Kamermeerderheid wil bio-industrie 'uitfaseren'
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil de bio-industrie "op zo kort mogelijke termijn uitfaseren". Een motie van D66-Kamerlid Tjeerd de Groot die de regering daartoe oproept, is dinsdag aangenomen. De bio-industrie is erop gericht "maximaal te produceren" en heeft daarbij "amper oog voor dierenwelzijn", vindt de Kamer.
Hoe snel die uitfasering precies moet gebeuren, kan De Groot niet zeggen. "Je kunt de bio-industrie morgen verbieden, of je kunt ervoor zorgen dat elke nieuwe stal netjes is voor dieren. De verschillende opties moet de minister in kaart brengen."
Soortgelijke oproepen van Dion Graus (PVV) in 2015 en van Frank Wassenberg (Partij voor de Dieren) in 2016 kregen destijds bij lange na geen meerderheid. Demissionair landbouwminister Piet Adema had de Kamer aanbevolen ook deze keer tegen te stemmen. De Groot: "Het besef is doorgedrongen dat het niet meer van deze tijd is om massaal dieren te houden, te slachten en te kwellen."
"Boeren doen niks verkeerd", benadrukt De Groot. "Zij houden zich aan de wet. Wat wij hier te doen hebben, is zorgen dat de wet diervriendelijker wordt."
De PVV stemde voor de motie in tegenstelling tot VVD, NSC en BBB. Die partijen onderhandelen op dit moment over een mogelijke coalitie. In het landbouwdebat van vorige week kwam het ook tot onderlinge botsingen. "Gezonde bedrijven worden kapotgemaakt", zei BBB-leider Caroline van der Plas, terwijl Harm Holman (NSC) dat "nogal grote woorden" vond.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Ook in Zuid-Holland kan het in de nacht van zondag op maandag glad worden door ijzel. Het KNMI heeft ook voor die provincie code oranje afgegeven, die vanaf 23.00 uur ingaat. Eerder werd die waarschuwing al afgegeven voor alle andere provincies, behalve Zeeland.
11 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - In de provincies Groningen, Friesland en Drenthe rijden maandagochtend geen bussen van Qbuzz vanwege de verwachte gladheid. In Friesland blijven de bussen in elk geval tot 10.00 uur binnen, in Groningen en Drenthe tot zeker 12.00 uur. Op de Friese Waddeneilanden rijden de bussen wel.
22 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Studenten van de Universiteit Utrecht worden maandag weer in de collegezaal verwacht. Het onderwijs vindt dan weer op locatie plaats. Tentamens gaan ook door.
1 uur geledenWEESP/MAARSSEN (ANP) - Bij Weesp zijn zondag meerdere mensen door het ijs gezakt. "We willen u waarschuwen: ga het ijs niet op!", waarschuwt de politie, die een helikopter heeft ingezet in het gebied bij de Weespersluiskade. Het is niet bekend hoe het gaat met de mensen die door het ijs zijn gezakt.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - Komende nacht geldt voor een groot deel van het land nog code oranje, maar het koude winterweer gaat langzaam plaatsmaken voor warmere periodes, verwacht Weeronline. In het zuiden kan komende week de temperatuur oplopen naar maxima van 9 of 10 graden.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Mensen zouden in de nacht van zondag op maandag en maandagochtend niet de weg op moeten gaan als dat niet nodig is. Met dat advies komt Rijkswaterstaat, nu het KNMI opnieuw met code oranje komt vanwege verwachte ijzel.
2 uur geledenSTEENWIJK (ANP) - In Steenwijk is het lichaam gevonden van de 8-jarige jongen die sinds zaterdagavond vermist was. Dat meldt de politie.
2 uur geleden