Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamminga pakt op EK ook zilver op 200 meter schoolslag

Kamminga pakt op EK ook zilver op 200 meter schoolslag

BOEDAPEST (ANP) - Zwemmer Arno Kamminga heeft bij de EK in Boedapest ook zilver veroverd op de 200 meter schoolslag. De 25-jarige Katwijker tikte als tweede aan in 2.07,35, achter de Russische titelverdediger Anton Tsjoepkov: 2.06,99. Kamminga pakte eerder deze week zilver achter de ongenaakbare Brit Adam Peaty op de 100 school.

"Het was een heel mooi opgebouwde, uitgekiende race. Ik zwem hier tegen de wereldrecordhouder, die ook tweevoudig wereldkampioen is en de favoriet voor het goud in Tokio", zei Kamminga over Tsjoepkov. "Het is geen schande om daarvan te verliezen. Of ik teleurgesteld ben? Totaal niet. Ik ben bezig met mijn techniek en een goede uitvoering van mijn raceplan, dit was 'm. Ik zet hier mijn beste tijd van het jaar neer."

De Nederlandse schoolslagspecialist doet komende zomer op de Olympische Spelen van Tokio mee aan de 100 en 200 meter. Op de langste afstand heeft Kamminga geen last van Peaty, die al jarenlang onverslaanbaar is op de 100 meter. Ook op de 200 meter is de concurrentie echter groot voor de pupil van coach Mark Faber, die de laatste jaren zoveel progressie maakt.

Halve seconde

Kamminga lag in de finale van de 200 meter na drie banen op de vijfde plaats, maar op de laatste 50 meter kwam hij sterk opzetten. Alleen Tsjoepkov, de tweevoudig wereldkampioen op de 200 school en houder van het wereldrecord met 2.06,12, was te sterk. Kamminga bleef een halve seconde boven zijn Nederlands record, dat op 2.06,85 staat. Caspar Corbeau, de tweede Nederlander in de EK-finale, eindigde als zevende in 2.09,73, ruim boven de limiet voor de Olympische Spelen (2.08,52).

Amper 10 minuten na zijn 'zilveren' race dook Kamminga weer het water in, voor de finale van de gemengde estafette op de 4x100 wissel. Met Kira Toussaint, Nyls Korstanje en Femke Heemskerk pakte de Katwijker opnieuw zilver.

Kamminga werd twee jaar geleden bij de EK kortebaan in Glasgow Europees kampioen op de 100 en 200 school.

Meer uit Sport

Wielrenner Pedersen rijdt Milaan-Sanremo na snel herstel

MILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.

6 uur geleden
Judoka Steenhuis beëindigt carrière

NIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.

7 uur geleden
Karalis daagt Duplantis uit: ben gevaarlijk als ik plezier heb

TORUN (ANP) - De Griekse polsstokhoogspringer Emmanouil Karalis daagt nadrukkelijk wereldrecordhouder Armand Duplantis uit op de WK indooratletiek in Torun (Polen). "Ik ben gevaarlijk als ik plezier heb", zei hij op een persconferentie in de atletiekhal. "Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Ik voel me goed, geloof in mezelf, geloof in mijn vermogen om hoog te springen."

9 uur geleden
Europees kampioen Chapple kiest rol van underdog op 1500 meter

TORUN (ANP) - Samuel Chapple kruipt bewust in de rol van underdog op de 1500 meter bij de komende WK indooratletiek in Torun, ook al behoort hij op papier tot de kanshebbers op een medaille.

10 uur geleden
Wereldrecordhouder wijst Schilder op technische fout kogelstoten

TORUN (ANP) - De inmiddels 76-jarige Tsjechische wereldrecordhoudster kogelstoten Helena Fibingerova heeft Jessica Schilder dit seizoen van nuttig technisch advies voorzien. Door haar linkerbeen bij de afstoot wat op te schuiven en meer tegen de balk te plaatsen, kan de Nederlandse regerend wereldkampioene centimeters verder komen.

12 uur geleden
WK indooratletiek in 2028 in India en in 2030 in Kazachstan

TORUN (ANP) - De wereldkampioenschappen indooratletiek worden in 2028 in Odisha in India gehouden. Twee jaar later vindt het evenement plaats in Astana in Kazachstan. Dat maakte voorzitter Sebastian Coe van de mondiale atletiekbond World Athletics donderdag bekend voorafgaand aan de WK indooratletiek in het Poolse Torun.

12 uur geleden
Bisschops jaagt op WK atletiek in Torun op status sprinticoon

ARNHEM/TORUN (ANP) - Minke Bisschops bewaart goede herinneringen aan de Kujawsko-Pomorska Arena in de Poolse stad Torun. De Limburgse atlete liep in die indoorhal vorige maand haar persoonlijk record op de 60 meter: 7,10, een tijd waarmee ze op de nationale ranglijst aller tijden opschoof naar de derde plaats, achter sprinticonen Nelli Cooman en Dafne Schippers (7,00). De 23-jarige Bisschops wil zaterdag op de WK indoor proberen nog harder te gaan in Torun.

15 uur geleden