Kamermeerderheid steunt plan CU voor limiet aan online gokken
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat er nog voor de zomer een algeheel geldende financiële limiet wordt ingesteld voor de hele onlinegokmarkt. Het is een plan van de ChristenUnie, die al lang strijdt tegen de uitwassen van online gokken. CU-fractievoorzitter Mirjam Bikker wil dat er een overkoepelende limiet gaat gelden voor alle onlinecasino's. Tijdens het begrotingsdebat van Justitie en Veiligheid donderdag diende ze een motie met deze strekking in.
Die heeft op voorhand al een meerderheid, laat de fractie weten. NSC, GroenLinks-PvdA, D66, CDA, SP, Volt, SGP, JA21 en Denk steunen het voorstel. Donderdagavond wordt duidelijk wat demissionair minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming) van het voorstel vindt.
Hij kondigde eind vorig jaar strengere regels voor online gokken aan, door een maximum gokbedrag van 150 euro per speler per maand in te stellen. Dat maximum geldt echter voor ieder onlinegokaanbieder afzonderlijk. Volgens Bikker laat "een snelle rekensom zien dat ook met die limiet van 150 euro per maand jongeren alsnog het risico lopen om een modaal maandsalaris te verliezen." Er zijn 27 onlinegokaanbieders.
Goklimiet
"Steeds meer jongeren zitten in de ellende met oplopende schulden en gezinnen gaan eraan kapot", zegt Bikker. "Bij elke aanbieder kan je ongeremd tot de limiet gokken. En dat moet heel snel stoppen."
Volgens Bikker kan de goklimiet nu makkelijk worden verhoogd, door met het gokbedrijf te bellen. "Dat gaat natuurlijk niet werken. Een limiet voor het bedrag dat je per maand kan verliezen en kan storten heeft alleen effect als deze bij alle aanbieders geldt."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De plotseling overleden Surinaamse oud-president Chan Santokhi heeft volgens premier Rob Jetten veel betekend voor zowel Suriname als Nederland. Santokhi stierf maandag onverwacht op 67-jarige leeftijd in Paramaribo.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De beperkingen op het ministerie van Financiën als gevolg van een digitale inbraak raken circa 1600 publieke instellingen die hun overtollige middelen bij het departement stallen. Het digitale portaal voor dit zogenoemde schatkistbankieren behoort tot de systemen die uit voorzorg zijn uitgeschakeld. Dat meldt minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - SGP en JA21 willen opheldering over het besluit van minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) om dit jaar al de bezuiniging op de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA ongedaan te maken. Vorige week stemde de Tweede Kamer nog tegen een voorstel om de oude subsidie van 19 miljoen te herstellen. "De begroting aanpassen zes dagen nadat erover gestemd is, getuigt niet van democratisch ethos", meent Chris Stoffer (SGP).
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar kan de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA alweer rekenen op de oorspronkelijke subsidie van 19 miljoen euro, schrijft minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) maandag aan de Tweede Kamer. In het coalitieakkoord was al aangekondigd dat de bezuiniging ongedaan zou worden gemaakt.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland sluit zich aan bij de aan Israël gerichte oproep van Duitsland, Frankrijk, Italië en het Verenigd Koninkrijk om de doodstraf niet uit te breiden, meldt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) op X.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad van State oordeelt mild over het wetsvoorstel waardoor het verheerlijken van terrorisme verboden wordt. De belangrijke kabinetsadviseur heeft een aantal opmerkingen bij het plan, maar wijst het niet af. Zo vraagt de raad aan justitieminister David van Weel om de toelichting te verbeteren, zodat officieren van justitie en rechters beter begrijpen hoe ze de wet moeten toepassen.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na een promotieonderzoek gericht op de praktijk moeten ook hbo'ers een doctorstitel kunnen halen. Dat wil onderwijsminister Rianne Letschert (D66) regelen met een nieuwe wet. Er komen twee nieuwe titels: Professional Doctor (PD) en Engineering Doctor (EngD). Die laatste is voor technologische ontwerptrajecten aan universiteiten.
1 dag geleden