Kampioen Bayern is blij om 'stoom te kunnen afblazen'
MUNCHEN (ANP) - Bayern München is blij dat het ruim anderhalve week na de pijnlijke uitschakeling in de Champions League door Villarreal weer wat te vieren heeft. Bayern veroverde zaterdagavond de tiende landstitel op rij.
"Het was de kans om het recht te zetten. Er was de laatste tijd veel frustratie en het was een kans om stoom af te blazen. Nu is alles weer prachtig", zei Thomas Müller. "We hebben een geweldige ploeg met geweldige spelers, maar je moet het keer op keer op het veld laten zien. We staan 12 punten voor op onze achtervolger Dortmund. In de eerste helft hebben we laten zien hoe de verhoudingen zijn."
Robert Lewandowski droeg met een doelpunt bij aan de 3-1-zege op Dortmund. "Het is geweldig om deel uit te maken van het team dat een tiende titel op rij wint", aldus de Poolse spits. "De stemming thuis is de afgelopen twee weken niet goed geweest, dus deze titel zal ons helpen het te verwerken."
Ook keeper Manuel Neuer refereerde aan het teleurstellende resultaat in Europa. Na de 1-0-nederlaag in Spanje speelde Bayern op dinsdag 12 april thuis met 1-1 gelijk tegen Villarreal. "Na de Champions League-uitschakeling tegen Villarreal was het belangrijk voor ons om een geweldige prestatie neer te zetten", aldus Neuer. "We zijn erg blij, want het is mooier om de trofee thuis te winnen door een geweldig team als Dortmund te verslaan."
Er zijn nog drie speelronden te gaan in de Bundesliga.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
9 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
11 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
16 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
17 uur geleden