Kamermeerderheid tegen debat over net afgewende kabinetsval
DEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid is tegen een debat over de afgewende kabinetsval nadat NSC-staatssecretaris Nora Achahbar vrijdag was afgetreden. Oppositiepartijen hoopten dat NSC bereid was in te stemmen met dit verzoek van Frans Timmermans van GroenLinks-PvdA. Interim-partijleider van NSC Nicolien van Vroonhoven had evenwel "geen behoefte" aan een debat. "Wat ons betreft is de kous af, we kunnen verder", zei ze hierover.
Polariserende omgangsvormen kwamen volgens Van Vroonhoven vorige week al voldoende aan bod bij het debat over de onrust in Amsterdam. Geert Wilders van coalitiepartner PVV was het daarmee eens. Ook BBB-leider Caroline van der Plas steunde het verzoek voor een debat niet.
"Volgens mij was de minister-president heel helder", zei Roelien Kamminga (VVD). Na lang crisisoverleg ontkende premier Dick Schoof vrijdagavond dat er in het kabinet sprake is of was van racisme.
Oppositiepartijen
"Kennelijk beschikken zij over meer kennis over wat er wel en niet gezegd is dan de overige 146 Kamerleden", zei Timmermans over de stelligheid waarmee de coalitie achter deze woorden ging staan. De leider van GroenLinks-PvdA wilde daarom niet alleen een debat, maar ook de openbaarmaking van de notulen van de ministerraad.
Oppositiepartijen ChristenUnie en CDA gingen mee in het voorstel voor een debat, maar "met tegenzin". Mirjam Bikker (ChristenUnie): "Heel Nederland snakt ernaar dat het kabinet aan de slag gaat, dat de problemen worden opgelost. Maar afgelopen vrijdag heeft de vertrouwensvraag op tafel gelegen. En het is gebruik dat hier dan ook het debat over wordt gevoerd."
Timmermans heeft een hoofdelijke stemming aangevraagd over zijn debataanvraag. Dat betekent dat elk Kamerlid voor of tegen mag stemmen. De hoofdelijke stemming vindt dinsdag tegen het einde van de middag plaats.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Acht Nederlandse ambassademedewerkers in Ramallah op de Westelijke Jordaanoever moeten van Israël hun diplomatieke papieren inleveren. De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar maakte zijn maatregel vorige week bekend, en de Nederlandse minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) heeft nu het aantal getroffen diplomaten bekendgemaakt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Stientje van Veldhoven van Klimaat en Groene Groei heeft er "alle vertrouwen in" dat de wet over het bijmengen van groen gas het haalt met een brede meerderheid in de Tweede Kamer. De D66-minister zei na de ministerraad wel dat ze "nog volop in gesprek" is met de Kamer om de steun rond te krijgen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De komst van een medicijnfabriek in Katwijk is goed nieuws voor de lokale en de Nederlandse economie, vindt minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. Voorafgaand aan de ministerraad noemde ze het ook goed dat "we in Nederland en Europa geneesmiddelen blijven maken".
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dilan Yeşilgöz klaagt over "ruis", "beeldvorming" en "commotie" over het Belastingplan. Om die reden was het volgens de VVD-leider "geen makkelijke week".
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel herhaalde vrijdag dat de Europese begrotingssteun aan Sierra Leone is gestopt omdat het Afrikaanse land de veroordeelde crimineel Jos Leijdekkers (ook bekend als Bolle Jos) niet wil uitleveren. Hij zei dat donderdag ook, maar later op de dag kwam vanuit de Europese Commissie het geluid dat de steun om technische redenen is stopgezet.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet haalt geen kinderen uit Gaza voor medische behandeling in Nederland. "Er is sprake van een beleidswijziging" in vergelijking met het vorige kabinet, zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) donderdag in de Kamer.
1 dag geledenLUXEMBURG (ANP) - Het onmiddellijk stopzetten van de EU-begrotingssteun aan Sierra Leone is volgens justitieminister David van Weel geen te grof middel om de regering van het Afrikaanse land te bewegen de veroordeelde drugscrimineel Jos Leijdekkers ('Bolle Jos') aan Nederland uit te leveren. "Sierra Leone kan dit binnen 24 uur oplossen door deze man op te pakken en uit te leveren aan ons", zei Van Weel, voor de vergadering met de EU-ministers van Justitie.
1 dag geleden