Kamervoorzitter klaagt bij Russische collega over weigeren D66'er
DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamer-voorzitter Khadija Arib heeft bij het Russische parlement haar ongenoegen geuit over het besluit van Moskou om Kamerlid Sjoerd Sjoerdsma de toegang tot het land te ontzeggen. In een brief aan haar Russische ambtgenoot uit Arib de zorg dat de weigering de relaties tussen de parlementen van beide landen kan schaden.
Een delegatie van de Tweede Kamer zou binnenkort een bezoek brengen aan Rusland. Daar ging een streep doorheen nadat was gebleken dat D66'er Sjoerdsma, die onder meer in het MH17-dossier zeer kritisch is op Rusland, niet welkom was.
Arib schrijft mede namens de Kamer haar "ongenoegen" te willen overbrengen en noemt het besluit tegen Sjoerdsma "volledig arbitrair en ongerechtvaardigd".
Oproep
"Ik vind het belangrijk dat parlementsleden met elkaar in gesprek blijven en zij zich kunnen laten informeren, ook als je met elkaar van mening verschilt of kritisch op elkaar bent", aldus Arib. Ze roept de voorzitter van het Russische parlement op zich in te zetten voor opheffing van de maatregel tegen Sjoerdsma, zodat de delegatie alsnog een bezoek aan Rusland kan brengen.
Sjoerdsma voelt zich "zeer gesteund" door Aribs schrijven. Hij spreek van een "krachtige brief".
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Soedanese vluchtelingen die zich melden in Nederland maken door een wijziging in het beleid meer kans op asiel, meldt minister Bart van den Brink (Asiel, CDA) in een Kamerbrief. Inwoners uit zes regio's in het in oorlog verkerende Afrikaanse land konden al langer asiel aanvragen met het argument dat ze risico lopen op willekeurig geweld. Dat wordt uitgebreid naar heel Soedan. Ook komen bepaalde specifieke groepen sneller in aanmerking voor een vluchtelingenstatus.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer staat achter het plan om een extra traumahelikopter in te zetten bij het Gelderse vliegveld Teuge. Dat melden initiatiefnemers VVD en BBB na berichtgeving van RTL Nieuws. De partijen hadden dit plan al langer, en zijn er nu naar eigen zeggen in geslaagd om de benodigde 15 miljoen euro vrij te maken op de begroting.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - DENK stelt een initiatiefwet voor die discriminatie bij sollicitaties tegen moet gaan. Eerder sneuvelde een vergelijkbaar voorstel van voormalig minister Karien van Gennip (Sociale Zaken, CDA) in de Eerste Kamer, omdat de VVD zorgen had over de uitvoerbaarheid en regeldruk. Kamerlid Doğukan Ergin dient een nieuwe versie in van dat plan waarin hij die zorgen heeft geprobeerd weg te nemen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lokale lijsttrekkers zien de kwaliteit van de gemeenteraad achteruitgaan. Dat werd duidelijk tijdens een debat met zes lijsttrekkers in Nieuwspoort, in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart. "If you pay peanuts, you get monkeys", zei Richard de Mos van Hart voor Den Haag daarover.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat voorlopig geen wetgeving uitwerken om de pensioenleeftijd sneller te laten oplopen. Ministers hebben maandag in een gesprek met vakbonden FNV, CNV en VCP aangeboden om dit voorstel "in de ijskast" te zetten, zeiden de bonden na afloop.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat in op de uitnodiging van Frankrijk om te praten over nauwere samenwerking op het gebied van nucleaire bewapening. Dat schrijven de ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) aan de Tweede Kamer.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is op dit moment niet mogelijk om Nederlanders die het Midden-Oosten willen verlaten wegens de oorlog in Iran te repatriëren, meldde minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) maandagmiddag. Het luchtruim is namelijk gesloten. "Als je mensen naar huis wil brengen, wil je dat wel op een veilige manier doen. Op dit moment zijn die opties er nog niet en we kijken hoe snel we dat voor elkaar kunnen krijgen", aldus de CDA-bewindsman.
21 uur geleden