Kamervoorzitter Arib: het is een vervelende dag
DEN HAAG (ANP) - Kamervoorzitter Khadija Arib vindt dat de gebeurtenissen rondom de verkenning donderdag "geen schoonheidsprijs" verdienen. Ze heeft het over een "vervelende dag". Verkenners Annemarie Jorritsma (VVD) en Kajsa Ollongren (D66) stapten eerder op de dag op, nadat aantekeningen over de verkenningsgesprekken op straat kwamen te liggen.
De verkenning moet "voortvarend en zorgvuldig worden afgerond", aldus Arib. De Kamervoorzitter ontvangt donderdagmiddag de nieuw aangestelde verkenners Tamara van Ark (VVD) en Wouter Koolmees (D66). Of de verkenning vertraging oploopt door de wisseling van de wacht kan ze niet zeggen. "Ik ga ze straks ontvangen en dan zien we verder."
Arib wijst erop dat de duur van een formatie, waar de verkenning de eerste fase van is, per verkiezing sterk verschilt. Het tempo is "afhankelijk van hoe de gesprekken verlopen. De ene keer verloopt het heel snel, zoals in 2012. In 2017 heeft het langer geduurd". Toen bracht verkenner Edith Schipper ook niet binnen de afgesproken termijn verslag uit, stelt Arib. Het is volgens haar nu dan ook afwachten. "We horen wel of ze binnen de afgesproken termijn een verslag hebben."
Een ANP-fotograaf legde donderdag vertrouwelijke aantekeningen over de verkenning vast, die Ollongren zichtbaar in haar hand had toen ze het Binnenhof verliet. In de notities wordt onder meer gerept over een "functie elders" voor CDA'er Pieter Omtzigt. Arib wilde niet ingaan op de inhoud van de gelekte documenten. Wel zei ze dat het de opdracht van de verkenners is om met de partijleiders in gesprek te gaan en "niet om collega-Kamerleden te beoordelen. Dus wat dat betreft denk ik: ja dat is jammer."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ondanks een verbod op plastic wegwerpbekers en verpakkingen gebruikt minder dan een kwart van de festivals herbruikbaar materiaal. Dat concludeert de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) na onderzoek. De ILT noemt de resultaten "teleurstellend".
1 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel sliepen in de nacht van maandag op dinsdag 2211 asielzoekers. Dat is ruim meer dan het maximumaantal van 2000.
1 uur geledenRITTHEM (ANP) - Bij de crash van een sportvliegtuig in Zeeland is één persoon om het leven gekomen. Dat meldt de veiligheidsregio. Het vliegtuig stortte neer tussen het dorp Ritthem en Middelburg.
2 uur geledenRITTHEM (ANP) - Bij het Zeeuwse dorp Ritthem is dinsdagmorgen een sportvliegtuig neergestort. Dat meldt de veiligheidsregio. Het vliegtuigje zou naast de snelweg A58 zijn gecrasht.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De SP wil dat mensen geen eigen risico meer moeten betalen voor medische hulp na seksueel geweld. Volgens Tweede Kamerlid Sarah Dobbe mogen kosten geen belemmering zijn om medische hulp te zoeken na een verkrachting.
9 uur geledenHOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.
20 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.
22 uur geleden