
Kamminga op eigen kracht naar schaatstitel op Weissensee
TENCHENDORF (ANP) - Marathonschaatser Manon Kamminga heeft op de Oostenrijkse Weissensee de titel veroverd op het Open Nederlands kampioenschap. De 27-jarige Friezin won na 100 kilometer op een zware ijsvloer de eindsprint van een kopgroep van vier. Anne Tauber, ook bekend van het mountainbiken, greep het zilver. Merel Bosma pakte het brons.
Deze keer deed Kamminga het op eigen kracht. Eerder deze week eindigde ze als tweede in de KPN Grand Prix (Aart Koopmans Memorial), maar kreeg ze de zege na afloop toegewezen na de diskwalificatie van winnares Marijke Groenewoud.
Kamminga, dit seizoen ook al twee keer winnaar in een marathon op kunstijs, pareerde in de slotfase van de wedstrijd alle demarrages van haar medevluchters. Vooral Tauber, die het niet van haar eindsprint moet hebben, was actief. "Zij was echt heel sterk. Ik wist dat ik haar geen ruimte moest geven", zei Kamminga na de wedstrijd op Schaatsen.nl.
Meer uit Sport
WOKING (ANP) - Teambaas Andrea Stella van Formule 1-renstal McLaren is optimistisch over de kansen om Max Verstappen in de resterende vijf grands prix te stuiten. Hoewel de Nederlander van Red Bull de afgelopen vier races de rivalen van McLaren heeft verslagen en een grote hap uit zijn achterstand in het kampioenschap heeft genomen, komen er volgens Stella circuits aan die McLaren goed liggen. "Ik denk dat wij de komende vijf grands prix, met vijf races en twee sprints, alles in de hand hebben om onze voorsprong op Max te vergroten", laat Stella weten op Autosport.com.
1 uur geledenN i e u w bericht, meer informatie na 1e alinea: met meer citaten Bosz
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Wielerploeg Unibet Tietema Rockets gaat volgend seizoen verder als Unibet Rose Rockets. De procontinentale ploeg van oprichter Bas Tietema maakte een dag eerder al bekend dat de naamgever uit de teamnaam verdwijnt. Het Duitse fietsmerk Rose Bikes, dat voor vier jaar aan de ploeg is verbonden, komt daarvoor in de plaats, maakte de ploeg dinsdag bekend.
19 uur geledenJAKARTA (ANP) - Turnster Naomi Visser heeft zich bij de WK in Jakarta voor de meerkamp- en brugfinale geplaatst. Sanna Veerman kwam nipt tekort voor de finale aan brug en is op dat toestel eerste reserve voor de eindstrijd.
20 uur geledenSANTIAGO/ARNHEM (ANP) - Met vrijwel zeker de Britten als voornaamste concurrent staan Harrie Lavreysen, Jeffrey Hoogland en Roy van den Berg woensdagavond bij de WK baanwielrennen in Chili voor de zware taak hun wereldtitel op de teamsprint te verdedigen. Vaak lukte dat de afgelopen jaren met overmacht, maar ditmaal lijkt prolongatie niet vanzelfsprekend.
23 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - In het centrum van Eindhoven zijn maandagavond ongeveer 180 supporters van de Italiaanse voetbalclub Napoli aangehouden. De politie meldt dat "hun gedrag aanleiding gaf tot ongeregeldheden".
1 dag geledenWENEN (ANP) - Tallon Griekspoor heeft de tweede ronde van het toernooi van Wenen bereikt. De beste tennisser van Nederland was met 6-3 5-7 6-4 te sterk voor de als vijfde geplaatste Rus Karen Chatsjanov.
1 dag geleden