Kamminga en Corbeau bij WK eenvoudig door op 100 meter schoolslag
DOHA (ANP) - Arno Kamminga en Caspar Corbeau hebben zich op de WK zwemmen in Doha zonder grote problemen geplaatst voor de halve finales van de 100 meter schoolslag. De 22-jarige Corbeau zwom met 59,38 de vierde tijd, titelkandidaat Kamminga deed het iets rustiger aan met de gedeeld zesde tijd (59,61). De Amerikaan Nic Fink was de snelste in 59,19.
Kamminga zwom vorig jaar op de WK in Japan naar zilver op dit nummer. Wereldkampioen Qin Haiyang uit China is er in Doha niet bij. De Italiaan Nicolò Martinenghi, de wereldkampioen van 2022, zwom met 59,27 naar de tweede tijd. De Britse olympisch kampioen Adam Peaty had met 59,34 de derde tijd.
De 28-jarige Kamminga uit Katwijk zei het fijn te vinden dat zijn toernooi nu is begonnen. "Zo'n eerste race in twee maanden tijd is toch even wennen, maar we zijn een rondje verder en dat was het maximaal haalbare."
Met hart erin
De winnaar van olympisch zilver in 2021, met een tijd van 58,00, kan zich nog genoeg verbeteren voor de halve finale van zondag rond 17.50 uur. "Fysiek was dit nu al wel maximaal, maar het verschil maak je met of je hart erin ligt. Dat was nu nog niet zoals het morgenavond zal zijn", blikte Kamminga alvast vooruit op de finale. Dan kan hij de eerste Nederlandse wereldkampioen bij de mannen worden sinds Marcel Wouda in 1998.
Corbeau zei genoten te hebben van de eerste dagen in Doha. "Het zwembad is goed en het stadion ook. En hopelijk is de sfeer vanavond wat beter", aldus de geboren Amerikaan over de grotendeels lege tribunes in de Aspire Dome in de Qatarese hoofdstad. Vooral groepjes sporters en wat kinderen keken naar de prestaties in het wedstrijdbad.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.
7 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.
12 uur geledenL'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.
13 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
1 dag geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
1 dag geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
1 dag geleden