Kamminga en Corbeau naar olympische zwemfinale 100 meter school
PARIJS (ANP) - Arno Kamminga maakt nog altijd kans om in Parijs zijn olympische succes van drie jaar geleden te herhalen. De nummer 2 van de vorige Spelen zwom in de halve finales van de 100 meter schoolslag de derde tijd (59,12), wat hem een plek in de finale met zeven anderen opleverde. Ook Caspar Corbeau is daar zondagavond bij, hij plaatste zich als vijfde (59,24).
De Britse wereldrecordhouder Adam Peaty, de winnaar van de 100 school op de afgelopen twee Spelen, was de snelste in de halve finales in 58,86.
De 28-jarige Kamminga heeft een persoonlijk record van 57,80 uit de olympische finale van Tokio, waarmee hij de eerste Nederlandse man in zeventien jaar werd met een olympische zwemmedaille. Daarna liep de Katwijker echter een burn-out op, waarna hij zijn oude niveau nog niet heeft bereikt. Kamminga won vorig jaar op de WK gedeeld zilver op de 100 school. In februari in Doha was er geen podiumplek voor hem.
Corbeau ging zaterdagochtend als eerste door naar de halve finale, met een persoonlijk record van 59,04. De specialiteit van de geboren Amerikaan is de 200 meter schoolslag, waarop hij in februari WK-zilver pakte.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
1 dag geleden