Kamminga en Corbeau door naar sterk bezette WK-finale 100 school
DOHA (ANP) - Arno Kamminga en Caspar Corbeau strijden maandag mee om de WK-medailles op de 100 meter schoolslag. Titelkandidaat Kamminga zwom in de halve finales naar de derde tijd (58,87), de 22-jarige Corbeau ging als zesde door naar de finale (59,33). Olympisch kampioen Adam Peaty was de snelste in 58,60.
Kamminga deelde op de afgelopen WK in Japan het zilver met Nicolò Martinenghi uit Italië en de Amerikaan Nic Fink op dit nummer. Zij plaatsen zich met 59,13 en 58,87 ook in Doha voor de finale. Wereldkampioen Qin Haiyang uit China slaat deze WK over met het oog op de Olympische Spelen.
De finale van de 100 school is maandag vlak na 17.00 uur.
Genieten
Kamminga en Corbeau waren tijdens de halve finale allebei ook aan het genieten. Kamminga (28): "Ik vind het gewoon geweldig om naast Adam te racen en al die andere mannen. Dat haalt het beste in mij naar boven."
Corbeau stond op een WK nog niet eerder in de finale van dit nummer. "Daar ga ik dus zeker van genieten. Het is ook warmdraaien voor de 200 meter schoolslag. Dat is mijn specialiteit, de 100 is ook gewoon een beetje voor de lol", aldus de geboren Amerikaan, die sinds afgelopen zomer in Amsterdam traint.
Steenbergen
Ook Marrit Steenbergen zwemt maandagavond om de medailles. Zij plaatste zich als zesde (2.11,23) voor de finale van de 200 meter wisselslag. De Amerikaanse Kate Douglass was in de halve eindstrijd opnieuw oppermachtig (2.08,41) en is de absolute favoriete voor het goud.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
9 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
9 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
10 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
11 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
11 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
12 uur geleden