Kamminga en Corbeau naar olympische zwemfinale 100 meter school
PARIJS (ANP) - Arno Kamminga maakt nog altijd kans om in Parijs zijn olympische succes van drie jaar geleden te herhalen. De nummer 2 van de vorige Spelen zwom in de halve finales van de 100 meter schoolslag de derde tijd (59,12), wat hem een plek in de finale met zeven anderen opleverde. Ook Caspar Corbeau is daar zondagavond bij, hij plaatste zich als vijfde (59,24).
De Britse wereldrecordhouder Adam Peaty, de winnaar van de 100 school op de afgelopen twee Spelen, was de snelste in de halve finales in 58,86.
De 28-jarige Kamminga heeft een persoonlijk record van 57,80 uit de olympische finale van Tokio, waarmee hij de eerste Nederlandse man in zeventien jaar werd met een olympische zwemmedaille. Daarna liep de Katwijker echter een burn-out op, waarna hij zijn oude niveau nog niet heeft bereikt. Kamminga won vorig jaar op de WK gedeeld zilver op de 100 school. In februari in Doha was er geen podiumplek voor hem.
Corbeau ging zaterdagochtend als eerste door naar de halve finale, met een persoonlijk record van 59,04. De specialiteit van de geboren Amerikaan is de 200 meter schoolslag, waarop hij in februari WK-zilver pakte.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
12 uur geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
16 uur geledenAUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.
17 uur geledenFRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit België. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Een meerderheid van de topsporters ervaart stress door de onzekerheid over hun inkomen. Bij drie op de tien heeft dat een negatief effect op hun prestaties, melden de NOC*NSF Atletencommissie en NL Sporter op basis van een enquête onder ruim een kwart van de sporters met een topsportstatus (189 van de 709). De sportersorganisaties vragen om een stabieler inkomen waarbij minder wordt gekeken naar één of twee specifieke prestaties.
18 uur geleden