Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamervoorzitter Arib: het is een vervelende dag

Kamervoorzitter Arib: het is een vervelende dag

DEN HAAG (ANP) - Kamervoorzitter Khadija Arib vindt dat de gebeurtenissen rondom de verkenning donderdag "geen schoonheidsprijs" verdienen. Ze heeft het over een "vervelende dag". Verkenners Annemarie Jorritsma (VVD) en Kajsa Ollongren (D66) stapten eerder op de dag op, nadat aantekeningen over de verkenningsgesprekken op straat kwamen te liggen.

De verkenning moet "voortvarend en zorgvuldig worden afgerond", aldus Arib. De Kamervoorzitter ontvangt donderdagmiddag de nieuw aangestelde verkenners Tamara van Ark (VVD) en Wouter Koolmees (D66). Of de verkenning vertraging oploopt door de wisseling van de wacht kan ze niet zeggen. "Ik ga ze straks ontvangen en dan zien we verder."

Arib wijst erop dat de duur van een formatie, waar de verkenning de eerste fase van is, per verkiezing sterk verschilt. Het tempo is "afhankelijk van hoe de gesprekken verlopen. De ene keer verloopt het heel snel, zoals in 2012. In 2017 heeft het langer geduurd". Toen bracht verkenner Edith Schipper ook niet binnen de afgesproken termijn verslag uit, stelt Arib. Het is volgens haar nu dan ook afwachten. "We horen wel of ze binnen de afgesproken termijn een verslag hebben."

Een ANP-fotograaf legde donderdag vertrouwelijke aantekeningen over de verkenning vast, die Ollongren zichtbaar in haar hand had toen ze het Binnenhof verliet. In de notities wordt onder meer gerept over een "functie elders" voor CDA'er Pieter Omtzigt. Arib wilde niet ingaan op de inhoud van de gelekte documenten. Wel zei ze dat het de opdracht van de verkenners is om met de partijleiders in gesprek te gaan en "niet om collega-Kamerleden te beoordelen. Dus wat dat betreft denk ik: ja dat is jammer."

Meer uit Binnenland

Opnieuw man (27) veroordeeld tot celstraf voor rellen Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.

57 minuten geleden
Familie IJsselmonde: straf te laag, maar geen hoger beroep

ROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.

1 uur geleden
Jongeren vanaf 16 jaar krijgen hoger minimumloon in 2027

DEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.

1 uur geleden
Veertien jaar cel en tbs voor drie moorden Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft vrijdag de 25-jarige Sendric S. veroordeeld tot veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde.

1 uur geleden
Mauritshuis: rechtszaak erfgenamen Bredius raakt ons in de kern

DEN HAAG (ANP) - De rechtszaak van erfgenamen van kunsthistoricus en oud-museumdirecteur Abraham Bredius tegen het Mauritshuis "raakt ons in de kern". Dat zei Martine Gosselink, de directeur van het Haagse museum, vrijdagochtend in de rechtbank. Bredius was tussen 1889 en 1909 directeur van het museum. Hij liet waardevolle kunstwerken na, waaronder 'Twee Afrikaanse mannen' en 'Saul en David' van Rembrandt. Als voorwaarde stelde hij dat de 25 werken permanent zichtbaar moesten blijven. Maar het museum bewaart de meeste schilderijen momenteel in het depot.

2 uur geleden
Tata Steel moet weer 8,5 miljoen euro betalen om te veel uitstoot

ZAANDAM (ANP) - Tata Steel moet opnieuw een boete van ruim 8,5 miljoen euro betalen. Volgens de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) bleek uit eigen metingen, die in april en mei vorig jaar zijn gedaan, dat uit een van de fabrieken van de staalproducent nog steeds te veel schadelijke stoffen komen. Eind januari vorderde OD NZKG om dezelfde reden ook al 8,5 miljoen, toen op basis van metingen van Tata Steel zelf.

4 uur geleden
Recordhoeveelheid dataverkeer door internetknooppunt Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een belangrijk knooppunt voor internetverkeer in Amsterdam heeft een recordhoeveelheid data verwerkt. Door de systemen van de Amsterdam Internet Exchange stroomde voor het eerst 15 terabit per seconde.

6 uur geleden