Kamminga als snelste naar finale 200 meter schoolslag
ABU DHABI (ANP) - Zwemmer Arno Kamminga heeft zich bij de WK kortebaan met de beste tijd geplaatst voor de finale op de 200 meter schoolslag. De 26-jarige Katwijker kwam in het bad van Abu Dhabi tot een tijd van 2.03,17. De Zweed Erik Persson volgde op 7 honderdsten van een seconde. De finale is zaterdagmiddag.
Ook voor Kira Toussaint volgt zaterdagmiddag een finale. Toussaint, die vrijdag twee medailles won op estafettenummers, was in de heats van de 200 meter rugslag goed voor de zevende tijd: 2.05,27. De snelste was de Amerikaanse Isabelle Stadden in 2.03,26.
Voor de finale van de gemengde estafette 4x50 wissel plaatste Nederland zich als derde. Tessa Giele, Arno Kamminga, Nyls Korstanje en Kim Busch realiseerden een tijd van 1.38,38. De beste tijd was voor het team van de Verenigde Staten: 1.37,74.
Kromowidjojo
Ranomi Kromowidjojo en Maaike de Waard keren terug voor de halve finales op de 50 meter vlinderslag. Titelverdedigster Kromowidjojo realiseerde in de series de tweede tijd: 24,97. De Waard zwom de derde tijd: 25,12. De Zweedse Sarah Sjøstrøm was het snelst in 24,92.
Marrit Steenbergen was in de series van de 100 meter wisselslag goed voor de derde tijd: 59,06. Ook Kim Busch (59,65, 15e) plaatste zich voor de halve finales. De Israëlische Anastasia Gorbenko was de snelste in de ochtendsessie: 58,36.
Thom de Boer en Jesse Puts komen zaterdagmiddag uit in de halve finales op de 50 meter vrije slag. De Boer zwom in de series de tweede tijd: 20,94. Puts ging als achtste door in 21,39. De Brit Benjamin Proud was op dit onderdeel het snelst: 20,91. Voor Stan Pijnenburg is er geen vervolg op de 100 meter wissel. Hij vloog eruit met de negentiende tijd: 53,29.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/AFP) - Als het aan Carlos Alcaraz ligt worden er geen nachtelijke tenniswedstrijden meer gespeeld op grandslamtoernooien. Dat zei de Spaanse toptennisser donderdag tegen verslaggevers in Londen in aanloop naar de strijd om de Laver Cup van komend weekend.
1 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De 17-jarige Japanse zwemmer Shin Ohashi heeft donderdag het wereldrecord op de 200 meter schoolslag verbroken. Zijn tijd van 2.04,83 minuten was naast het wereldrecord goed voor de gouden medaille op de Asian Games in zijn thuisland. Het oude record van 2.05,48 stond op naam van Qin Haiyang uit China. Hij zwom die tijd op de wereldkampioenschappen in 2023.
1 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft in zijn Red Bull bij de eerste vrije training op het stratencircuit van Bakoe de tweede tijd neergezet (1.45,787). De 28-jarige Limburger hield Charles Leclerc in zijn Ferrari kort achter zich (1.45,791) en zag alleen George Russell van Mercedes een snellere ronde noteren (1.45,387).
3 uur geledenMONTREAL (ANP) - Voorzitter David Lappartient van de internationale wielerbond UCI weet nu al dat de WK in 2034 in Groningen en Drenthe een succes gaan worden. "Evenementen in Nederland zijn voor ons altijd een zekerheidje, omdat ze telkens perfect georganiseerd zijn. En we kennen de liefde van Nederlanders voor wielrennen, dus het zal ook overvol staan langs de kant", zei Lappartient na de toewijzing in Montreal tegen het ANP.
13 uur geledenMONTREAL (ANP) - Wielrenner Bauke Mollema kijkt ernaar uit om 'zijn' Groningen en Drenthe aan de rest van de wereld te kunnen laten zien tijdens de WK op de weg in 2034. "Zowel de stad als het platteland moeten eruitspringen. Dat is het mooie aan wielrennen: je hoeft niet alleen maar rondjes te rijden, maar je kunt de hele regio laten zien aan de hele wereld. Het moet een mooi volksfeest worden voor de mensen in Groningen en Drenthe", reageerde de in Groningen geboren en getogen ambassadeur van het bid in Montreal.
14 uur geledenMONTREAL (ANP) - De wereldkampioenschappen wielrennen op de weg vinden in 2034 plaats in Groningen en Drenthe. Dat is besloten tijdens het jaarlijkse congres van de internationale wielerunie UCI in het Canadese Montreal. Eigenlijk wilden Groningen en Drenthe het evenement in 2032 organiseren, maar daarvoor kreeg het Indiase Pune de voorkeur.
14 uur geledenBAKOE (ANP/RT) - Lewis Hamilton ziet niets in het toevoegen van een sprintrace bij de Grote Prijs van Monaco. "Het slaat nergens op", zei de zevenvoudig wereldkampioen in de Formule 1 op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van Azerbeidzjan. "Een sprintrace is niet de oplossing voor een circuit als in Monaco. Daar moet iets anders voor worden bedacht om het spannend te maken."
21 uur geleden