Kamermeerderheid tegen debat over net afgewende kabinetsval
DEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid is tegen een debat over de afgewende kabinetsval nadat NSC-staatssecretaris Nora Achahbar vrijdag was afgetreden. Oppositiepartijen hoopten dat NSC bereid was in te stemmen met dit verzoek van Frans Timmermans van GroenLinks-PvdA. Interim-partijleider van NSC Nicolien van Vroonhoven had evenwel "geen behoefte" aan een debat. "Wat ons betreft is de kous af, we kunnen verder", zei ze hierover.
Polariserende omgangsvormen kwamen volgens Van Vroonhoven vorige week al voldoende aan bod bij het debat over de onrust in Amsterdam. Geert Wilders van coalitiepartner PVV was het daarmee eens. Ook BBB-leider Caroline van der Plas steunde het verzoek voor een debat niet.
"Volgens mij was de minister-president heel helder", zei Roelien Kamminga (VVD). Na lang crisisoverleg ontkende premier Dick Schoof vrijdagavond dat er in het kabinet sprake is of was van racisme.
Oppositiepartijen
"Kennelijk beschikken zij over meer kennis over wat er wel en niet gezegd is dan de overige 146 Kamerleden", zei Timmermans over de stelligheid waarmee de coalitie achter deze woorden ging staan. De leider van GroenLinks-PvdA wilde daarom niet alleen een debat, maar ook de openbaarmaking van de notulen van de ministerraad.
Oppositiepartijen ChristenUnie en CDA gingen mee in het voorstel voor een debat, maar "met tegenzin". Mirjam Bikker (ChristenUnie): "Heel Nederland snakt ernaar dat het kabinet aan de slag gaat, dat de problemen worden opgelost. Maar afgelopen vrijdag heeft de vertrouwensvraag op tafel gelegen. En het is gebruik dat hier dan ook het debat over wordt gevoerd."
Timmermans heeft een hoofdelijke stemming aangevraagd over zijn debataanvraag. Dat betekent dat elk Kamerlid voor of tegen mag stemmen. De hoofdelijke stemming vindt dinsdag tegen het einde van de middag plaats.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Net als het Verenigd Koninkrijk moet Nederland rapper Ye (ook bekend als Kanye West) de toegang weigeren, vinden ChristenUnie en CDA. Ye geeft begin juni twee concerten in Arnhem. "Wat mij betreft komt hij ons land niet binnen", zegt Mirjam Bikker (ChristenUnie). "Als dat juridisch kan, heel graag", reageert Tijs van den Brink (CDA).
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten hoopt op terughoudendheid van de Verenigde Staten in de oorlog tegen Iran. De Amerikaanse president Donald Trump dreigt op sociale media dat komende nacht "een hele beschaving" zal worden gedood als de blokkade van de Straat van Hormuz niet wordt opgeheven. "Dat zijn geen behulpzame teksten", vindt de premier.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het UWV maakt te vaak fouten bij het handmatig beoordelen of iemand een werkloosheidsuitkering (WW) krijgt. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) op basis van controles door het UWV. Daaruit blijkt dat bij 11 procent van de handmatig gecontroleerde dossiers fouten zijn gemaakt.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als het kabinet afscheid neemt van het plan om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen, "dan liever vandaag dan morgen", zei D66-senator Paul van Meenen in een debat over de regeringsverklaring. Hij keerde zich nog niet helemaal tegen het plan maar verdedigde het ook niet. Wel vindt hij dat iets gedaan moet worden aan de betaalbaarheid van de oudedagsvoorziening.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA en JA21 willen dat straffen op femicide zwaarder worden. Songül Mutluer (GL-PvdA) en Ingrid Coenradie (JA21) werken aan een wet om de maximale straf van 25 jaar te verhogen naar 30 jaar of levenslang, bevestigt GroenLinks-PvdA na berichtgeving door RTL.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na zijn taak als verkenner gaat Ahmed Aboutaleb ook de formatie leiden in Den Haag. Dat verzoek is aan de oud-burgemeester van Rotterdam gedaan en na er een nachtje over geslapen te hebben, neemt hij die opdracht aan, zei Aboutaleb zondag bij het programma WNL Op Zondag.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, zou met de Haagse D66 moeten praten over een nieuw college in die stad. Dat adviseert verkenner Ahmed Aboutaleb.
4 dagen geleden