
Kamminga deelt al eerste 'tik' uit aan omstreden zwemmer Qin
PARIJS (ANP) - Arno Kamminga heeft op de eerste ochtend van het olympisch zwemtoernooi al een eerste "tikje" uitgedeeld aan zijn Chinese rivaal en meervoudig wereldkampioen Qin Haiyang. De 28-jarige nummer 2 van de vorige Spelen versloeg de om doping omstreden zwemmer in de series van de 100 meter schoolslag in de baan direct naast hem.
"Ik heb in het najaar al flink tegen Qin geracet, maar ik heb nu wel wat extra wil om te winnen vanwege de hele dopingzaak. Dit zijn toch wel tikjes die je uitdeelt. Natuurlijk heeft nog niemand echt het achterste van zijn tong laten zien, maar winnen is toch lekker", aldus Kamminga, die als gedeeld nummer 4 van de series zaterdagavond de halve finale zwemt.
Pas dit jaar kwam via de media naar buiten dat de 23 Chinese zwemmers, onder wie Qin, kort voor de Spelen van 2021 in Tokio waren betrapt op het middel trimetazidine. De Chinese autoriteit beweerde dat de atleten het prestatiebevorderende middel via besmette voeding hadden binnengekregen, een argument dat de WADA niet kon weerleggen. In aanloop naar de Spelen toonde Kamminga zich al kritisch over de afhandeling.
Qin klopte vorig jaar op de WK in Fukuoka onder anderen Kamminga en won met overmacht goud op de 100 en 200 schoolslag. "Ik had daar altijd al vraagtekens bij en als dit dan naar buiten komt, is dat lastig", zei de Nederlandse tweevoudig winnaar van zilver in Tokio vorige maand.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Jesper de Jong was "heel blij en opgelucht" na zijn gewonnen partij in de eerste ronde op Wimbledon tegen de Amerikaan Christopher Eubanks. De 25-jarige debutant verzekerde zich na een zware vijfsetter van een plek in de tweede ronde door de afsluitende supertiebreak te winnen.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Alexander Zverev is al in de openingsronde van Wimbledon uitgeschakeld. De als derde geplaatste Duitse tennisser, die nog altijd wacht op zijn eerste grandslamtitel, liet zich in vijf sets verrassen door de Fransman Arthur Rinderknech: 6-7 (3) 7-6 (8) 3-6 7-6 (5) 4-6.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Arantxa Rus is in de eerste ronde van Wimbledon uitgeschakeld. De 34-jarige Nederlandse moest haar meerdere erkennen in de Amerikaanse Caroline Dolehide: 2-6 2-6.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft een uitstekend debuut gemaakt op Wimbledon. De 25-jarige Nederlander versloeg in de eerste ronde de Amerikaan Christopher Eubanks op baan 7 met 6-3 6-7 (5) 6-7 (7) 6-3 7-6 (3). De Jong verloor geen enkele keer zijn service in de hele wedstrijd. Hij speelt in de tweede ronde tegen Miomir Kecmanovic uit Servië.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp sprak over een "solide wedstrijd" na zijn overwinning in drie sets op de Italiaan Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Wimbledon. De twee speelden dinsdag het restant van de partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde op Wimbledon. De 29-jarige Nederlander verraste op het grandslamtoernooi in Londen de Italiaan Matteo Arnaldi (24), de mondiale nummer 43. Van de Zandschulp won in drie sets: 7-6 (4) 7-6 (5) 6-4. Van de Zandschulp en Arnaldi speelden dinsdag het restant van hun partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.
9 uur geledenLILLE (ANP) - Pascal Eenkhoorn is een van de helpers van kopman Remco Evenepoel bij de Belgische topploeg Soudal Quick-Step in de komende Tour de France. De Nederlands kampioen van 2022 begint zaterdag in Lille aan zijn tweede Ronde van Frankrijk.
9 uur geleden