Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamervoorzitter: maatregelen genomen tegen hoge werkdruk

Kamervoorzitter: maatregelen genomen tegen hoge werkdruk

DEN HAAG (ANP) - In de Tweede Kamer zijn maatregelen genomen om de hoge werkdruk te verminderen, aldus Kamervoorzitter Vera Bergkamp. Zij reageert daarmee op GroenLinks-Kamerlid Corinne Ellemeet die zondag haar zorgen uitte over de werkdruk in de Kamer en de gezondheidsproblemen die dat tot gevolg heeft.

Eind vorige week werd bekend dat VVD'er Ockje Tellegen de Kamer definitief verlaat vanwege een burn-out. Eerder in die week meldde fractieleider Esther Ouwehand van de Partij voor de Dieren zich tot medio januari ziek. Ze is overbelast. Een paar jaar terug had ze ook al last van een burn-out.

Ellemeet schreef op Twitter over het uitvallen van Tellegen dat veel meer Kamerleden met problemen kampen. "Dit is slechts het topje van de ijsberg. Zo veel collega's hebben gezondheidsproblemen. Slapen slecht, ervaren veel stress, hebben last van fysieke klachten", aldus het Kamerlid. Ze wees daarbij op lange werkdagen en beperkte ondersteuning.

Bedrijfszorg

Om die werkdruk te verminderen worden de aanbeveling van de Werkgroep-Van der Staaij uitgevoerd, laat Bergkamp weten. "De Kamer heeft inmiddels bedrijfszorg voor Kamerleden, er is extra ondersteuning voor Kamerleden die zaken willen onderzoeken en extra ondersteuning voor de commissies", aldus de Kamervoorzitter.

SGP-leider Kees van der Staaij deed samen met een aantal Kamerleden vorig jaar onderzoek hoe de Tweede Kamer haar controlerende en medewetgevende taken kan versterken, net als haar informatiepositie.

Social media

Ook ging Ellemeet in op de "haat, agressie, minachting en beledigingen", vooral op social media, waarmee Kamerleden te maken hebben. Dat is "wat er echt inhakt", schrijft ze. Hieraan kan Bergkamp weinig doen: "Daarmee omgaan vereist een olifantshuid of afstand nemen, terwijl je juist als volksvertegenwoordiger in contact wil en moet staan met mensen."

Al langer zijn de drukke werkzaamheden in de Kamer onderwerp van gesprek. Vorig jaar waren CDA'er Harry van de Molen, D66'er Rens Raemakers en Pieter Omtzigt lang uitgeschakeld. In het vorige kabinet vertrokken ministers Bas van 't Wout en Bruno Bruins met gezondheidsklachten.

Meer uit Politiek

Stoffer vindt dat kabinet laat met begrotingsgesprekken begint

DEN HAAG (ANP) - SGP-leider Chris Stoffer vindt dat het kabinet al voor de zomer met gesprekken over de begroting had moeten beginnen. "Dat had ik wel verwacht, ja", zei hij voorafgaand aan zijn eigen gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).

6 uur geleden
Bikker wil dat rekening niet eenzijdig bij werkende mensen ligt

DEN HAAG (ANP) - Mirjam Bikker wil dat de rekening van stijgende prijzen niet eenzijdig bij werkende mensen wordt neergelegd. "En dat dreigt wel te gebeuren", zei de leider van de ChristenUnie voorafgaand aan een begrotingsgesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz en Bart van den Brink.

6 uur geleden
Struijs kritisch op minderheidskabinet, ziet kansen voor 50PLUS

DEN HAAG (ANP) - 50PLUS-leider Jan Struijs is kritisch op het minderheidskabinet. Volgens hem zou het "voor het land" verstandiger zijn als het kabinet alsnog een gedoogconstructie aangaat. "Maar voor ons is het beter om verder te gaan met een minderheidskabinet", zei hij voorafgaand aan een gesprek over de begroting.

7 uur geleden
Nachten Heinen zijn 'al korter' in aanloop naar Prinsjesdag

DEN HAAG (ANP) - De nachten van minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) zijn "al korter". Dat zei de bewindsman voorafgaand aan een begrotingsraad, een extra ministerraad over de begroting. En hij verwacht dat de gesprekken alleen maar zwaarder worden.

11 uur geleden
Paternotte wil dat PRO en JA21 elkaar niet uitsluiten

DEN HAAG (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte vindt dat oppositiepartijen PRO en JA21 elkaar niet moeten uitsluiten bij de gesprekken over de begroting. Beide partijen hebben afgelopen dagen gezegd dat de verschillen tussen wat ze willen te groot zijn om dezelfde begroting te kunnen steunen.

11 uur geleden
PvdD-leider Teunissen gaat eind november met zwangerschapsverlof

DEN HAAG (ANP) - Christine Teunissen verwacht met haar vriend een kindje en gaat daarom eind november met zwangerschapsverlof, zo meldt de leider van de Partij voor de Dieren. Haar partijgenoot Ines Kostić zal haar dan tijdelijk vervangen als fractievoorzitter.

13 uur geleden
Kabinet heeft spijt van niet eerder delen terugvinden 'datakluis'

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft er spijt van dat het de Tweede Kamer niet eerder heeft geïnformeerd over het terugvinden van een 'datakluis' met tientallen miljoenen documenten over het toeslagenschandaal. Dat antwoordt staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën, D66), ook namens staatssecretaris Sandra Palmen (Toeslagen, partijloos), op Kamervragen. Tegelijk geven ze aan dat er geen opzet is geweest om informatie achter te houden of belastingplichtigen te duperen.

1 dag geleden