Kamminga pakt op EK ook zilver op 200 meter schoolslag
BOEDAPEST (ANP) - Zwemmer Arno Kamminga heeft bij de EK in Boedapest ook zilver veroverd op de 200 meter schoolslag. De 25-jarige Katwijker tikte als tweede aan in 2.07,35, achter de Russische titelverdediger Anton Tsjoepkov: 2.06,99. Kamminga pakte eerder deze week zilver achter de ongenaakbare Brit Adam Peaty op de 100 school.
"Het was een heel mooi opgebouwde, uitgekiende race. Ik zwem hier tegen de wereldrecordhouder, die ook tweevoudig wereldkampioen is en de favoriet voor het goud in Tokio", zei Kamminga over Tsjoepkov. "Het is geen schande om daarvan te verliezen. Of ik teleurgesteld ben? Totaal niet. Ik ben bezig met mijn techniek en een goede uitvoering van mijn raceplan, dit was 'm. Ik zet hier mijn beste tijd van het jaar neer."
De Nederlandse schoolslagspecialist doet komende zomer op de Olympische Spelen van Tokio mee aan de 100 en 200 meter. Op de langste afstand heeft Kamminga geen last van Peaty, die al jarenlang onverslaanbaar is op de 100 meter. Ook op de 200 meter is de concurrentie echter groot voor de pupil van coach Mark Faber, die de laatste jaren zoveel progressie maakt.
Halve seconde
Kamminga lag in de finale van de 200 meter na drie banen op de vijfde plaats, maar op de laatste 50 meter kwam hij sterk opzetten. Alleen Tsjoepkov, de tweevoudig wereldkampioen op de 200 school en houder van het wereldrecord met 2.06,12, was te sterk. Kamminga bleef een halve seconde boven zijn Nederlands record, dat op 2.06,85 staat. Caspar Corbeau, de tweede Nederlander in de EK-finale, eindigde als zevende in 2.09,73, ruim boven de limiet voor de Olympische Spelen (2.08,52).
Amper 10 minuten na zijn 'zilveren' race dook Kamminga weer het water in, voor de finale van de gemengde estafette op de 4x100 wissel. Met Kira Toussaint, Nyls Korstanje en Femke Heemskerk pakte de Katwijker opnieuw zilver.
Kamminga werd twee jaar geleden bij de EK kortebaan in Glasgow Europees kampioen op de 100 en 200 school.
Meer uit Sport
KONYA (ANP) - Deniz Türüç vervolgt zijn loopbaan bij Konyaspor. De aanvaller heeft zijn handtekening onder een contract voor 2,5 jaar gezet, zo meldt zijn nieuwe Turkse voetbalclub.
3 uur geledenGULLEGEM (ANP) - Joris Nieuwenhuis is als derde geëindigd in de veldrit van Gullegem, de voorlaatste in de serie uit de Superprestige. De Nederlander legde het in de sneeuw en modder af tegen twee Belgen. Niels Vandeputte won, Michael Vanthourenhout werd tweede.
6 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting is bij haar rentree op het NK shorttrack als derde geëindigd op de 1000 meter. De olympisch kampioene op deze afstand moest in Leeuwarden de titel laten aan Xandra Velzeboer, die haar zus Michelle en Schulting aftroefde op de 1000 meter.
7 uur geledenKRANJSKA GORA (ANP) - De Zwitserse skiester Camille Rast heeft haar eerste wereldbekerzege op de reuzenslalom geboekt. De 26-jarige Rast was de beste op de piste in het Sloveense Kranjska Gora. Ze droeg haar zege op aan de slachtoffers van de cafébrand in het Zwitserse Crans-Montana in nieuwjaarsnacht.
7 uur geledenSYDNEY (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek vindt dat het vrouwentennis geen 'Battle of the Sexes' nodig heeft. De tennissters hoeven volgens de Poolse zesvoudig grandslamkampioene niets te bewijzen.
11 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met Golden State Warriors een forse nederlaag geleden tegen Oklahoma City Thunder. De titelverdediger in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA won met 131-94.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft de finale bereikt van het WK darts in Londen. De 23-jarige darter uit het Gelderse Poederoijen versloeg in de halve finales in een uitbundig Alexandra Palace tweevoudig wereldkampioen Gary Anderson met 6-3 in sets. Hij treft zaterdag in de eindstrijd de Engelse titelverdediger Luke Littler.
22 uur geleden