Kampioen Bayer Leverkusen lijdt puntenverlies na sterke start
LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen is er ondanks een goede start niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen Holstein Kiel te winnen. De kampioen kwam op eigen veld niet verder dan 2-2. Leverkusen leidde na acht minuten al met 2-0.
Victor Boniface en Jonas Hofmann bezorgden de thuisploeg een vroege voorsprong. Die stond tot diep in de blessuretijd van de eerste helft op het scorebord. Max Geschwill bracht de spanning terug en halverwege de tweede helft maakte Jann-Fiete Arp uit een penalty gelijk.
Verdediger Jeremie Frimpong werd een kwartier voor het eind naar de kant gehaald voor een aanvaller, maar ook de ingebrachte spelers wisten de 3-2 niet meer te maken.
Bayern München
Voor Bayer Leverkusen was het al de derde wedstrijd van het seizoen waarin puntenverlies werd geleden. Koploper Bayern München kan de voorsprong vergroten tot 5 punten. Bayern speelt zondag uit tegen Eintracht Frankfurt. Holstein Kiel, dat zeventiende staat, pakte pas het tweede punt van het seizoen.
Voormalig AZ-speler Myron Boadu was trefzeker voor VfL Bochum, dat thuis met 3-1 verloor van VfL Wolfsburg. Borussia Dortmund verloor met 2-1 bij Union Berlin.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV is het bekertoernooi begonnen met een eenvoudige thuiszege op GVVV. Na vroege treffers van Guus Til en Paul Wanner leek de score hoog uit te gaan vallen in Eindhoven, maar de nummer 8 van de tweede divisie hield de schade beperkt tot 3-0.
8 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA is na kritiek met goedkopere tickets gekomen voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. 10 procent van de aan nationale bonden toegewezen kaarten gaat 60 dollar per ticket kosten, omgerekend zo'n 51 euro.
11 uur geledenDOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.
16 uur geledenDOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.
17 uur geleden