Kampioen Barcelona blameert zich tegen Real Valladolid
VALLADOLID (ANP) - FC Barcelona heeft na het behalen van de Spaanse titel voor de tweede keer op rij verloren. De ploeg van coach Xavi en middenvelder Frenkie de Jong ging met 3-1 onderuit bij Real Valladolid.
Barcelona stond al na 1 minuut op achterstand in Valladolid. Andreas Christensen kopte de bal achter zijn eigen doelman Marc-André ter Stegen. Het werd 20 minuten later zelfs 2-0. Na een overtreding van Eric García op Gonzalo Plata, mocht Cyle Larin de strafschop binnenschieten.
In de tweede helft waren er zelfs nog meer kansen voor Valladolid, dat strijdt tegen degradatie. De thuisploeg raakte twee keer de paal. Daartussenin werd het 3-0 door Plata, op aangeven van Larin. De scheidsrechter keurde de treffer eerst af wegens buitenspel van Larin, maar na ingrijpen van de VAR werd de treffer toch goedgekeurd. Robert Lewandowski maakte nog de 3-1 uit een voorzet van De Jong. Het is het 23e competitiedoelpunt van de Poolse spits.
Voor de landskampioen is het de tweede zeperd op rij in La Liga, wat voor het laatst gebeurde in de laatste twee wedstrijden onder coach Ronald Koeman in 2021. Afgelopen zaterdag verloor de ploeg in eigen huis van Real Sociedad. Voor Valladolid kwam de zege goed uit. De ploeg heeft daardoor met 38 punten er drie meer dan Getafe dat achttiende staat.
De wedstrijd in La Liga begon net als de andere twee duels dinsdag met een statement van de spelers tegen racisme. De spelers van beide teams schaarden zich achter een spandoek met daarop de tekst 'racisten weg uit het voetbal'. Het is een reactie op de racistische spreekkoren tegen Vinícius Júnior van Real Madrid afgelopen zondag in het duel met Valencia.
Barcelona-aanvaller Raphinha toonde op zijn shirt een tekst als steun aan Vinícius toen hij in de tweede helft bij Barcelona werd gewisseld. "Ik wist niet dat hij dat zou gaan doen, maar ik denk dat het een goede boodschap is, want het racisme moet ophouden", zei De Jong na afloop tegen DAZN.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - Dave Kwakman komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Volendam. De middenvelder heeft zaterdag een knieblessure opgelopen in een thuisduel met Fortuna Sittard. FC Volendam huurt hem sinds de winterstop van AZ.
54 minuten geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA is voorlopig niet van plan om de wedstrijden van Iran op het WK te verplaatsen naar Mexico. "We hebben regelmatig contact met alle deelnemende landen, waaronder Iran, om de planning voor het WK te bespreken", laat een woordvoerder van de wereldvoetbalbond weten. "FIFA kijkt ernaar uit dat alle deelnemende teams volgens het op 6 december aangekondigde wedstrijdschema zullen spelen."
1 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick verlengt binnenkort zijn contract bij FC Barcelona. "Dat willen wij en dat wil hij", vertelde de herkozen voorzitter Joan Laporta bij radiozender RAC1.
2 uur geledenACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
16 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
22 uur geleden