Kamminga en Corbeau bij WK eenvoudig door op 100 meter schoolslag
DOHA (ANP) - Arno Kamminga en Caspar Corbeau hebben zich op de WK zwemmen in Doha zonder grote problemen geplaatst voor de halve finales van de 100 meter schoolslag. De 22-jarige Corbeau zwom met 59,38 de vierde tijd, titelkandidaat Kamminga deed het iets rustiger aan met de gedeeld zesde tijd (59,61). De Amerikaan Nic Fink was de snelste in 59,19.
Kamminga zwom vorig jaar op de WK in Japan naar zilver op dit nummer. Wereldkampioen Qin Haiyang uit China is er in Doha niet bij. De Italiaan Nicolò Martinenghi, de wereldkampioen van 2022, zwom met 59,27 naar de tweede tijd. De Britse olympisch kampioen Adam Peaty had met 59,34 de derde tijd.
De 28-jarige Kamminga uit Katwijk zei het fijn te vinden dat zijn toernooi nu is begonnen. "Zo'n eerste race in twee maanden tijd is toch even wennen, maar we zijn een rondje verder en dat was het maximaal haalbare."
Met hart erin
De winnaar van olympisch zilver in 2021, met een tijd van 58,00, kan zich nog genoeg verbeteren voor de halve finale van zondag rond 17.50 uur. "Fysiek was dit nu al wel maximaal, maar het verschil maak je met of je hart erin ligt. Dat was nu nog niet zoals het morgenavond zal zijn", blikte Kamminga alvast vooruit op de finale. Dan kan hij de eerste Nederlandse wereldkampioen bij de mannen worden sinds Marcel Wouda in 1998.
Corbeau zei genoten te hebben van de eerste dagen in Doha. "Het zwembad is goed en het stadion ook. En hopelijk is de sfeer vanavond wat beter", aldus de geboren Amerikaan over de grotendeels lege tribunes in de Aspire Dome in de Qatarese hoofdstad. Vooral groepjes sporters en wat kinderen keken naar de prestaties in het wedstrijdbad.
Meer uit Sport
RIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.
1 dag geledenINZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.
1 dag geledenHOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.
1 dag geleden