Kampioen Barcelona blameert zich tegen Real Valladolid
VALLADOLID (ANP) - FC Barcelona heeft na het behalen van de Spaanse titel voor de tweede keer op rij verloren. De ploeg van coach Xavi en middenvelder Frenkie de Jong ging met 3-1 onderuit bij Real Valladolid.
Barcelona stond al na 1 minuut op achterstand in Valladolid. Andreas Christensen kopte de bal achter zijn eigen doelman Marc-André ter Stegen. Het werd 20 minuten later zelfs 2-0. Na een overtreding van Eric García op Gonzalo Plata, mocht Cyle Larin de strafschop binnenschieten.
In de tweede helft waren er zelfs nog meer kansen voor Valladolid, dat strijdt tegen degradatie. De thuisploeg raakte twee keer de paal. Daartussenin werd het 3-0 door Plata, op aangeven van Larin. De scheidsrechter keurde de treffer eerst af wegens buitenspel van Larin, maar na ingrijpen van de VAR werd de treffer toch goedgekeurd. Robert Lewandowski maakte nog de 3-1 uit een voorzet van De Jong. Het is het 23e competitiedoelpunt van de Poolse spits.
Voor de landskampioen is het de tweede zeperd op rij in La Liga, wat voor het laatst gebeurde in de laatste twee wedstrijden onder coach Ronald Koeman in 2021. Afgelopen zaterdag verloor de ploeg in eigen huis van Real Sociedad. Voor Valladolid kwam de zege goed uit. De ploeg heeft daardoor met 38 punten er drie meer dan Getafe dat achttiende staat.
De wedstrijd in La Liga begon net als de andere twee duels dinsdag met een statement van de spelers tegen racisme. De spelers van beide teams schaarden zich achter een spandoek met daarop de tekst 'racisten weg uit het voetbal'. Het is een reactie op de racistische spreekkoren tegen Vinícius Júnior van Real Madrid afgelopen zondag in het duel met Valencia.
Barcelona-aanvaller Raphinha toonde op zijn shirt een tekst als steun aan Vinícius toen hij in de tweede helft bij Barcelona werd gewisseld. "Ik wist niet dat hij dat zou gaan doen, maar ik denk dat het een goede boodschap is, want het racisme moet ophouden", zei De Jong na afloop tegen DAZN.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
49 minuten geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
51 minuten geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Milan Zonneveld verlaat Telstar voor Sparta Rotterdam. De spits heeft bij Sparta een contract tot medio 2029 ondertekend, meldt de nummer 5 van de Eredivisie.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts snapt niet waarom AZ zoveel kritiek krijgt op het besluit om de bekende Portugese voetbalmakelaar Jorge Mendes in te schakelen voor een mogelijke transfer van de talentvolle Kees Smit. "Er wordt veel over gezegd en geschreven", zei de directeur voetbalzaken vlak voor het bekerduel met FC Twente bij ESPN. "Ik lees niet heel veel, maar hier ontkwam je niet aan. Ik ben verbaasd over de selectieve verontwaardiging van mensen en partijen die zich erin mengen."
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.
4 uur geleden