Kamminga en Corbeau door naar sterk bezette WK-finale 100 school
DOHA (ANP) - Arno Kamminga en Caspar Corbeau strijden maandag mee om de WK-medailles op de 100 meter schoolslag. Titelkandidaat Kamminga zwom in de halve finales naar de derde tijd (58,87), de 22-jarige Corbeau ging als zesde door naar de finale (59,33). Olympisch kampioen Adam Peaty was de snelste in 58,60.
Kamminga deelde op de afgelopen WK in Japan het zilver met Nicolò Martinenghi uit Italië en de Amerikaan Nic Fink op dit nummer. Zij plaatsen zich met 59,13 en 58,87 ook in Doha voor de finale. Wereldkampioen Qin Haiyang uit China slaat deze WK over met het oog op de Olympische Spelen.
De finale van de 100 school is maandag vlak na 17.00 uur.
Genieten
Kamminga en Corbeau waren tijdens de halve finale allebei ook aan het genieten. Kamminga (28): "Ik vind het gewoon geweldig om naast Adam te racen en al die andere mannen. Dat haalt het beste in mij naar boven."
Corbeau stond op een WK nog niet eerder in de finale van dit nummer. "Daar ga ik dus zeker van genieten. Het is ook warmdraaien voor de 200 meter schoolslag. Dat is mijn specialiteit, de 100 is ook gewoon een beetje voor de lol", aldus de geboren Amerikaan, die sinds afgelopen zomer in Amsterdam traint.
Steenbergen
Ook Marrit Steenbergen zwemt maandagavond om de medailles. Zij plaatste zich als zesde (2.11,23) voor de finale van de 200 meter wisselslag. De Amerikaanse Kate Douglass was in de halve eindstrijd opnieuw oppermachtig (2.08,41) en is de absolute favoriete voor het goud.
Meer uit Sport
BORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.
1 uur geledenFERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.
1 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.
2 uur geledenMONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.
2 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.
5 uur geledenROME (ANP) - De halve finale tussen tennissers Jannik Sinner en Daniil Medvedev bij het masterstoernooi van Rome is vrijdag stilgelegd en wordt zaterdag afgemaakt. Bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner begon het te regenen. Omdat het slechte weer aanhield, besloot de scheidsrechter rond 23.00 uur om het restant te verplaatsen naar de volgende dag.
19 uur geleden