Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamminga gaat vrijuit racen voor goud op 200 meter schoolslag

Kamminga gaat vrijuit racen voor goud op 200 meter schoolslag

TOKIO (ANP) - Het zelfvertrouwen is groot, de vorm is aanwezig en dus gaat Arno Kamminga donderdag op de Olympische Spelen voor het allerhoogste. "Het is een goed veld in de finale, tussen goud en een achtste plek zal heel weinig zitten. Maar ik ga racen voor goud", zei de 25-jarige zwemmer, nadat hij zich had geplaatst voor de finale van de 200 meter schoolslag.

Met het zilver van de 100 meter al op zak kan Kamminga naar eigen zeggen vrijuit zwemmen. "Mijn toernooi was überhaupt al geslaagd door hier te zijn. Ik heb het mooi bekroond met een zilveren medaille. Mijn toernooi kan niet meer stuk, ongeacht de race van donderdag. Dat geeft ook wel een bepaalde vrijheid. Daar ga ik nu lekker mee."

De in Amsterdam woonachtige Katwijker zette in de halve finales met 2.07,99 de derde tijd neer. De Australiër Izaac Stubblety-Cook en de Brit James Wilby waren sneller. Anton Tsjoepkov uit Rusland, met 2.06,12 de houder van het wereldrecord, plaatste zich als zevende voor de strijd om de medailles. Kamminga gaat het in het Tokyo Aquatics Centre ook opnemen tegen de Amerikaan Nic Fink, Matti Mattsson uit Finland, de Japanner Ryuya Mura en Erik Persson uit Zweden. De acht finalisten zaten binnen 1,41 seconde van elkaar.

"Cook doet het echt wel goed en in principe kan Tsjoepkov altijd wat bijzetten in een finale", zei Kamminga toen hem werd gevraagd naar zijn grootste concurrenten. "Maar ik ben daar verder niet mee bezig, ik focus me op mijn eigen race. Wat ik nu zie, is wat we vooraf al wisten: de grote namen gaan het doen in de finale."

Opladen

Zowel in de series als in de halve finales lag Kamminga in het eerste deel van de race over 200 meter voor op het schema van het wereldrecord. "Je hebt maar één doel en dat is erbij liggen in de finale. En dat heb ik gehaald. Het wordt nu vooral een kwestie van mezelf opladen om door die pijn heen te gaan, want het gaat gewoon zwaar worden. Daar heb ik wel zo m'n trucjes voor. Die pijn komt al na zo'n 100 meter, maar dat hoort erbij. Ik vind het ook leuk, het is een spelletje met jezelf. Het is zaak om niet alleen goed te blijven zwemmen, maar ook om boven jezelf uit te stijgen."

Meer uit Sport

Ajax speelt gelijk in uitduel met NEC

NIJMEGEN (ANP) - Het duel tussen NEC en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in het Gofferstadion in Nijmegen (2-2).

2 uur geleden
Van der Poel overtuigt in veldrit Antwerpen bij rentree Van Aert

ANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.

8 uur geleden
Brand wint ook wereldbeker veldrijden in Antwerpen

ANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.

10 uur geleden
Vechtsporter De Ridder treft in maart in UFC Braziliaan Borralho

BREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.

13 uur geleden
Anthony Joshua slaat Jake Paul knock-out in zesde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.

15 uur geleden
Tennisser Wawrinka kondigt einde carrière aan

DEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."

1 dag geleden
Drie coureurs met nieuw startnummer in Formule 1

LONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.

1 dag geleden