Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamminga en Corbeau bij WK eenvoudig door op 100 meter schoolslag

Kamminga en Corbeau bij WK eenvoudig door op 100 meter schoolslag

DOHA (ANP) - Arno Kamminga en Caspar Corbeau hebben zich op de WK zwemmen in Doha zonder grote problemen geplaatst voor de halve finales van de 100 meter schoolslag. De 22-jarige Corbeau zwom met 59,38 de vierde tijd, titelkandidaat Kamminga deed het iets rustiger aan met de gedeeld zesde tijd (59,61). De Amerikaan Nic Fink was de snelste in 59,19.

Kamminga zwom vorig jaar op de WK in Japan naar zilver op dit nummer. Wereldkampioen Qin Haiyang uit China is er in Doha niet bij. De Italiaan Nicolò Martinenghi, de wereldkampioen van 2022, zwom met 59,27 naar de tweede tijd. De Britse olympisch kampioen Adam Peaty had met 59,34 de derde tijd.

De 28-jarige Kamminga uit Katwijk zei het fijn te vinden dat zijn toernooi nu is begonnen. "Zo'n eerste race in twee maanden tijd is toch even wennen, maar we zijn een rondje verder en dat was het maximaal haalbare."

Met hart erin

De winnaar van olympisch zilver in 2021, met een tijd van 58,00, kan zich nog genoeg verbeteren voor de halve finale van zondag rond 17.50 uur. "Fysiek was dit nu al wel maximaal, maar het verschil maak je met of je hart erin ligt. Dat was nu nog niet zoals het morgenavond zal zijn", blikte Kamminga alvast vooruit op de finale. Dan kan hij de eerste Nederlandse wereldkampioen bij de mannen worden sinds Marcel Wouda in 1998.

Corbeau zei genoten te hebben van de eerste dagen in Doha. "Het zwembad is goed en het stadion ook. En hopelijk is de sfeer vanavond wat beter", aldus de geboren Amerikaan over de grotendeels lege tribunes in de Aspire Dome in de Qatarese hoofdstad. Vooral groepjes sporters en wat kinderen keken naar de prestaties in het wedstrijdbad.

Meer uit Sport

Nuis raakt baanrecord kwijt, maar put hoop uit tweede plaats

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis raakte bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen zijn baanrecord op de 1500 meter, dat op 1.43,00 stond, kwijt aan Jordan Stolz. Die won in 1.42,55. Desondanks putte de olympisch en Nederlands kampioen hoop uit zijn tweede plaats met 1.43,31. "Ik ben maar één keer sneller geweest en dat is vijf jaar geleden", verwees hij naar het baanrecord. "Dat ik hiermee zilver pak achter een fenomeen, en de rest op afstand rijd, geeft zoveel zelfvertrouwen."

11 uur geleden
Leerdam veert mentaal op na fietsongeluk en wint 1000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Een ongeluk waarbij ze op haar fiets van de weg was gereden, heeft Jutta Leerdam er niet van weerhouden de zege op de 1000 meter te grijpen bij de wereldbeker in Heerenveen. Met 1.14,16 bleef ze wereldkampioene Miho Takagi uit Japan en landgenote Femke Kok voor. "Dit soort dingen maken je sterker. Dat je opstaat en weer positieve focus hebt", reageerde de 26-jarige schaatsster.

11 uur geleden
Leerdam in Heerenveen opnieuw de beste op de 1000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen voor de tweede keer dit seizoen de 1000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige schaatsster was met 1.14,17 nipt sneller dan de Japanse wereldkampioene Miho Takagi en landgenote Femke Kok.

12 uur geleden
Nuis tweede achter Stolz op 1500 meter in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis is bij de derde wereldbekerwedstrijd in Heerenveen als tweede geëindigd op de 1500 meter. De 36-jarige olympisch kampioen moest met 1.43,31 de zege laten aan de Amerikaan Jordan Stolz, die met 1.42,55 het baanrecord van Nuis uit de boeken reed (1.43,00). De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.43,87.

13 uur geleden
Beune moet zege op 5000 meter in Heerenveen aan Wiklund laten

HEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen genoegen moeten nemen met de derde plaats op de 5000 meter. De 26-jarige schaatsster was met 6.51,83 langzamer dan de Noorse Ragne Wiklund, die met 6.49,01 de zege greep. Het zilver was voor Isabelle Weidemann uit Canada in 6.50,11.

14 uur geleden
Teambaas Mekies heeft 'nog buitengewonere' Verstappen ontdekt

ABU DHABI (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull laat anderen oordelen of Max Verstappen bezig is aan zijn beste seizoen in de Formule 1, maar de Fransman stelt wel dat "de wereld dit seizoen een nog buitengewonere Max heeft gezien."

17 uur geleden
Norris nog niet tevreden na twee snelste trainingen in Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt terug op "een behoorlijke eerste dag in Abu Dhabi" waarop twee vrije trainingen werden verreden. De Britse coureur van McLaren zette bij beide trainingen de snelste tijd neer. "Ik ben er nog niet helemaal tevreden over, maar over het algemeen was het een positieve dag", aldus Norris in een persbericht van McLaren.

17 uur geleden