Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamminga en Corbeau bij WK eenvoudig door op 100 meter schoolslag

Kamminga en Corbeau bij WK eenvoudig door op 100 meter schoolslag

DOHA (ANP) - Arno Kamminga en Caspar Corbeau hebben zich op de WK zwemmen in Doha zonder grote problemen geplaatst voor de halve finales van de 100 meter schoolslag. De 22-jarige Corbeau zwom met 59,38 de vierde tijd, titelkandidaat Kamminga deed het iets rustiger aan met de gedeeld zesde tijd (59,61). De Amerikaan Nic Fink was de snelste in 59,19.

Kamminga zwom vorig jaar op de WK in Japan naar zilver op dit nummer. Wereldkampioen Qin Haiyang uit China is er in Doha niet bij. De Italiaan Nicolò Martinenghi, de wereldkampioen van 2022, zwom met 59,27 naar de tweede tijd. De Britse olympisch kampioen Adam Peaty had met 59,34 de derde tijd.

De 28-jarige Kamminga uit Katwijk zei het fijn te vinden dat zijn toernooi nu is begonnen. "Zo'n eerste race in twee maanden tijd is toch even wennen, maar we zijn een rondje verder en dat was het maximaal haalbare."

Met hart erin

De winnaar van olympisch zilver in 2021, met een tijd van 58,00, kan zich nog genoeg verbeteren voor de halve finale van zondag rond 17.50 uur. "Fysiek was dit nu al wel maximaal, maar het verschil maak je met of je hart erin ligt. Dat was nu nog niet zoals het morgenavond zal zijn", blikte Kamminga alvast vooruit op de finale. Dan kan hij de eerste Nederlandse wereldkampioen bij de mannen worden sinds Marcel Wouda in 1998.

Corbeau zei genoten te hebben van de eerste dagen in Doha. "Het zwembad is goed en het stadion ook. En hopelijk is de sfeer vanavond wat beter", aldus de geboren Amerikaan over de grotendeels lege tribunes in de Aspire Dome in de Qatarese hoofdstad. Vooral groepjes sporters en wat kinderen keken naar de prestaties in het wedstrijdbad.

Meer uit Sport

Bobsleeër Wesselink op Spelen tiende bij debuut in tweemansbob

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is bij zijn debuut op de Olympische Spelen in de tweemansbob als tiende geëindigd. De 26-jarige Noord-Hollander kwam na vier runs in het Cortina Sliding Centre tot een totaaltijd van 3.43,32. Daarmee was hij 3,62 seconden langzamer dan de Duitse winnaar Johannes Lochner.

7 uur geleden
Nederland blijft na zilver schaatssters vierde in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.

8 uur geleden
Verstappen test donderdag en vrijdagmiddag in Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.

9 uur geleden
Schaatsster Beune is blij dat ze medaille om de nek heeft hangen

MILAAN (ANP) - Hoewel de schaatssters genoegen moesten nemen met zilver op de ploegenachtervolging bij de Spelen van Milaan, was Joy Beune blij dat ze naar huis gaat met een medaille. "Het is zilver geworden en ik ben daar supertrots op. Ik heb iets tastbaars om mijn nek hangen", zei ze na de verloren finale tegen Canada met teamgenoten Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud.

9 uur geleden
Skeletonner Jeraskevitsj krijgt 180.000 euro van baas voetbalclub

MILAAN (ANP/RTR) - De eigenaar van de Oekraïense voetbalclub Sjachtar Donetsk heeft 180.000 euro gedoneerd aan de 27-jarige skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj. Dat deed hij omdat de sporter was gediskwalificeerd voor de Winterspelen in Milaan-Cortina vanwege het dragen van een helm met afbeeldingen van Oekraïense sporters die zijn omgekomen in de oorlog met Rusland. Dat maakte de voetbalclub dinsdag bekend.

10 uur geleden
Schaatser Bosker vertrok 'om zich op te frissen voor huldiging'

MILAAN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker vertrok voor de wedstrijd om de bronzen medaille op de ploegenachtervolging op de Spelen uit het stadion om zich op te frissen voor een eventuele huldiging. Dat vertelde de 29-jarige rijder van team Reggeborgh toen hij weer terugkeerde in het Milano Speed Skating Stadium.

10 uur geleden
Ritsma 'tevreden' met zilver en 'trots' op vierde plaats

MILAAN (ANP) - Rintje Ritsma is "tevreden" met een zilveren medaille voor de vrouwen en "trots" op de mannen die vierde zijn geëindigd. Dat zei de bondscoach van de schaatsers in Milaan bij de NOS.

11 uur geleden