Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamermeerderheid voor ondersteuning Westerbork met 200.000 euro

Kamermeerderheid voor ondersteuning Westerbork met 200.000 euro

DEN HAAG (ANP) - Een ruime Kamermeerderheid staat achter het plan om Herinneringscentrum Kamp Westerbork volgend jaar eenmalig financieel te ondersteunen met 200.000 euro, bevestigt D66 na berichtgeving van Dagblad van het Noorden. Wieke Paulusma (D66) vindt de steun voor haar plan een goed begin, maar niet voldoende. "Laten we vooral kijken hoe we dit een vervolg kunnen geven", zegt ze via haar woordvoerder.

De organisatie achter Westerbork waarschuwde eerder op dinsdag dat het voortbestaan van het herinneringscentrum onder druk staat. Daarom vroeg het centrum om geld uit Den Haag voor "een eenmalige grote vernieuwingsslag". De uitgaven lopen de laatste jaren uit de pas met de inkomsten. Dat komt onder meer doordat de salarissen van medewerkers "sterk" zijn gestegen onder de nieuwe cao.

PVV, GroenLinks-PvdA, VVD, NSC, BBB, CDA, ChristenUnie en SGP hebben aangegeven achter het plan van D66 te staan. Het wordt betaald uit een geldpotje op de begroting van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport dat bedoeld is om de Tweede Wereldoorlog te gedenken.

Meer uit Binnenland

Oud-presentator en -politicus Carlo Strijk (59) overleden

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.

1 uur geleden
Sein brand meester gegeven voor natuurbrand bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.

5 uur geleden
Weeronline: dodenherdenking en Bevrijdingsdag zijn fris en droog

HOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.

5 uur geleden
Natuurbrand Weert afgeschaald, minder brandweer aanwezig

WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.

13 uur geleden
Twee gewonden in Winschoten, mogelijk door steekincident

WINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.

13 uur geleden
Grootste gevaar lijkt geweken bij brand militair terrein 't Harde

'T HARDE (ANP) - Bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde lijkt het grootste gevaar te zijn geweken. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. Alle civiele brandweereenheden gaan rond middernacht terug naar hun kazernes en dan neemt de brandweer van Defensie het over. Die is met meerdere voertuigen op het terrein om de situatie te monitoren en kleine oplaaiende vuurpluimpjes te blussen.

13 uur geleden
Inzet Evertsen niet verlengd, schip keert binnenkort terug

DEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.

21 uur geleden