
Kamminga geniet vooral van 'omgekeerde' balkonscène
TOKIO (ANP) - Zwemmer Arno Kamminga besefte pas echt wat hij had gepresteerd op de Olympische Spelen toen hij 's avonds werd gehuldigd in het olympisch dorp, uren nadat hij zilver had gepakt op de 100 meter schoolslag. "Toen ik het applaus kreeg van de andere sporters besefte ik eigenlijk pas wat er gebeurd was", zei Kamminga een dag later, na de series van de 200 school.
Als derde Nederlandse zwemmer pakte de 25-jarige Katwijker in Tokio een individuele medaille op de Spelen. Na de finale van de 100 meter zat de schoolslagspecialist nog 4 uur vast in het Tokyo Aquatics Centre. Een medailleceremonie, persverplichtingen, dopingcontrole; Kamminga werd van de ene naar de andere plek gesleept. "Toen ik eindelijk terug was op mijn kamer, wilde ik eigenlijk nog gaan slapen. Maar dat kwam er niet van. Ik heb maar gewoon gechild, nog even met de familie gebeld. Verder heb ik eigenlijk niet op mijn telefoon gezeten. Ik heb alles uit staan, vooral omdat ik nu echt op deze 200 meter ben gefocust."
In de avond volgde een huldiging in het olympisch dorp, bij het gebouw waar de Nederlandse sporters verblijven. "Het was een omgekeerde balkonscène", aldus Kamminga. Hij stond voor het gebouw terwijl alle sporters op de balkons van hun appartementen voor hem klapten. "Iedereen stond er, dat was echt 'next level'. Ik heb meer dan genoeg mooie reacties gehad, maar dit was toch wel het meest bijzonder."
Oranje doek
Boven de ingang van het TeamNL-gebouw hangt een oranje doek, waarop het aantal behaalde gouden, zilveren en bronzen medailles wordt bijgehouden. Kamminga mocht maandagavond de 2 bij zilver vervangen door een 3.
"Het enige voordeel van ochtendfinales, zo ben ik achter gekomen, is dat je wat langer de tijd hebt om langzaam van die 'high' af te komen. Ik heb vertrouwen en een goed gevoel nodig, daar ga ik heel goed op, maar dat kan ook over de top gaan. Mijn coach Mark Faber is de bewaker aan de poort, hij zorgt ervoor dat dat in goede banen wordt geleid. Nu ligt de focus weer op de 200 meter."
Meer uit Sport
BALTANÁS (ANP) - De Nederlandse wielrenster Marianne Vos heeft haar tweede etappezege van de Vuelta Femenina behaald. In een rit over ruim 126 kilometer van Becerril de Campos naar Baltanás versloeg ze landgenote Mischa Bredewold in de sprint.
44 minuten geledenROME (ANP) - Tallon Griekspoor is in de tweede ronde van het tennistoernooi van Rome uitgeschakeld door de Fransman Arthur Fils. De 28-jarige Nederlander ging op vrijdag in het Stadio Nicola Pietrangeli kansloos in twee sets ten onder: 2-6 2-6. Fils speelt in de derde ronde tegen de winnaar van de partij tussen de Griek Stefanos Tsitsipas en de Fransman Alexandre Muller.
2 uur geledenMICHALOVCE (ANP) - De Nederlandse handballers hebben zich gekwalificeerd voor het EK van 2026. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson boekte in de vijfde speelronde een ruime zege van 35-27 op Oekraïne en zag later de Faeröer met 25-23 winnen van Kosovo. Daarmee is een plek bij de eerste twee in de poule verzekerd en is het EK-ticket binnen. Komende zondag speelt Oranje nog de laatste wedstrijd in de kwalificatiereeks in Den Bosch tegen Kosovo.
17 uur geledenLAGUNAS DE NEILA (ANP) - Demi Vollering droeg haar zege in de vijfde etappe van de Vuelta Femenina donderdag op aan "alle mensen die het mentaal moeilijk hebben". Dat zei de Nederlandse renster van FDJ-Suez nadat ze in de beklimming naar de Lagunas de Neila al haar concurrenten had achtergelaten. Met haar ritwinst nam ze een voorschot op haar tweede eindzege in de Ronde van Spanje voor vrouwen.
20 uur geledenLAGUNAS DE NEILA (ANP) - Wielrenster Demi Vollering heeft in de vijfde etappe de Ronde van Spanje naar haar hand gezet. Ze soleerde in de 120 kilometer lange bergrit naar de winst op de steile slotklim naar Lagunas de Neila en nam de rode leiderstrui over van Femke Gerritse.
21 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De openings- en sluitingsceremonie van de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles vinden plaats in het historische Memorial Coliseum, meldt de organisatie. Het Coliseum diende ook al als locatie bij de twee vorige Spelen in Los Angeles, in 1932 en 1984. Het is het eerste stadion waar tijdens drie Olympische Spelen evenementen worden gehouden. De openingsceremonie van LA28 is op 14 juli, het sluitingsfestijn op 30 juli.
22 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner maakt zaterdag in Rome zijn rentree na een schorsing van drie maanden wegens overtreding van de dopingregels. De Italiaanse nummer 1 van de wereld treft dan de Argentijn Mariano Navone, die zich donderdag kwalificeerde voor de tweede ronde van het masterstoernooi in Rome. Sinner had een bye in de eerste ronde.
22 uur geleden