Kamminga pakt op EK ook zilver op 200 meter schoolslag
BOEDAPEST (ANP) - Zwemmer Arno Kamminga heeft bij de EK in Boedapest ook zilver veroverd op de 200 meter schoolslag. De 25-jarige Katwijker tikte als tweede aan in 2.07,35, achter de Russische titelverdediger Anton Tsjoepkov: 2.06,99. Kamminga pakte eerder deze week zilver achter de ongenaakbare Brit Adam Peaty op de 100 school.
"Het was een heel mooi opgebouwde, uitgekiende race. Ik zwem hier tegen de wereldrecordhouder, die ook tweevoudig wereldkampioen is en de favoriet voor het goud in Tokio", zei Kamminga over Tsjoepkov. "Het is geen schande om daarvan te verliezen. Of ik teleurgesteld ben? Totaal niet. Ik ben bezig met mijn techniek en een goede uitvoering van mijn raceplan, dit was 'm. Ik zet hier mijn beste tijd van het jaar neer."
De Nederlandse schoolslagspecialist doet komende zomer op de Olympische Spelen van Tokio mee aan de 100 en 200 meter. Op de langste afstand heeft Kamminga geen last van Peaty, die al jarenlang onverslaanbaar is op de 100 meter. Ook op de 200 meter is de concurrentie echter groot voor de pupil van coach Mark Faber, die de laatste jaren zoveel progressie maakt.
Halve seconde
Kamminga lag in de finale van de 200 meter na drie banen op de vijfde plaats, maar op de laatste 50 meter kwam hij sterk opzetten. Alleen Tsjoepkov, de tweevoudig wereldkampioen op de 200 school en houder van het wereldrecord met 2.06,12, was te sterk. Kamminga bleef een halve seconde boven zijn Nederlands record, dat op 2.06,85 staat. Caspar Corbeau, de tweede Nederlander in de EK-finale, eindigde als zevende in 2.09,73, ruim boven de limiet voor de Olympische Spelen (2.08,52).
Amper 10 minuten na zijn 'zilveren' race dook Kamminga weer het water in, voor de finale van de gemengde estafette op de 4x100 wissel. Met Kira Toussaint, Nyls Korstanje en Femke Heemskerk pakte de Katwijker opnieuw zilver.
Kamminga werd twee jaar geleden bij de EK kortebaan in Glasgow Europees kampioen op de 100 en 200 school.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zeven van de acht Nederlandse atleten op de Paralympische Spelen zijn zondag aanwezig bij de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Dat heeft NOC*NSF bekendgemaakt. De sportkoepel liet eerder weten dat er vanwege de aanwezigheid van Rusland en Belarus geen Nederlandse officials bij de sluitingsceremonie zijn.
3 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlander moest in de finale alleen olympisch kampioen Steven Dubois voor zich dulden. Furkan Akar uit Turkije greep het brons.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam. De 19-jarige spits vervangt de geschorste Wout Weghorst. Kasper Dolberg heeft de afgelopen dagen niet getraind door maagproblemen. De Deen zit wel op de bank als de wedstrijd om 21.00 uur begint.
4 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Brighton & Hove Albion heeft in de Premier League de aansluiting met de middenmoot gevonden. Het elftal van trainer Fabian Hürzeler won met 1-0 bij Sunderland. Oud-Feyenoorder Yankuba Minteh maakte na een uur spelen op gelukkige wijze het doelpunt. De aanvaller raakte na een duel met een verdediger de bal niet goed. Juist daardoor werd doelman Melker Ellborg in de korte hoek verrast.
6 uur geledenCAMERINO (ANP) - Isaac del Toro heeft de zesde etappe in de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico op zijn naam geschreven. De Mexicaan van UAE Team Emirates klopte op de steile aankomst na 188 kilometer tussen San Severino Marche en Camerino de Noor Tobias Halland Johannessen en de Amerikaan Matteo Jorgenson. Del Toro verstevigde zo zijn leidende positie in het algemeen klassement.
9 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/DPA) - Oekraïne boycot na de openingsceremonie ook de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. "De vlag van een staatsmoordenaar wordt daar gehesen", zei de voorzitter van het Paralympisch Comité van Oekraïne, Valeriy Sushkevych, tegen persbureau DPA over de aanwezigheid van Rusland bij de plechtigheid.
10 uur geledenISOLA (ANP) - Dorian Godon heeft de zevende etappe van Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Franse renner van Ineos Grenadiers won in de ingekorte rit van slechts 47 kilometer naar Isola de sprint van een uitgedund peloton. De Eritreeër Biniam Girmay sprintte naar de tweede plaats, Cees Bol werd derde. Ook Mike Theunissen zat voorin; hij drukte zijn wiel als zesde over de meet.
10 uur geleden