Kamervoorzitter Arib: het is een vervelende dag
DEN HAAG (ANP) - Kamervoorzitter Khadija Arib vindt dat de gebeurtenissen rondom de verkenning donderdag "geen schoonheidsprijs" verdienen. Ze heeft het over een "vervelende dag". Verkenners Annemarie Jorritsma (VVD) en Kajsa Ollongren (D66) stapten eerder op de dag op, nadat aantekeningen over de verkenningsgesprekken op straat kwamen te liggen.
De verkenning moet "voortvarend en zorgvuldig worden afgerond", aldus Arib. De Kamervoorzitter ontvangt donderdagmiddag de nieuw aangestelde verkenners Tamara van Ark (VVD) en Wouter Koolmees (D66). Of de verkenning vertraging oploopt door de wisseling van de wacht kan ze niet zeggen. "Ik ga ze straks ontvangen en dan zien we verder."
Arib wijst erop dat de duur van een formatie, waar de verkenning de eerste fase van is, per verkiezing sterk verschilt. Het tempo is "afhankelijk van hoe de gesprekken verlopen. De ene keer verloopt het heel snel, zoals in 2012. In 2017 heeft het langer geduurd". Toen bracht verkenner Edith Schipper ook niet binnen de afgesproken termijn verslag uit, stelt Arib. Het is volgens haar nu dan ook afwachten. "We horen wel of ze binnen de afgesproken termijn een verslag hebben."
Een ANP-fotograaf legde donderdag vertrouwelijke aantekeningen over de verkenning vast, die Ollongren zichtbaar in haar hand had toen ze het Binnenhof verliet. In de notities wordt onder meer gerept over een "functie elders" voor CDA'er Pieter Omtzigt. Arib wilde niet ingaan op de inhoud van de gelekte documenten. Wel zei ze dat het de opdracht van de verkenners is om met de partijleiders in gesprek te gaan en "niet om collega-Kamerleden te beoordelen. Dus wat dat betreft denk ik: ja dat is jammer."
Meer uit Binnenland
OVERASSELT (ANP) - De twee agenten die eerder dinsdag gewond raakten bij de schietpartij in het Gelderse Overasselt zijn "gelukkig buiten levensgevaar", meldt de politie.
40 minuten geledenOVERASSELT (ANP) - De politie heeft een groot aantal aanhoudingen verricht in en rond Overasselt. Dinsdagochtend vond daar een schietpartij plaats waarbij een dode viel en twee agenten gewond raakten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In het Gelderse Overasselt zijn veel hulpdiensten aanwezig. Het gaat om twee helikopters, ambulances en meerdere politieauto's die aan de rand van het dorp staan, is op beelden van een fotograaf ter plaatse te zien. Alle wegen zijn afgesloten, iedereen wordt tegengehouden, ziet een verslaggever van het ANP. Er zijn veel politieagenten in kogelwerende vesten. Ook wordt er technisch onderzoek gedaan.
1 uur geledenWICKLOW (ANP) - Nederland doet dinsdag opnieuw een oproep aan EU-landen om zo snel en zo veel mogelijk Patriots aan Oekraïne ter beschikking te stellen. Dat zei staatssecretaris Derk Boswijk (Defensie) voor het begin van de vergadering met EU-ministers van Defensie in Ierland. "Wat ons betreft, is er geen tijd te verliezen."
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Hoofdredacteur Joost Niemöller gaat weg bij omroep Ongehoord Nederland. De omroep laat op de website weten dat ON! en Niemöller hebben besloten de samenwerking per direct te beëindigen.
2 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Een arrestatieteam van de politie heeft waarschuwingsschoten gelost in de Gelderse plaats Overasselt. Daar vond eerder in de nacht een schietpartij plaats, waarbij een dode viel en twee agenten gewond raakten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zeker 49 opiniestukken die de afgelopen maand in een aantal grote Nederlandse dagbladen verschenen, zijn volledig door AI geschreven. Dat meldt het nieuwsplatform AI Report van techjournalist Alexander Klöpping op basis van eigen onderzoek. Het gaat om een vijfde van het aantal opiniestukken dat is onderzocht.
3 uur geleden