Kamminga geniet vooral van 'omgekeerde' balkonscène
TOKIO (ANP) - Zwemmer Arno Kamminga besefte pas echt wat hij had gepresteerd op de Olympische Spelen toen hij 's avonds werd gehuldigd in het olympisch dorp, uren nadat hij zilver had gepakt op de 100 meter schoolslag. "Toen ik het applaus kreeg van de andere sporters besefte ik eigenlijk pas wat er gebeurd was", zei Kamminga een dag later, na de series van de 200 school.
Als derde Nederlandse zwemmer pakte de 25-jarige Katwijker in Tokio een individuele medaille op de Spelen. Na de finale van de 100 meter zat de schoolslagspecialist nog 4 uur vast in het Tokyo Aquatics Centre. Een medailleceremonie, persverplichtingen, dopingcontrole; Kamminga werd van de ene naar de andere plek gesleept. "Toen ik eindelijk terug was op mijn kamer, wilde ik eigenlijk nog gaan slapen. Maar dat kwam er niet van. Ik heb maar gewoon gechild, nog even met de familie gebeld. Verder heb ik eigenlijk niet op mijn telefoon gezeten. Ik heb alles uit staan, vooral omdat ik nu echt op deze 200 meter ben gefocust."
In de avond volgde een huldiging in het olympisch dorp, bij het gebouw waar de Nederlandse sporters verblijven. "Het was een omgekeerde balkonscène", aldus Kamminga. Hij stond voor het gebouw terwijl alle sporters op de balkons van hun appartementen voor hem klapten. "Iedereen stond er, dat was echt 'next level'. Ik heb meer dan genoeg mooie reacties gehad, maar dit was toch wel het meest bijzonder."
Oranje doek
Boven de ingang van het TeamNL-gebouw hangt een oranje doek, waarop het aantal behaalde gouden, zilveren en bronzen medailles wordt bijgehouden. Kamminga mocht maandagavond de 2 bij zilver vervangen door een 3.
"Het enige voordeel van ochtendfinales, zo ben ik achter gekomen, is dat je wat langer de tijd hebt om langzaam van die 'high' af te komen. Ik heb vertrouwen en een goed gevoel nodig, daar ga ik heel goed op, maar dat kan ook over de top gaan. Mijn coach Mark Faber is de bewaker aan de poort, hij zorgt ervoor dat dat in goede banen wordt geleid. Nu ligt de focus weer op de 200 meter."
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.
27 minuten geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.
29 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft na mindere prestaties in de wereldbekers in Noord-Amerika vertrouwen geput uit haar zege op de massastart in Heerenveen. "Voor mezelf is dat hartstikke lekker", zei ze na haar zege in de sprint. "Vorig jaar ging het supergoed, nu was het in de eerdere twee wedstrijden nog niet goed en liet ik me een beetje insluiten. Nu gebeurde dat niet."
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Schaatser Jenning de Boo, baanwielrenner Harrie Lavreysen en wielrenner Mathieu van der Poel zijn genomineerd voor de titel Sportman van het Jaar. Dat heeft sportkoepel NOC*NSF zondag bekendgemaakt.
1 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen kon dit jaar net niet zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1 winnen, maar sprak toch van zijn beste seizoen ooit. Hij benoemde de ongekende comeback in de tweede helft van het seizoen. "Ik vind dat dit mijn beste seizoen is geweest. Zeker de laatste acht, negen races van dit jaar waren geweldig", vertelde hij in de persconferentie na zijn overwinning in de Grote Prijs van Abu Dhabi. "De auto was goed, de sfeer bij het team van Red Bull was geweldig. Er was positiviteit, geloof en vertrouwen en dat wil je hebben als we straks het nieuwe jaar ingaan."
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen de teamsprint op hun naam geschreven. Anna Boersma, Marrit Fledderus en Femke Kok kwamen tot een tijd van 1.25,18. Ze waren daarmee sneller dan de schaatssters uit Canada en Polen.
3 uur geledenTERRALBA (ANP) - De Belgische veldrijder Michael Vanthourenhout heeft op Sardinië de Nederlander Joris Nieuwenhuis van zijn eerste wereldbekerzege van dit seizoen afgehouden. Vanthourenhout was de beste op het parcours van Terralba, waar lang een groep van tien renners vooraan reed. Achter Nieuwenhuis pakte de Belg Laurens Sweeck de derde podiumplaats. De Nederlander Ryan Kamp werd vierde.
3 uur geleden