Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamervoorzitter gaat aangifte doen tegen demonstranten op tribune

Kamervoorzitter gaat aangifte doen tegen demonstranten op tribune

DEN HAAG (ANP) - Kamervoorzitter Martin Bosma gaat aangifte doen tegen de zes demonstranten die dinsdagmiddag met Palestijnse vlaggen en leuzen op de publieke tribune van de Tweede Kamer actievoerden. Dit gebeurde tijdens het wekelijkse vragenuurtje van de Kamer. Ook krijgen de pro-Palestijnse demonstranten een pandverbod, zo laat de woordvoerder van Bosma desgevraagd weten.

Ruim een maand geleden deed Bosma ook al aangifte toen actievoerders met Palestijnse vlaggen en leuzen het vragenuurtje verstoorden. Zij kregen een pandverbod van vier weken. Er wordt onderzocht of de actievoerders van dinsdag ook toen op de publieke tribune actievoerden.

De Kamervoorzitter gaat bekijken of het pandverbod moet worden verlengd.

Grotere groep

De huisregels van de Kamer verbieden onder meer 'gedragingen of (collectieve) uitingen die werkzaamheden van Kamerbewoners kunnen verstoren, belemmeren of verhinderen'. Vlaggen of spandoeken zijn ook verboden.

De zes demonstranten maakten deel uit van een grotere groep, die dinsdagmiddag niet de publieke tribune wist te bereiken. Een twintigtal van hen had zichtbaar vlaggen en spandoeken bij zich en werd daarom op voorhand de toegang tot het gebouw geweigerd. Zij blokkeerden vervolgens een uur de ingang van de Tweede Kamer. De demonstranten die niet vrijwillig vertrokken, zijn verwijderd door de politie.

Staakt-het-vuren

De activisten maken deel uit van XR Justice Now!, net zoals begin maart. Ondanks de aangescherpte maatregelen die de Kamervoorzitter na die actie heeft genomen, zullen zij door blijven gaan met hun acties, hebben zij dinsdag laten weten.

"We blijven terugkomen totdat onze eisen zijn ingewilligd", zegt woordvoerder Martijn Dekker. Ze willen onder meer dat Nederland direct oproept tot een permanent staakt-het-vuren in Gaza en economische en diplomatieke sancties oplegt aan Israël. Ook eisen ze dat Nederland alle banden met Israël verbreekt en stopt met leveringen van F-35-onderdelen aan Israël.

Meer uit Politiek

Struycken weet nog niet wat asielwet voor cellentekort betekent

DEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Teun Struycken (Justitie, NSC) weet nog niet wat de strengere asielwet gaat betekenen voor het al nijpende cellentekort. De Tweede Kamer stemde na een chaotische dag in met de asielwet, waarin nu ook staat dat illegaliteit en hulp aan illegalen strafbaar zijn. Illegalen of helpers kunnen tot zes maanden celstraf krijgen, terwijl het kabinet vanwege het cellentekort nu al toestaat dat gevangenen tot twee weken eerder de cel mogen verlaten.

1 dag geleden
Staatssecretaris Aartsen blij met voorstel plasticrecycling

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Thierry Aartsen (Milieu) is blij met het voorstel van het bedrijfsleven om jaarlijks minstens 115.000 ton gerecycled plastic in te kopen. Voorafgaand aan de ministerraad zegt de demissionaire VVD-bewindsman dat hij "nu eindelijk een keer die discussie kan gaan voeren."

1 dag geleden
Meerderheid voor asielnoodmaatregelenwet na toezegging Van Weel

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van 94 Tweede Kamerleden heeft voor de asielnoodmaatregelenwet gestemd na een avond waarin de fracties van NSC en SGP tot op het laatst onbeslist waren. De partijen hadden veel moeite met het wijzigingsvoorstel van de PVV over de strafbaarstelling van illegaliteit, omdat ze vreesden dat humanitaire hulp aan illegalen daardoor strafbaar zou worden.

1 dag geleden
Kamermeerderheid stemt voor asielwet over tweestatusstelsel

DEN HAAG (ANP) - Een ruime meerderheid van 95 Kamerleden heeft voor de wet gestemd over een tweestatusstelsel. Hierin wordt geregeld dat vluchtelingen worden opgedeeld in twee groepen, waarvan er één minder rechten krijgt. Het is nog allerminst zeker of de wet ook op voldoende steun kan rekenen in de Eerste Kamer. Daar is de steun van het CDA belangrijk en die partij is tegen.

1 dag geleden
NSC en SGP steunen asielwet na geruststellende brief Van Weel

DEN HAAG (ANP) - Justitie- en asielminister David van Weel (VVD) is bereid het artikel uit de asielnoodmaatregelenwet dat de strafbaarstelling van illegaliteit regelt, niet meteen in werking te laten treden. Hij laat eerst de Raad van State advies uitbrengen en bespreekt dit vervolgens met de Tweede Kamer.

1 dag geleden
VVD en CDA willen boycot van illegale Israëlische nederzettingen

DEN HAAG (ANP) - VVD en CDA willen een boycot van producten uit illegale Israëlische nederzettingen op de bezette Westelijke Jordaanoever. Ze willen dat demissionair minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken, NSC) hiervoor steun gaat zoeken in de Europese Unie. De bewindsman ontraadde donderdag de motie, maar een meerderheid in de Kamer stemde er toch mee in.

1 dag geleden
NSC wil 'zwart op wit' dat humanitaire hulp aan illegalen mag

DEN HAAG (ANP) - Regeringspartij NSC wil "zwart op wit" van justitie- en asielminister David van Weel dat de strenge asielwetgeving er niet voor zorgt dat het strafbaar wordt om humanitaire hulp te bieden aan mensen die illegaal in Nederland zijn. Komt die garantie er niet, dan kan NSC niet met het wetsvoorstel instemmen, zegt fractievoorzitter Nicolien van Vroonhoven.

1 dag geleden