Kampioen Feyenoord kan nog clubrecord evenaren
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft voor de zestiende keer de landstitel gewonnen. De club mocht feestvieren na een thuiszege op Go Ahead Eagles (3-0) in een Kuip vol met dolgelukkige mensen.
De club was met afstand de beste ploeg van de Eredivisie en kan het seizoen nog succesvoller maken door met een clubrecord te finishen. De ploeg van trainer Arne Slot eindigt de competitie met 85 punten als het ook de laatste twee competitieduels met FC Emmen en Vitesse wint. Dat is een evenaring van de beste prestatie ooit die Feyenoord in het seizoen 1972-1973 leverde.
De club werd toen tweede met 58 punten, maar een overwinning leverde destijds 2 punten op. Omgerekend naar de huidige puntentelling zou het Feyenoord van toen zijn uitgekomen op 85 punten. Ajax werd dat seizoen kampioen met 93 punten, een record sinds de invoering van de Eredivisie in 1956.
Feyenoord verloor dit seizoen pas eenmaal in de Eredivisie, in de zevende speelronde tegen PSV (4-3). Sindsdien is de ploeg maar liefst 25 competitieduels ongeslagen. Alleen in het seizoen 1969/1970 leed Feyenoord maximaal één nederlaag in een volledige competitie. De zege op Go Ahead Eagles was alweer de twaalfde op rij in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
55 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
59 minuten geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
3 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
4 uur geleden