Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamminga grijpt naast WK-medaille op 100 school, Fink pakt goud

Kamminga grijpt naast WK-medaille op 100 school, Fink pakt goud

DOHA (ANP) - Arno Kamminga heeft op zijn favoriete nummer 100 meter schoolslag naast een podiumplek op de WK in Doha gegrepen. In de sterk bezette finale eindigde de winnaar van twee keer olympisch zilver als vijfde (59,22). De Amerikaan Nic Fink pakte met duidelijk verschil de wereldtitel (58,57), voor oud-wereldkampioen Nicolò Martinenghi uit Italië (58,84) en de Britse wereldrecordhouder Adam Peaty (59,10).

De Amerikaanse Nederlander Caspar Corbeau werd gedeeld zevende in 59,37. Zijn specialiteit is de 200 meter schoolslag, die voor later in de week op het programma staat.

Kamminga maakte er vooraf geen geheim van dat hij voor de wereldtitel wilde gaan. Op de WK vorig jaar deelde de 28-jarige Katwijker het zilver met Fink en Martinenghi, achter de Chinees Qin Haiyang. Op de wereldkampioen na waren de belangrijkste titelkandidaten allemaal aanwezig op de 100 school, in tegenstelling tot veel andere nummers deze WK.

Met zijn 58,87 van zijn halve finale zou Kamminga het brons hebben gepakt. Duidelijk balend zei de Nederlander dat hij in de finale niet zijn gebruikelijke en gevreesde eindsprint kon leveren. Hij wist niet waar dat aan lag. "Dit is zuur, maar deze race was niks meer dan een generale repetitie voor de zomer", waarmee hij verwees naar zijn jacht op meer olympisch succes. In 2021 won Kamminga in Tokio zilver op de 100 en 200 school.

Meer uit Sport

Laureus Awards voor tennisser Alcaraz en tennisster Sabalenka

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.

1 uur geleden
Tour de France Femmes 2027 krijgt voor het eerst ploegentijdrit

LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.

4 uur geleden
Keniaan Korir wint marathon Boston in parcoursrecord, Nageeye 21e

BOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).

5 uur geleden
Mercedes-baas Wolff wil geen vergelijking Antonelli met Senna

LONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.

6 uur geleden
Schaatsster Tas debuteert als wielrenster in Waalse Pijl

HUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.

6 uur geleden
Evenepoel bezorgt Gold Race-directeur Van Vliet gedroomd afscheid

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.

1 dag geleden
Ook tweede helft van bekerfinale begint later door vuurwerk

ROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.

1 dag geleden