Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamminga als snelste naar finale 200 meter schoolslag

Kamminga als snelste naar finale 200 meter schoolslag

ABU DHABI (ANP) - Zwemmer Arno Kamminga heeft zich bij de WK kortebaan met de beste tijd geplaatst voor de finale op de 200 meter schoolslag. De 26-jarige Katwijker kwam in het bad van Abu Dhabi tot een tijd van 2.03,17. De Zweed Erik Persson volgde op 7 honderdsten van een seconde. De finale is zaterdagmiddag.

Ook voor Kira Toussaint volgt zaterdagmiddag een finale. Toussaint, die vrijdag twee medailles won op estafettenummers, was in de heats van de 200 meter rugslag goed voor de zevende tijd: 2.05,27. De snelste was de Amerikaanse Isabelle Stadden in 2.03,26.

Voor de finale van de gemengde estafette 4x50 wissel plaatste Nederland zich als derde. Tessa Giele, Arno Kamminga, Nyls Korstanje en Kim Busch realiseerden een tijd van 1.38,38. De beste tijd was voor het team van de Verenigde Staten: 1.37,74.

Kromowidjojo

Ranomi Kromowidjojo en Maaike de Waard keren terug voor de halve finales op de 50 meter vlinderslag. Titelverdedigster Kromowidjojo realiseerde in de series de tweede tijd: 24,97. De Waard zwom de derde tijd: 25,12. De Zweedse Sarah Sjøstrøm was het snelst in 24,92.

Marrit Steenbergen was in de series van de 100 meter wisselslag goed voor de derde tijd: 59,06. Ook Kim Busch (59,65, 15e) plaatste zich voor de halve finales. De Israëlische Anastasia Gorbenko was de snelste in de ochtendsessie: 58,36.

Thom de Boer en Jesse Puts komen zaterdagmiddag uit in de halve finales op de 50 meter vrije slag. De Boer zwom in de series de tweede tijd: 20,94. Puts ging als achtste door in 21,39. De Brit Benjamin Proud was op dit onderdeel het snelst: 20,91. Voor Stan Pijnenburg is er geen vervolg op de 100 meter wissel. Hij vloog eruit met de negentiende tijd: 53,29.

Meer uit Sport

Volleybalsters verslaan Turkije in drie sets in Nations League

BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.

1 uur geleden
Visser opnieuw derde op honderd meter horden in Diamond League

ROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).

2 uur geleden
Broeders-Bol bestempelt zichzelf bij FBK Games niet als favoriet

HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.

3 uur geleden
Qualifier Chwalińska stunt weer en bereikt finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.

4 uur geleden
Andrejeva verslaat Kostjoek en bereikt finale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.

7 uur geleden
Verstappen voorzichtig over kansen bij Grand Prix van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.

8 uur geleden
3x3-basketbalsters na twee zeges naar kwartfinales op WK

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.

1 dag geleden