaan scoorde eerst uit een voorzet van Lutsharel Geertruida en tikte daarna de 3-1 binnen na een sluw hakballetje van Alireza Jahanbakhsh.

Meer uit Voetbal

Koploper Arsenal wint thuis met 1-0 van Hull en voert druk op

LONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft zaterdag een 1-0-thuiszege geboekt op Hull City. Martin Ødegaard maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het is de negende overwinning van Arsenal dit seizoen, dat met 27 punten aan de leiding gaat in de Premier League. Nummer 2 Manchester City heeft 21 punten en komt later op zaterdag nog in actie. Het gepromoveerde Hull blijft steken op 11 punten en staat dertiende.

10 minuten geleden
Fortuna en Telstar spelen gelijk na doelpuntrijke eerste helft

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard en Telstar hebben zaterdag met 2-2 gelijkgespeeld in de Eredivisie. Alle doelpunten vielen in de eerste helft. Fortuna komt door het punt op 20 punten en staat daarmee nog altijd zesde. Telstar heeft 10 punten uit twaalf wedstrijden en is de nummer 16.

20 minuten geleden
Bayern München en Borussia Dortmund winnen in Bundesliga

MAINZ (ANP) - Bayern München blijft koploper in de Bundesliga. De landskampioen won bij Mainz 05 met 2-1 en heeft net als concurrent Borussia Dortmund 21 punten. Het doelsaldo van Bayern, waar trainer Vincent Kompany nog altijd werd vervangen door Aaron Danks, is echter beter.

1 uur geleden
Barcelona ziet verdedigers terugkeren voor duel met Atlético

BARCELONA (ANP) - Verdedigers Eric García en Andreas Christensen keren na blessures terug in de selectie van FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft het duo opgenomen in zijn selectie voor het uitduel van zondag met Atlético Madrid.

4 uur geleden
Twente-trainer Van den Brom kijkt uit naar boeiend duel met Ajax

ENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom kijkt uit naar de thuiswedstrijd van FC Twente tegen Ajax. "Ik verwacht een boeiend duel tussen twee teams die elkaar weinig ontlopen. Het is een wedstrijd om de bovenste plaatsen en dat zijn de wedstrijden die je graag wilt spelen", vertelt hij zaterdag op de website van zijn club.

4 uur geleden
Pastoor nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Alex Pastoor is de nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle. De 60-jarige oefenmeester tekent volgens zijn nieuwe club een contract dat aan het einde van dit seizoen afloopt.

8 uur geleden
Caribische voetbalbonden steunen FIFA-voorzitter Infantino

CASTRIES (ANP) - Gianni Infantino kan volgend jaar maart tijdens de verkiezingen voor een voorzitter van de FIFA ook rekenen op de steun van de Caribische Voetbal Unie (CFU). De organisatie staat unaniem achter de Zwitserse baas van de wereldvoetbalbond. Dat bleek na een vergadering op het eiland Saint Lucia.

8 uur geleden