Kamerprijzen Nederlandse hotels stijgen naar recordhoogte
HILVERSUM (ANP) - De gemiddelde prijs voor een kamer in een Nederlands hotel is vorig jaar gestegen tot een recordhoogte. Dit meldt adviesbureau Horwath HTL, dat dinsdag met een jaarlijks rapport komt. De gemiddelde prijzen voor hotelkamers zijn gestegen vanwege de hoge inflatie en zullen naar verwachting dit jaar nog hoger uitkomen.
Vorig jaar kostte een hotelkamer gemiddeld 134 euro, 52 procent meer dan in 2020. Dit jaar kan de gemiddelde prijs 146 euro per kamer worden, stelt het adviesbureau.
Door de gestegen kamerprijzen is de omzet voor het gemiddelde hotel weer even hoog als voor de coronacrisis. De onderzoekers concluderen dat de hotelmarkt afgelopen jaar grotendeels is hersteld van de crisis. Aan het onderzoek van Horwath HTL doen jaarlijks ruim vierhonderd hotels mee in Nederland, België en Luxemburg met drie, vier of vijf sterren.
Winst lager
De gemiddelde winst van de ondervraagde hotels blijft wel lager dan voor corona. Dit komt omdat de kosten voor vooral energie en personeel sterk zijn gestegen. Vergeleken met 2019 daalde de winst met bijna 20 procent, al was de winst per beschikbare kamer vorig jaar wel bijna vier keer hoger dan in het jaar daarvoor. Het adviesbureau vermoedt dat het winstpercentage ook dit jaar lager zal zijn dan voor corona.
De bezettingsgraad is afgelopen jaar gestegen tot ruim 65 procent, maar ligt ook nog niet op het niveau van het laatste jaar voor corona. Toen bereikte de bezettingsgraad een record van 78 procent. De bezetting van de kamers zal dit jaar verder stijgen naar 72 procent, voorziet Horwarth HTL.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP) - Europa's afhankelijkheid van fossiele brandstoffen vormt risico's voor de prijsstabiliteit. Daarvoor waarschuwt Frank Elderson, bestuurslid van de Europese Centrale Bank (ECB) in een blogpost. "Europa's energieafhankelijkheid is een van de kritieke kwetsbaarheden van onze economie geworden."
30 minuten geledenGURUGRAM (ANP) - Campbell Wilson, topman bij Air India, heeft zijn vertrek aangekondigd. Het bedrijf kampt met forse verliezen en heeft last van strengere regelgeving rondom veiligheid na een crash van een vliegtuig van de maatschappij afgelopen zomer.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bijna een op de vijf tankstations in Frankrijk kampt met een tekort aan een of meerdere brandstoffen. Dat zei de Franse staatssecretaris van Energie Maud Bregeon. Zij voegde daaraan toe dat vooral tankstations van TotalEnergies problemen hebben. De Franse oliemaatschappij heeft de prijs aan de pomp in Frankrijk sinds het begin van de oorlog laag gehouden, wat tot meer drukte heeft geleid op zijn tankstations.
1 uur geledenDUIVEN (ANP) - Het IKEA-filiaal in Duiven blijft ook dinsdag de hele dag dicht, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat bevestigde een woordvoerder van de woonwinkel. IKEA had goede hoop dat de winkel weer open zou zijn. Dat moet nu op woensdag gebeuren.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) was dinsdag de grootste stijger op de Amsterdamse beurs. Vlak voor opening van de handelsdag werd bekend dat investeringsfonds Pershing Square Holdings een overnamebod heeft gedaan op het muziekconcern van platenlabels achter artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bijstandsgerechtigden in Nederland hebben meer moeite om een baan te vinden. Dit komt onder meer doordat steeds meer mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt complexere problemen hebben, staat in het nieuwe jaarrapport van Divosa, de vereniging van leidinggevenden in het sociaal domein.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ING heeft de verkoopovereenkomst van zijn activiteiten in Rusland verbroken. De bank was van plan deze onderdelen te verkopen aan Global Development, omdat ING na de Russische inval in Oekraïne geen toekomst meer ziet in het land. Maar ING stelt nu dat het niet verwacht dat de koper de benodigde goedkeuringen van de Russische autoriteiten zal krijgen.
3 uur geleden