
Kampioen Bayern is blij om 'stoom te kunnen afblazen'
MUNCHEN (ANP) - Bayern München is blij dat het ruim anderhalve week na de pijnlijke uitschakeling in de Champions League door Villarreal weer wat te vieren heeft. Bayern veroverde zaterdagavond de tiende landstitel op rij.
"Het was de kans om het recht te zetten. Er was de laatste tijd veel frustratie en het was een kans om stoom af te blazen. Nu is alles weer prachtig", zei Thomas Müller. "We hebben een geweldige ploeg met geweldige spelers, maar je moet het keer op keer op het veld laten zien. We staan 12 punten voor op onze achtervolger Dortmund. In de eerste helft hebben we laten zien hoe de verhoudingen zijn."
Robert Lewandowski droeg met een doelpunt bij aan de 3-1-zege op Dortmund. "Het is geweldig om deel uit te maken van het team dat een tiende titel op rij wint", aldus de Poolse spits. "De stemming thuis is de afgelopen twee weken niet goed geweest, dus deze titel zal ons helpen het te verwerken."
Ook keeper Manuel Neuer refereerde aan het teleurstellende resultaat in Europa. Na de 1-0-nederlaag in Spanje speelde Bayern op dinsdag 12 april thuis met 1-1 gelijk tegen Villarreal. "Na de Champions League-uitschakeling tegen Villarreal was het belangrijk voor ons om een geweldige prestatie neer te zetten", aldus Neuer. "We zijn erg blij, want het is mooier om de trofee thuis te winnen door een geweldig team als Dortmund te verslaan."
Er zijn nog drie speelronden te gaan in de Bundesliga.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - John van den Brom is de nieuwe trainer van FC Twente. De 58-jarige Amersfoorter ondertekent bij de Enschedeërs een contract tot het einde van dit seizoen. Van den Brom is de opvolger van Joseph Oosting, die anderhalve week geleden wegens teleurstellende resultaten werd ontslagen.
10 uur geledenNYON (ANP/RTR) - De Europese voetbalbond UEFA en de internationale spelersvakbond FIFPRO waarschuwen dat de overvolle speelkalender een kantelpunt heeft bereikt. Voorzitters Aleksander Ceferin (UEFA) en David Terrier (FIFPRO) doen dat maandag in een gezamenlijke verklaring, die volgt op kritiek van onder meer FC Barcelona en Paris Saint-Germain op de voetbalbonden van Spanje en Frankrijk.
12 uur geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Gerardo Seoane is niet langer de trainer van Borussia Mönchengladbach. De 46-jarige Zwitser werd maandag ontslagen. Borussia Mönchengladbach verloor zondag voor eigen publiek met 4-0 van Werder Bremen en heeft na drie speelronden pas 1 punt.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de competitiewedstrijd tegen Valencia eenvoudig gewonnen. Zonder de geblesseerde Frenkie de Jong en Lamine Yamal won de Spaanse kampioen met 6-0 van Valencia.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat op korte termijn zogenoemde hardcards uitdelen aan de seizoenkaarthouders. Dit is om "de afhankelijkheid van het digitale toegangssysteem te minimaliseren", zo laat de Rotterdamse club weten na de problemen van een dag eerder rondom de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 3-0 gewonnen. Erling Haaland was in het Etihad Stadium met twee treffers de man van de wedstrijd. Het was pas de tweede overwinning van City, dat na vier speelronden 6 punten achter staat op koploper Liverpool. United heeft 4 punten uit vier duels.
1 dag geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft ook de derde thuiswedstrijd in de Eredivisie niet kunnen winnen. In het eigen stadion in Velsen-Zuid verloor de ploeg met 3-1 van Fortuna Sittard door twee late treffers van Makan Aïko.
1 dag geleden