
Kamermeerderheid wil verhoging verkeersboetes matigen
DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil dat een deel van de verhoging van verkeersboetes wordt teruggedraaid. Om gaten in de begroting van Justitie en Veiligheid te dichten heeft justitieminister Dilan Yeşilgöz de boetes voor lichte verkeersovertredingen met 10 procent verhoogd. Van die 10 procent wordt 4,3 procent gebruikt om de begroting sluitend te krijgen. Het kabinet moet de verkeersboetes met 4,3 procent verlagen, wil de Kamer.
Een motie van DENK met die oproep aan het kabinet is dinsdag door een Kamermeerderheid aangenomen. De minister kan een motie naast zich neerleggen.
Volgens DENK-Kamerlid Ismail El Abassi zijn "boetes bedoeld om de verkeersveiligheid te vergroten" en moet de hoogte van boetes in verhouding staan tot "aard en de ernst van de overtreding". Boetes zijn niet bedoeld voor het vullen van gaten in de begroting, stelde hij in zijn motie.
Weinig verschil
Bij lichte verkeersovertredingen kan worden gedacht aan snelheidsovertredingen of het door rood licht rijden.
Eerder waren ook het Openbaar Ministerie (OM) en de Raad van State kritisch op de verhoging van de verkeersboetes. Gaten in de begroting mogen geen reden zijn om boetes te verhogen, stelde de Raad van State in zijn advies aan de minister. Een van de bezwaren van het OM tegen verhoging van boetes op lichte overtredingen is dat die te weinig verschillen met zware vergrijpen als het met alcohol op achter het stuur zitten.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Een systeem met inkomensafhankelijke boetes kost te veel moeite om in te voeren, vindt justitieminister David van Weel (VVD). Hij heeft daarom besloten dit idee niet verder uit te werken.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer is eensgezind in haar pleidooi voor een hardere aanpak van China. Partijen vinden dat het kabinet onvoldoende optreedt tegen Chinese misstanden zoals spionage, schending van mensenrechten en bedreiging van Taiwan, bleek tijdens een debat woensdag met minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) over China.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De coalitiepartijen verzoeken minister Marjolein Faber (Asiel en Migratie) om de Nederlandse uitwerking van een Europese wet over kennismigranten strenger te maken dan het kabinet nu van plan is. De nieuwe Europese regels moeten het makkelijker maken voor kennismigranten van buiten de Europese Unie om naar Nederland te verhuizen. Bij coalitiepartijen leeft de vrees dat de regels door asielzoekers als 'achterdeurtje' kunnen worden gebruikt.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De regeringspartijen hebben elkaar in een debat over kernenergie fel bevraagd over de invulling van klimaatmiljarden na een voorstel op initiatief van onder andere oppositiepartij CDA om 5 miljard uit het klimaatfonds beschikbaar te maken voor de landbouw. Er is geen overeenstemming tussen PVV, VVD, NSC en BBB over waar dat geld precies ten koste van moet gaan.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Honderden miljoenen euro's" extra moeten naar gevangenissen om problemen daar op te lossen. Dat heeft staatssecretaris Ingrid Coenradie (Justitie) gezegd, bevestigt een van haar woordvoerders na berichtgeving door de NOS en het AD. Het geld moet in de voorjaarsnota geregeld worden.
17 uur geledenZEIST (ANP) - Gemakswinkels verzetten zich tegen een uitspraak van de Tweede Kamer dat ze in 2028 al moeten stoppen met de verkoop van tabaksproducten. Ze roepen staatssecretaris Vincent Karremans van Jeugd, Preventie en Sport op een motie hierover naast zich neer te leggen.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De oppositie heeft zeer verontwaardigd gereageerd op de reactie van asielminister Marjolein Faber op het zeer kritische advies van de Raad van State over haar asielwetten. Ze belooft binnen een maand met een officiële reactie te komen. Maar tegenover journalisten heeft ze zonder veel toelichting gezegd dat ze niets aan de wetten zal aanpassen naar aanleiding van het advies. "Dan kan het toch al morgen naar de ministerraad?", merkte Kati Piri (GroenLinks-PvdA) op.
18 uur geleden