Kamminga en Corbeau door naar sterk bezette WK-finale 100 school
DOHA (ANP) - Arno Kamminga en Caspar Corbeau strijden maandag mee om de WK-medailles op de 100 meter schoolslag. Titelkandidaat Kamminga zwom in de halve finales naar de derde tijd (58,87), de 22-jarige Corbeau ging als zesde door naar de finale (59,33). Olympisch kampioen Adam Peaty was de snelste in 58,60.
Kamminga deelde op de afgelopen WK in Japan het zilver met Nicolò Martinenghi uit Italië en de Amerikaan Nic Fink op dit nummer. Zij plaatsen zich met 59,13 en 58,87 ook in Doha voor de finale. Wereldkampioen Qin Haiyang uit China slaat deze WK over met het oog op de Olympische Spelen.
De finale van de 100 school is maandag vlak na 17.00 uur.
Genieten
Kamminga en Corbeau waren tijdens de halve finale allebei ook aan het genieten. Kamminga (28): "Ik vind het gewoon geweldig om naast Adam te racen en al die andere mannen. Dat haalt het beste in mij naar boven."
Corbeau stond op een WK nog niet eerder in de finale van dit nummer. "Daar ga ik dus zeker van genieten. Het is ook warmdraaien voor de 200 meter schoolslag. Dat is mijn specialiteit, de 100 is ook gewoon een beetje voor de lol", aldus de geboren Amerikaan, die sinds afgelopen zomer in Amsterdam traint.
Steenbergen
Ook Marrit Steenbergen zwemt maandagavond om de medailles. Zij plaatste zich als zesde (2.11,23) voor de finale van de 200 meter wisselslag. De Amerikaanse Kate Douglass was in de halve eindstrijd opnieuw oppermachtig (2.08,41) en is de absolute favoriete voor het goud.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft het niet naar zijn zin in de Formule 1 en gaat de komende "weken en maanden" nadenken over zijn toekomst. "Ik heb dingen uit te zoeken over wat ik precies wil", zei hij na afloop van de Grote Prijs van Japan bij Viaplay. "Het moet wel leuk blijven. Het is niet alleen Formule 1 in het leven, er zijn meer dingen die we kunnen doen", aldus de viervoudig wereldkampioen.
36 minuten geledenSUZUKA (ANP) - De 19-jarige Kimi Antonelli is na zijn winst in de Grote Prijs van Japan de jongste leider ooit in het wereldkampioenschap van de Formule 1. Hij lost Lewis Hamilton af, die sinds zijn winst in de Grote Prijs van Spanje in 2007 in de boeken stond als jongste WK-leider ooit. Hamilton was destijds 22 jaar oud.
1 uur geledenSUZUKA (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn tweede zege op rij geboekt in de Formule 1. De 19-jarige Italiaan reed na een indrukwekkend optreden op het circuit van Suzuka zijn Mercedes naar de overwinning in de Grote Prijs van Japan.
2 uur geledenAUSTIN (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín (Aprilia) heeft bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten de sprintrace gewonnen in de MotoGP. De coureur van Aprilia haalde op het circuit van Austin in Texas in de laatste ronde de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati) in.
3 uur geledenSUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.
19 uur geledenBERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.
21 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.
1 dag geleden