Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kampioen Barcelona blameert zich tegen Real Valladolid

Kampioen Barcelona blameert zich tegen Real Valladolid

VALLADOLID (ANP) - FC Barcelona heeft na het behalen van de Spaanse titel voor de tweede keer op rij verloren. De ploeg van coach Xavi en middenvelder Frenkie de Jong ging met 3-1 onderuit bij Real Valladolid.

Barcelona stond al na 1 minuut op achterstand in Valladolid. Andreas Christensen kopte de bal achter zijn eigen doelman Marc-André ter Stegen. Het werd 20 minuten later zelfs 2-0. Na een overtreding van Eric García op Gonzalo Plata, mocht Cyle Larin de strafschop binnenschieten.

In de tweede helft waren er zelfs nog meer kansen voor Valladolid, dat strijdt tegen degradatie. De thuisploeg raakte twee keer de paal. Daartussenin werd het 3-0 door Plata, op aangeven van Larin. De scheidsrechter keurde de treffer eerst af wegens buitenspel van Larin, maar na ingrijpen van de VAR werd de treffer toch goedgekeurd. Robert Lewandowski maakte nog de 3-1 uit een voorzet van De Jong. Het is het 23e competitiedoelpunt van de Poolse spits.

Voor de landskampioen is het de tweede zeperd op rij in La Liga, wat voor het laatst gebeurde in de laatste twee wedstrijden onder coach Ronald Koeman in 2021. Afgelopen zaterdag verloor de ploeg in eigen huis van Real Sociedad. Voor Valladolid kwam de zege goed uit. De ploeg heeft daardoor met 38 punten er drie meer dan Getafe dat achttiende staat.

De wedstrijd in La Liga begon net als de andere twee duels dinsdag met een statement van de spelers tegen racisme. De spelers van beide teams schaarden zich achter een spandoek met daarop de tekst 'racisten weg uit het voetbal'. Het is een reactie op de racistische spreekkoren tegen Vinícius Júnior van Real Madrid afgelopen zondag in het duel met Valencia.

Barcelona-aanvaller Raphinha toonde op zijn shirt een tekst als steun aan Vinícius toen hij in de tweede helft bij Barcelona werd gewisseld. "Ik wist niet dat hij dat zou gaan doen, maar ik denk dat het een goede boodschap is, want het racisme moet ophouden", zei De Jong na afloop tegen DAZN.

Meer uit Voetbal

Rutten verliest van China bij debuut als bondscoach Curaçao

SYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.

12 minuten geleden
Ten Cate baalt van gemiste kansen na uitschakeling Suriname

MONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).

1 uur geleden
Surinaamse voetbalfans teleurgesteld na verlies en mislopen WK

PARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.

2 uur geleden
WK lonkt voor Italië na zege op Noord-Ierland in play-offs

BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.

10 uur geleden
Denemarken na 4-0-zege op Noord-Macedonië naar finale play-offs

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.

10 uur geleden
Turkije verslaat Roemenië in play-offs en maakt nog kans op WK

ISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.

13 uur geleden
Aanvaller Malen in topvorm naar vijftigste interland

ZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."

16 uur geleden