Kamminga als snelste naar finale 200 meter schoolslag
ABU DHABI (ANP) - Zwemmer Arno Kamminga heeft zich bij de WK kortebaan met de beste tijd geplaatst voor de finale op de 200 meter schoolslag. De 26-jarige Katwijker kwam in het bad van Abu Dhabi tot een tijd van 2.03,17. De Zweed Erik Persson volgde op 7 honderdsten van een seconde. De finale is zaterdagmiddag.
Ook voor Kira Toussaint volgt zaterdagmiddag een finale. Toussaint, die vrijdag twee medailles won op estafettenummers, was in de heats van de 200 meter rugslag goed voor de zevende tijd: 2.05,27. De snelste was de Amerikaanse Isabelle Stadden in 2.03,26.
Voor de finale van de gemengde estafette 4x50 wissel plaatste Nederland zich als derde. Tessa Giele, Arno Kamminga, Nyls Korstanje en Kim Busch realiseerden een tijd van 1.38,38. De beste tijd was voor het team van de Verenigde Staten: 1.37,74.
Kromowidjojo
Ranomi Kromowidjojo en Maaike de Waard keren terug voor de halve finales op de 50 meter vlinderslag. Titelverdedigster Kromowidjojo realiseerde in de series de tweede tijd: 24,97. De Waard zwom de derde tijd: 25,12. De Zweedse Sarah Sjøstrøm was het snelst in 24,92.
Marrit Steenbergen was in de series van de 100 meter wisselslag goed voor de derde tijd: 59,06. Ook Kim Busch (59,65, 15e) plaatste zich voor de halve finales. De Israëlische Anastasia Gorbenko was de snelste in de ochtendsessie: 58,36.
Thom de Boer en Jesse Puts komen zaterdagmiddag uit in de halve finales op de 50 meter vrije slag. De Boer zwom in de series de tweede tijd: 20,94. Puts ging als achtste door in 21,39. De Brit Benjamin Proud was op dit onderdeel het snelst: 20,91. Voor Stan Pijnenburg is er geen vervolg op de 100 meter wissel. Hij vloog eruit met de negentiende tijd: 53,29.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor komt dinsdag op het grandslamtoernooi van Wimbledon in actie in de vierde partij op baan 6. Dat blijkt uit het vrijgegeven speelschema voor die dag.
1 uur geledenSPIELBERG (ANP) - De Britse Formule 1-coureur George Russell is na de zege in de GP van Oostenrijk blij dat hij weer eens op het hoogste treetje staat. "Het is geweldig om weer de eerste te zijn. Het was even geleden, dus ik ga hier zeker even van genieten", zei de Mercedes-coureur.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Aaron Enser en turnster Naomi Visser hebben op de finaledag van de NK in Ahoy Rotterdam allebei nog een titel gepakt. De 19-jarige Enser, die zaterdag de Nederlandse meerkamptitel greep, turnde zondag naar goud op het toestel vloer (13,050).
8 uur geledenASSEN (ANP) - De hitte heeft nauwelijks invloed gehad op het aantal bezoekers bij de TT van Assen. De organisatie meldde bijna 194.000 betalende bezoekers in de afgelopen drie dagen. "Dat is mij reuze meegevallen, ik had verwacht dat er minder mensen zouden komen", zei voorzitter Arjan Bos van het TT Circuit. "Er was op de vrijdag en zaterdag wel sprake van een lichte daling en dat schuif ik dan maar op de hittestress."
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Wielrenster Lieke Nooijen heeft voor het eerst de nationale titel op de weg veroverd. De 24-jarige renster van Visma - Lease a Bike versloeg na een kleine 118 kilometer over een heuvelachtig parcours rondom Nijmegen Femke Markus in de sprint. Loes Adegeest werd op twintig seconden derde.
9 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen noemt de tweede plaats in de Grote Prijs van Oostenrijk voor Formule 1 een heel positief resultaat. De viervoudig wereldkampioen in de Red Bull moest de zege laten aan de Brit George Russell in de Mercedes, maar hij bleef de andere Mercedes-coureur, kampioenschapsleider Kimi Antonelli uit Italië nipt voor.
10 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Oostenrijk in de Formule 1 als tweede geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest in de race op de Red Bull Ring in Spielberg, het thuiscircuit van zijn team, de zege laten aan de Brit George Russell in een Mercedes. De Italiaan Kimi Antonelli werd namens Mercedes vlak achter Verstappen derde.
11 uur geleden