Kamminga op eigen kracht naar schaatstitel op Weissensee
TENCHENDORF (ANP) - Marathonschaatser Manon Kamminga heeft op de Oostenrijkse Weissensee de titel veroverd op het Open Nederlands kampioenschap. De 27-jarige Friezin won na 100 kilometer op een zware ijsvloer de eindsprint van een kopgroep van vier. Anne Tauber, ook bekend van het mountainbiken, greep het zilver. Merel Bosma pakte het brons.
Deze keer deed Kamminga het op eigen kracht. Eerder deze week eindigde ze als tweede in de KPN Grand Prix (Aart Koopmans Memorial), maar kreeg ze de zege na afloop toegewezen na de diskwalificatie van winnares Marijke Groenewoud.
Kamminga, dit seizoen ook al twee keer winnaar in een marathon op kunstijs, pareerde in de slotfase van de wedstrijd alle demarrages van haar medevluchters. Vooral Tauber, die het niet van haar eindsprint moet hebben, was actief. "Zij was echt heel sterk. Ik wist dat ik haar geen ruimte moest geven", zei Kamminga na de wedstrijd op Schaatsen.nl.
Meer uit Sport
SANKT MICHAEL (ANP/RTR) - De Oostenrijkse skiester Katharina Liensberger mist de Olympische Spelen in Milaan-Cortina door een zware knieblessure. De 28-jarige slalomspecialiste liep onder meer een gescheurde meniscus op door een crash bij een training in Sankt Michael.
1 uur geledenWINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos blijft op zoek naar haar beste vorm op weg naar de Winterspelen van volgende maand in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De winnares van olympisch brons op de Spelen van Beijing eindigde als 24e op de wereldbekerwedstrijd in Winterberg.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.
22 uur geledenGARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.
1 dag geledenBAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.
1 dag geleden