Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamminga en Corbeau naar olympische zwemfinale 100 meter school

Kamminga en Corbeau naar olympische zwemfinale 100 meter school

PARIJS (ANP) - Arno Kamminga maakt nog altijd kans om in Parijs zijn olympische succes van drie jaar geleden te herhalen. De nummer 2 van de vorige Spelen zwom in de halve finales van de 100 meter schoolslag de derde tijd (59,12), wat hem een plek in de finale met zeven anderen opleverde. Ook Caspar Corbeau is daar zondagavond bij, hij plaatste zich als vijfde (59,24).

De Britse wereldrecordhouder Adam Peaty, de winnaar van de 100 school op de afgelopen twee Spelen, was de snelste in de halve finales in 58,86.

De 28-jarige Kamminga heeft een persoonlijk record van 57,80 uit de olympische finale van Tokio, waarmee hij de eerste Nederlandse man in zeventien jaar werd met een olympische zwemmedaille. Daarna liep de Katwijker echter een burn-out op, waarna hij zijn oude niveau nog niet heeft bereikt. Kamminga won vorig jaar op de WK gedeeld zilver op de 100 school. In februari in Doha was er geen podiumplek voor hem.

Corbeau ging zaterdagochtend als eerste door naar de halve finale, met een persoonlijk record van 59,04. De specialiteit van de geboren Amerikaan is de 200 meter schoolslag, waarop hij in februari WK-zilver pakte.

Meer uit Sport

Hoogspringer Amels stopt na 1 Europese en 22 nationale titels

ARNHEM (ANP) - Hoogspringer Douwe Amels stopt ermee. Dat meldt de 33-jarige Fries in een persbericht. Hij veroverde in zijn vijftien jaar lange topsportcarrière één Europese titel en 22 Nederlandse titels. Ook bezit hij het Nederlands record van 2,31 meter.

49 minuten geleden
Indiana Pacers neemt in NBA voorsprong na zege in verlenging

NEW YORK (ANP/RTR/AFP) - De basketballers van de Indiana Pacers hebben in de finale van de Eastern Conference de leiding genomen. De New York Knicks leken lange tijd op weg naar de zege, maar een voorsprong van 14 punten in de laatste minuten van het vierde kwart bleek niet genoeg. Indiana Pacers kwam langszij en maakte het verschil in de verlenging: 138-135.

2 uur geleden
Ecuadoraan Carapaz soleert naar ritzege in Giro d'Italia

CASTELNOVO NE' MONTI (ANP) - Richard Carapaz heeft de elfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. Het was een rit met een aantal klimmetjes van Viareggio naar Castelnovo ne' Monti over 186 kilometer. De Ecuadoraan van EF Education - EasyPost passeerde als eerste de finish na een solo van een kleine 10 kilometer. Voor Carapaz, die zes jaar geleden de Giro won, was het zijn eerste zege sinds ritwinst in de Tour de France van vorig jaar.

17 uur geleden
Filipijnse bokslegende Pacquiao (46) maakt comeback

MANILLA (ANP/RTR) - De Filipijnse bokser Manny Pacquiao maakt op 46-jarige leeftijd zijn rentree in de ring. De 46-jarige Pacquiao is de enige bokser die in acht verschillende gewichtsklassen wereldtitels veroverde. In 2021 beëindigde hij zijn loopbaan om zich op de politiek te gaan richten.

19 uur geleden
Nol de Ruiter (85) overleden, assistent-bondscoach bij EK 1988

UTRECHT (ANP) - Oud-voetballer en -trainer Nol de Ruiter, de assistent van bondscoach Rinus Michels op het door Oranje gewonnen EK van 1988, is op 85-jarige leeftijd overleden. Dat meldt FC Utrecht, de club waar De Ruiter als trainer en bestuurder actief was.

19 uur geleden
Van Bokhoven als interim-technisch directeur KNGU naar EK turnen

ROTTERDAM (ANP) - Oud-bondscoach Bram van Bokhoven is voorlopig interim-technisch directeur bij gymnastiekunie KNGU. Dat bevestigde hij tijdens een persmoment in Rotterdam. Van Bokhoven is de tijdelijke vervanger van de zieke Vincent Reimering, die op 1 december vorig jaar als technisch directeur in dienst trad bij de bond. Van Bokhoven combineert zijn rol als interim 'td' met zijn werk als prestatiemanager bij sportkoepel NOC*NSF.

20 uur geleden
Drie beklimmingen van Montmartre in slotetappe Tour de France

PARIJS (ANP) - De slotetappe van de Tour de France dit jaar kent in de finale drie beklimmingen van Montmartre. De rit eindigt wel op de Champs-Élysées, maar de kans op een traditionele massasprint is wel een stuk kleiner.

23 uur geleden