Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamp Westerbork maakt podcast voor 4 mei

Kamp Westerbork maakt podcast voor 4 mei

HOOGHALEN (ANP) - Herinneringscentrum Kamp Westerbork verspreidt op 4 mei een podcast, die de gebruikelijke drukbezochte herdenking op het kampterrein moet vervangen. Vanwege de maatregelen rondom het coronavirus organiseert het herinneringscentrum op Dodenherdenking niets op het terrein zelf. De directie roept eventuele bezoekers ook op om thuis te blijven.

"Het is ontzettend jammer en verdrietig dat we, zeker in het jaar dat Nederland 75 jaar geleden werd bevrijd, niet op het kampterrein kunnen stilstaan bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog", aldus directeur Gerdien Verschoor woensdag. "Via de podcast kunnen mensen in gedachten op het kampterrein zijn. Onder anderen hoogbejaarde overlevenden van Kamp Westerbork vertellen hun verhaal."

Vanuit Kamp Westerbork werden in de Tweede Wereldoorlog ruim 100.000 Joden, Sinti en Roma op transport gezet naar concentratie- en vernietigingskampen in Duitsland. Het laatste transport vertrok op 13 september 1944. Op 12 april 1945 bevrijdden de Canadezen het kamp. De herdenking hiervan is eerder al verplaatst naar 13 september van dit jaar.

Meer uit Binnenland

Actiegroep: koning moet opstaan voor chanoekaconcert

AMSTERDAM (ANP) - De actiegroep Opstaan tegen Antisemitisme heeft koning Willem-Alexander donderdag in een brief gevraagd zich uit te spreken voor het chanoekaconcert in het Concertgebouw in Amsterdam. De annulering van het chanoekaconcert is volgens de groep een bestuurlijke fout en een moreel dieptepunt.

50 minuten geleden
Vergoeding obesitasmedicijnen alleen voor ernstigste obesitas

DIEMEN (ANP) - Voorlopig komen alleen mensen met zeer zwaar overgewicht mogelijk in aanmerking voor vergoeding van obesitasmedicijnen Wegovy en Mounjaro door de zorgverzekering. Dat maakte het Zorginstituut woensdag bekend. Het gaat om mensen met een Body Mass Index vanaf 30 met ziektes die daarmee samenhangen en om mensen met een BMI van meer dan 35.

6 uur geleden
Schoof: onder Venetiaan werd relatie met Nederland sterker

DEN HAAG (ANP) - Onder de Surinaamse president Ronald Venetiaan werden de banden tussen Suriname en Nederland sterker, aldus demissionair premier Dick Schoof. Het presidentschap van Venetiaan was "een periode waarin de relatie met Nederland verder verdiepte, gebaseerd op wederzijdse betrokkenheid tussen beide landen".

8 uur geleden
Texel wil niet langer studenten van corps als strandwachten

TEXEL (ANP) - De gemeenteraad van Texel wil niet langer dat studenten van het Utrechtsch Studenten Werkkamp (USW) in de zomer de stranden bewaken. Negen raadsleden stemden voor het plan van GroenLinks, PvdA, CDA en D66, en zes tegen.

9 uur geleden
Beroepsverbod verpleegkundige die vrouw met beperking misbruikte

DEN BOSCH (ANP) - Een verpleegkundige die vorig jaar is veroordeeld in een zedenzaak, heeft van het tuchtcollege in Den Bosch een algeheel beroepsverbod voor de zorg gekregen. De zorgverlener heeft een ernstig beperkte vrouw van 71 seksueel misbruikt. Dat gebeurde in de privésfeer, maar het tuchtcollege vindt de zaak dermate ernstig dat een beroepsverbod passend is.

10 uur geleden
Bob Vylan is Nederland dankbaar voor vrijspraak in zaak Paradiso

AMSTERDAM (ANP) - Bob Vylan is het Openbaar Ministerie dankbaar dat het de uitlatingen van het duo tijdens een optreden in Paradiso in september niet strafbaar achtte. Dat schrijft de Britse formatie woensdagavond op Instagram.

11 uur geleden
Paulien Cornelisse wint voor het eerst NS Publieksprijs

HILVERSUM (ANP) - Paulien Cornelisse heeft voor het eerst de NS Publieksprijs gewonnen. De schrijfster kreeg met haar boek De verwarde cavia - Terug op kantoor de meeste stemmen van het publiek, werd bekendgemaakt in het programma EenVandaag op NPO 1.

12 uur geleden