Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamminga pakt op EK ook zilver op 200 meter schoolslag

Kamminga pakt op EK ook zilver op 200 meter schoolslag

BOEDAPEST (ANP) - Zwemmer Arno Kamminga heeft bij de EK in Boedapest ook zilver veroverd op de 200 meter schoolslag. De 25-jarige Katwijker tikte als tweede aan in 2.07,35, achter de Russische titelverdediger Anton Tsjoepkov: 2.06,99. Kamminga pakte eerder deze week zilver achter de ongenaakbare Brit Adam Peaty op de 100 school.

"Het was een heel mooi opgebouwde, uitgekiende race. Ik zwem hier tegen de wereldrecordhouder, die ook tweevoudig wereldkampioen is en de favoriet voor het goud in Tokio", zei Kamminga over Tsjoepkov. "Het is geen schande om daarvan te verliezen. Of ik teleurgesteld ben? Totaal niet. Ik ben bezig met mijn techniek en een goede uitvoering van mijn raceplan, dit was 'm. Ik zet hier mijn beste tijd van het jaar neer."

De Nederlandse schoolslagspecialist doet komende zomer op de Olympische Spelen van Tokio mee aan de 100 en 200 meter. Op de langste afstand heeft Kamminga geen last van Peaty, die al jarenlang onverslaanbaar is op de 100 meter. Ook op de 200 meter is de concurrentie echter groot voor de pupil van coach Mark Faber, die de laatste jaren zoveel progressie maakt.

Halve seconde

Kamminga lag in de finale van de 200 meter na drie banen op de vijfde plaats, maar op de laatste 50 meter kwam hij sterk opzetten. Alleen Tsjoepkov, de tweevoudig wereldkampioen op de 200 school en houder van het wereldrecord met 2.06,12, was te sterk. Kamminga bleef een halve seconde boven zijn Nederlands record, dat op 2.06,85 staat. Caspar Corbeau, de tweede Nederlander in de EK-finale, eindigde als zevende in 2.09,73, ruim boven de limiet voor de Olympische Spelen (2.08,52).

Amper 10 minuten na zijn 'zilveren' race dook Kamminga weer het water in, voor de finale van de gemengde estafette op de 4x100 wissel. Met Kira Toussaint, Nyls Korstanje en Femke Heemskerk pakte de Katwijker opnieuw zilver.

Kamminga werd twee jaar geleden bij de EK kortebaan in Glasgow Europees kampioen op de 100 en 200 school.

Meer uit Sport

Turners lopen teamfinale bij EK mis, ook geen individuele finales

ZAGREB (ANP) - De Nederlandse turners zijn er bij de EK in Zagreb niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finales. Elijah Faverus, Jordi Hagenaar, Amine Abaidi, Jermain Grünberg en Loran de Munck kwamen tot een totaal van 238,928 punten en de negende plek in het landenklassement. De beste acht teams plaatsten zich voor de finale. De negende plek van Nederland levert de ploeg wel een teamticket op voor de WK in Rotterdam, in oktober dit jaar. Daarvoor was een plek bij de beste dertien landenteams vereist.

1 uur geleden
Springruiter Smolders begint goed aan WK in Aken

AKEN (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn goed begonnen aan de WK in Aken. Harrie Smolders bezet met Mr. Tac na het eerste onderdeel de tweede plaats in het klassement. Hij was een fractie langzamer dan de Fransman Julien Épaillard.

2 uur geleden
Hockeysters winnen derde groepswedstrijd op WK ruim van Japan

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben de eerste groepsfase van het WK in eigen land afgesloten met een ruime zege op Japan. De titelverdediger van bondscoach Raoul Ehren versloeg de Japanse hockeysters in het Wagener Stadion in Amstelveen met 9-0.

3 uur geleden
Wielrenner Milan wint eerste etappe Renewi Tour voor Kooij

DIEST (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de eerste etappe van de Renewi Tour op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was na een rit over ruim 191 kilometer met start en finish in het Belgische Diest de snelste van een uitgedund peloton. Milan klopte op de streep de Nederlander Olav Kooij. De Belg Tim Merlier werd derde.

5 uur geleden
Hassan kiest na lange rustpauze weer voor marathon New York

DEN HAAG/FONT-ROMEU (ANP) - Sifan Hassan loopt op zondag 1 november opnieuw de marathon van New York. Dat meldde de olympisch kampioene in een digitaal persmoment vanuit haar trainingskamp in het Franse Font-Romeu. Vorig jaar eindigde Hassan als zesde in New York en sprak ze na afloop van haar "slechtste marathon ooit".

5 uur geleden
Wiebes sprint naar zege in openingsrit Ronde van Groot-Brittannië

COCKERMOUTH (ANP) - Lorena Wiebes heeft voor de achtste keer in haar carrière een rit in de Ronde van Groot-Brittannië gewonnen. De 27-jarige wielrenster van SD Worx - Protime won in start- en finishplaats Cockermouth na 159 kilometer overtuigend de sprint. Wiebes was al recordhoudster in de WorldTour-koers qua ritzeges.

6 uur geleden
F1-renstal Williams legt Sainz ook voor komend seizoen vast

LONDEN (ANP) - Carlos Sainz en Alexander Albon rijden ook in 2027 voor het Formule 1-team Williams. Een dag na het bekendmaken van de contractverlenging van Albon en vlak voor de Dutch Grand Prix in Zandvoort, meldt de renstal dat Sainz een nieuw contract voor meerdere jaren heeft getekend.

7 uur geleden