Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamminga als snelste naar finale 200 meter schoolslag

Kamminga als snelste naar finale 200 meter schoolslag

ABU DHABI (ANP) - Zwemmer Arno Kamminga heeft zich bij de WK kortebaan met de beste tijd geplaatst voor de finale op de 200 meter schoolslag. De 26-jarige Katwijker kwam in het bad van Abu Dhabi tot een tijd van 2.03,17. De Zweed Erik Persson volgde op 7 honderdsten van een seconde. De finale is zaterdagmiddag.

Ook voor Kira Toussaint volgt zaterdagmiddag een finale. Toussaint, die vrijdag twee medailles won op estafettenummers, was in de heats van de 200 meter rugslag goed voor de zevende tijd: 2.05,27. De snelste was de Amerikaanse Isabelle Stadden in 2.03,26.

Voor de finale van de gemengde estafette 4x50 wissel plaatste Nederland zich als derde. Tessa Giele, Arno Kamminga, Nyls Korstanje en Kim Busch realiseerden een tijd van 1.38,38. De beste tijd was voor het team van de Verenigde Staten: 1.37,74.

Kromowidjojo

Ranomi Kromowidjojo en Maaike de Waard keren terug voor de halve finales op de 50 meter vlinderslag. Titelverdedigster Kromowidjojo realiseerde in de series de tweede tijd: 24,97. De Waard zwom de derde tijd: 25,12. De Zweedse Sarah Sjøstrøm was het snelst in 24,92.

Marrit Steenbergen was in de series van de 100 meter wisselslag goed voor de derde tijd: 59,06. Ook Kim Busch (59,65, 15e) plaatste zich voor de halve finales. De Israëlische Anastasia Gorbenko was de snelste in de ochtendsessie: 58,36.

Thom de Boer en Jesse Puts komen zaterdagmiddag uit in de halve finales op de 50 meter vrije slag. De Boer zwom in de series de tweede tijd: 20,94. Puts ging als achtste door in 21,39. De Brit Benjamin Proud was op dit onderdeel het snelst: 20,91. Voor Stan Pijnenburg is er geen vervolg op de 100 meter wissel. Hij vloog eruit met de negentiende tijd: 53,29.

Meer uit Sport

Djokovic op ATP-toernooi Bazel uitgeschakeld door Struff

BAZEL (ANP) - Novak Djokovic is donderdagavond in de achtste finales van het ATP-toernooi van Bazel uitgeschakeld door Jan-Lennard Struff. De Servische 24-voudige grandslamwinnaar verloor in drie sets van de Duitser: 7-6 (4) 5-7 6-7 (5).

8 uur geleden
Belgische wielrenner Teuns (34) beëindigt carrière

BONDUES (ANP) - Dylan Teuns beëindigt zijn wielercarrière. Dat maakte de 34-jarige Belg donderdag bekend via sociale media. Teuns beleefde in 2022 het hoogtepunt van zijn loopbaan door heuvelklassieker de Waalse Pijl te winnen. Ook won hij twee etappes in de Tour de France en het eindklassement in onder meer de Ronde van Polen.

10 uur geleden
Griekspoor verliest van Zverev die naar plek 1 ATP-ranking stijgt

WENEN (ANP) - De opmars van tennisser Tallon Griekspoor is ten einde gekomen tegen de Duitser Alexander Zverev. Na zijn toernooizege in Brussel strandde Griekspoor donderdag na twee sets in de achtste finale van het ATP-toernooi van Wenen: 4-6 5-7. Zverev is door zijn overwinning virtueel gestegen naar plek 1 op de wereldranglijst. Als de lijst maandag officieel wordt, zal hij de geblesseerde Italiaan Jannik Sinner voorbijgaan.

11 uur geleden
WK-leider Antonelli kampt met virusinfectie voor GP van Mexico

MEXICO-STAD (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft last van een virusinfectie en slaat donderdag de mediaverplichtingen in aanloop naar de GP van Mexico over. Dat meldt zijn team Mercedes. De Italiaanse leider in de WK-stand kan zich bij de race van zondag voor het eerst kronen tot wereldkampioen. Daarvoor heeft hij genoeg aan een negende plaats.

12 uur geleden
Roux de Bézieux nieuwe voorzitter Franse Winterspelen 2030

PARIJS (ANP/AFP) - Geoffroy Roux de Bézieux is de nieuwe voorzitter van het organisatiecomité voor de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen. De 64-jarige Fransman volgt de in september afgetreden Edgar Grospiron op.

16 uur geleden
Eenhoorn: heel bijzonder dat Murphy met Brewers World Series wint

ROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn noemt het "heel bijzonder" dat voormalig bondscoach Pat Murphy met de honkballers van Milwaukee Brewers kampioen is geworden. "Het is voor iedere coach een knappe prestatie, maar het is natuurlijk heel leuk dat iemand het doet die twee keer bondscoach van Nederland was en veel affiniteit met ons land heeft", zegt de 58-jarige oud-honkbalinternational Eenhoorn tegen het ANP.

18 uur geleden
Rybakina wint in Tokio en blijft dit jaar tennisranglijst leiden

TOKIO (ANP) - Elena Rybakina heeft de kwartfinale bereikt van het tennistoernooi van Tokio. De nummer één van de wereldranglijst uit Kazachstan won in twee sets van haar landgenote Joelia Poetintseva: 6-2 6-3.

21 uur geleden