Kamminga geniet vooral van 'omgekeerde' balkonscène
TOKIO (ANP) - Zwemmer Arno Kamminga besefte pas echt wat hij had gepresteerd op de Olympische Spelen toen hij 's avonds werd gehuldigd in het olympisch dorp, uren nadat hij zilver had gepakt op de 100 meter schoolslag. "Toen ik het applaus kreeg van de andere sporters besefte ik eigenlijk pas wat er gebeurd was", zei Kamminga een dag later, na de series van de 200 school.
Als derde Nederlandse zwemmer pakte de 25-jarige Katwijker in Tokio een individuele medaille op de Spelen. Na de finale van de 100 meter zat de schoolslagspecialist nog 4 uur vast in het Tokyo Aquatics Centre. Een medailleceremonie, persverplichtingen, dopingcontrole; Kamminga werd van de ene naar de andere plek gesleept. "Toen ik eindelijk terug was op mijn kamer, wilde ik eigenlijk nog gaan slapen. Maar dat kwam er niet van. Ik heb maar gewoon gechild, nog even met de familie gebeld. Verder heb ik eigenlijk niet op mijn telefoon gezeten. Ik heb alles uit staan, vooral omdat ik nu echt op deze 200 meter ben gefocust."
In de avond volgde een huldiging in het olympisch dorp, bij het gebouw waar de Nederlandse sporters verblijven. "Het was een omgekeerde balkonscène", aldus Kamminga. Hij stond voor het gebouw terwijl alle sporters op de balkons van hun appartementen voor hem klapten. "Iedereen stond er, dat was echt 'next level'. Ik heb meer dan genoeg mooie reacties gehad, maar dit was toch wel het meest bijzonder."
Oranje doek
Boven de ingang van het TeamNL-gebouw hangt een oranje doek, waarop het aantal behaalde gouden, zilveren en bronzen medailles wordt bijgehouden. Kamminga mocht maandagavond de 2 bij zilver vervangen door een 3.
"Het enige voordeel van ochtendfinales, zo ben ik achter gekomen, is dat je wat langer de tijd hebt om langzaam van die 'high' af te komen. Ik heb vertrouwen en een goed gevoel nodig, daar ga ik heel goed op, maar dat kan ook over de top gaan. Mijn coach Mark Faber is de bewaker aan de poort, hij zorgt ervoor dat dat in goede banen wordt geleid. Nu ligt de focus weer op de 200 meter."
Meer uit Sport
TURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft voor eigen publiek in Turijn voor de tweede keer in zijn carrière de ATP Finals gewonnen. De 24-jarige Italiaan won het eindejaarstoernooi, waarin de beste tennissers van het seizoen het tegen elkaar opnemen, door in twee sets af te rekenen met de huidige nummer 1 van de wereld, Carlos Alcaraz: 7-6 (4) 7-5.
19 minuten geledenSTUTTGART (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft met zijn merrie Pretty Woman van 't Paradijs de wereldbekerwedstrijd van Stuttgart gewonnen. Het is het beste internationale resultaat tot nu toe van de Nederlandse kampioen en de tweede Nederlandse zege na Sanne Thijssen vorige maand in Oslo in dit wereldbekerseizoen.
1 uur geledenZAGREB (ANP) - Judoka Jur Spijkers heeft op de Grand Prix-wedstrijd van Zagreb bij de zwaargewichten (+100 kg) het zilver gepakt. In de finale versloeg de Azerbeidzjaan Kanan Nasibov de 28-jarige Tilburger op ippon.
1 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Darter Danny Noppert is er niet in geslaagd de finale van de Grand Slam of Darts te bereiken. De 34-jarige Fries verloor in Wolverhampton in de halve finale van wereldkampioen en titelverdediger Luke Littler uit Engeland met 16-9 in legs.
4 uur geledenHAMME (ANP) - Lucinda Brand heeft dankzij haar zege in de Flandriencross van het Oost-Vlaamse Hamme een unieke mijlpaal bereikt. De 36-jarige Dordtse eindigde voor de vijftigste keer op rij op het podium in een veldrit. Die reeks werd ingezet op 27 januari 2024, toevallig ook in Hamme.
4 uur geledenADELAIDE (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot hebben ook hun tweede poulewedstrijd op het WK in Australië gewonnen. Het Nederlandse duo verdeeld de Noorse broers Markus en Adrian Mol met 21-18 21-17.
10 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City haar tweede afstandszege geboekt. De 26-jarige schaatsster won na de 3000 meter van vrijdag ook de 1500 meter. Beune bleef met een dik persoonlijk record van 1.51,05 landgenote Antoinette Rijpma-de Jong en Ragne Wiklund uit Noorwegen ruim voor.
22 uur geleden