Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamminga grijpt naast WK-medaille op 100 school, Fink pakt goud

Kamminga grijpt naast WK-medaille op 100 school, Fink pakt goud

DOHA (ANP) - Arno Kamminga heeft op zijn favoriete nummer 100 meter schoolslag naast een podiumplek op de WK in Doha gegrepen. In de sterk bezette finale eindigde de winnaar van twee keer olympisch zilver als vijfde (59,22). De Amerikaan Nic Fink pakte met duidelijk verschil de wereldtitel (58,57), voor oud-wereldkampioen Nicolò Martinenghi uit Italië (58,84) en de Britse wereldrecordhouder Adam Peaty (59,10).

De Amerikaanse Nederlander Caspar Corbeau werd gedeeld zevende in 59,37. Zijn specialiteit is de 200 meter schoolslag, die voor later in de week op het programma staat.

Kamminga maakte er vooraf geen geheim van dat hij voor de wereldtitel wilde gaan. Op de WK vorig jaar deelde de 28-jarige Katwijker het zilver met Fink en Martinenghi, achter de Chinees Qin Haiyang. Op de wereldkampioen na waren de belangrijkste titelkandidaten allemaal aanwezig op de 100 school, in tegenstelling tot veel andere nummers deze WK.

Met zijn 58,87 van zijn halve finale zou Kamminga het brons hebben gepakt. Duidelijk balend zei de Nederlander dat hij in de finale niet zijn gebruikelijke en gevreesde eindsprint kon leveren. Hij wist niet waar dat aan lag. "Dit is zuur, maar deze race was niks meer dan een generale repetitie voor de zomer", waarmee hij verwees naar zijn jacht op meer olympisch succes. In 2021 won Kamminga in Tokio zilver op de 100 en 200 school.

Meer uit Sport

Venus Williams krijgt wildcard voor Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.

15 uur geleden
Darter Van Veen voor het eerst in carrière naar halve finale WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.

17 uur geleden
Sloveen Prevc wint nieuwjaarsspringen Garmisch-Partenkirchen

GARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.

23 uur geleden
Van der Poel onklopbaar: zevende zege in zevende veldrit

BAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.

1 dag geleden
Beune krijgt geen aanwijsplek voor 1500 meter op Spelen Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.

1 dag geleden
Groenewoud prolongeert Nederlandse marathontitel kunstijs

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.

1 dag geleden
Gebroken hart bij schaatser Prins na missen Olympische Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Het missen van de Olympische Spelen heeft voor een gebroken hart gezorgd bij Tim Prins. De 22-jarige Fries van Reggeborgh was als derde geëindigd op de 1500 meter, maar viel als tiende schaatser in de selectievolgorde af, omdat de selectiecommissie van de schaatsbond een aanwijsplek gaf aan Marcel Bosker, die ook in actie komt op de ploegenachtervolging.

1 dag geleden