Kamervoorzitter Arib: veel klachten over appende Kamerleden
DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamervoorzitter Khadija Arib krijgt veel klachten over appende Kamerleden. De meeste mails die ze ontvangt zijn van mensen die debatten volgen en zich verbazen over het smartphonegebruik. Ook Arib ergert zich aan Kamerleden die grote delen van een debat doorbrengen op hun telefoon.
Op een gemiddeld moment tijdens een debat zit 38 procent van de aanwezige Kamerleden op hun smartphone. Dat heeft het burgerinitiatief Fractie van Aandacht bijgehouden. Tijdens 21 vergaderingen hielden waarnemers elke tien minuten bij hoeveel politici in de zaal op dat moment op hun smartphone zaten.
Arib wil scherp blijven op het smartphonegebruik. "Kamerleden moeten elkaar wel aankijken als iemand aan het spreken is", zegt de voorzitter.
Dumbphones
Fractie van Aandacht wil dat het dagelijks bestuur van de Tweede Kamer de regels aanscherpt. Daarnaast oppert de organisatie om zogenoemde dumbphones te introduceren: mobiele telefoons waarmee je alleen kan bellen, sms'en en een beperkt aantal apps kan gebruiken. "Kamerleden vertegenwoordigen zo’n 70.000 mensen per persoon", zegt de organisatie. "Hun werk is veel te belangrijk om zo makkelijk te verspelen aan de smartphone."
Smartphonegebruik in de vergaderzalen verbieden is in ieder geval geen optie, zegt Arib. "Ook contact met medewerkers en het lezen van stukken gebeurt tegenwoordig op de telefoon." Maar het wekt wel een ongeïnteresseerde indruk: "Mensen denken dat ze alleen maar lekker zitten te appen." Overigens kreeg de Tweede Kamer volgens Arib vroeger ook al klachten als Kamerleden tijdens debatten kranten aan het lezen waren.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Kinderen op de basis- en middelbare school zouden hun telefoon ook niet mee mogen nemen naar het schoolplein of de aula in de pauze. Dat is een van de maatregelen die het kabinet voorstelt op het gebied van kinderen in de onlinewereld.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen wil woensdagochtend ministers naar het parlement roepen, omdat er nog een stapel onbeantwoorde schriftelijke vragen ligt. Er komt een extra vragenuur, om bewindspersonen te motiveren om in het vervolg "slechts in uitzonderlijke en uitlegbare situaties" de deadline te overschrijden.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - SGP en JA21 hebben hun wetsvoorstel om versterkte gebedsoproepen te verbieden ingediend bij de Tweede Kamer. De partijen zijn al langer bezig met zo'n verbod.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief van Sociale Zaken wil dat er grondig onderzoek komt naar het oneerlijk behandelen van mensen met een biculturele achternaam door het UWV bij fraudeonderzoek. "Ik wil dat dit tot de bodem wordt uitgezocht."
12 uur geledenN i e u w bericht, met reactie Flávio Bolsonaro in laatste alinea
17 uur geledenRIGA (ANP/DPA) - De alliantie Verenigde Lijst van premier Andris Kulbergs heeft volgens voorlopige uitslagen een historische overwinning behaald bij de parlementsverkiezingen in Letland. De groepering uit het politieke midden veroverde 41 van de honderd zetels in het parlement van de EU- en NAVO-lidstaat.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid, D66) krijgt "in toenemende mate twijfel" bij zijn wetsvoorstel over het tijdelijk afschaffen van dwangsommen rond WIA-aanvragen. Dat zei de bewindsman zondag in Buitenhof. Mensen hebben recht op geld als het UWV te lang doet over hun aanvraag, maar vanwege grote achterstanden wilde Vijlbrief tijdelijk van de bestuurlijke boetes af.
1 dag geleden