Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamermeerderheid steunt plan CU voor limiet aan online gokken

Kamermeerderheid steunt plan CU voor limiet aan online gokken

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat er nog voor de zomer een algeheel geldende financiële limiet wordt ingesteld voor de hele onlinegokmarkt. Het is een plan van de ChristenUnie, die al lang strijdt tegen de uitwassen van online gokken. CU-fractievoorzitter Mirjam Bikker wil dat er een overkoepelende limiet gaat gelden voor alle onlinecasino's. Tijdens het begrotingsdebat van Justitie en Veiligheid donderdag diende ze een motie met deze strekking in.

Die heeft op voorhand al een meerderheid, laat de fractie weten. NSC, GroenLinks-PvdA, D66, CDA, SP, Volt, SGP, JA21 en Denk steunen het voorstel. Donderdagavond wordt duidelijk wat demissionair minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming) van het voorstel vindt.

Hij kondigde eind vorig jaar strengere regels voor online gokken aan, door een maximum gokbedrag van 150 euro per speler per maand in te stellen. Dat maximum geldt echter voor ieder onlinegokaanbieder afzonderlijk. Volgens Bikker laat "een snelle rekensom zien dat ook met die limiet van 150 euro per maand jongeren alsnog het risico lopen om een modaal maandsalaris te verliezen." Er zijn 27 onlinegokaanbieders.

Goklimiet

"Steeds meer jongeren zitten in de ellende met oplopende schulden en gezinnen gaan eraan kapot", zegt Bikker. "Bij elke aanbieder kan je ongeremd tot de limiet gokken. En dat moet heel snel stoppen."

Volgens Bikker kan de goklimiet nu makkelijk worden verhoogd, door met het gokbedrijf te bellen. "Dat gaat natuurlijk niet werken. Een limiet voor het bedrag dat je per maand kan verliezen en kan storten heeft alleen effect als deze bij alle aanbieders geldt."

Meer uit Politiek

Jetten wil 'komende dagen of weken' besluit over vorm coalitie

DEN HAAG (ANP) - Wat Rob Jetten betreft moeten de formerende partijen "de komende dagen of weken de knoop doorhakken" over de manier van samenwerken in een nieuwe coalitie. Dat zegt de D66-leider na zijn eerste gesprek met informateur Rianne Letschert na de kerstvakantie.

20 uur geleden
Van Weel sprak met Rubio over Venezuela en Caribisch Nederland

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister David van Weel van Buitenlandse Zaken belde met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio over de Amerikaanse aanval in Venezuela waarbij president Nicolás Maduro werd opgepakt. Op X schrijft Van Weel dat hij ook de gevolgen van de Amerikaanse ingreep op het Caribische deel van het koninkrijk met Rubio heeft besproken.

1 dag geleden
Kamer onderbreekt reces donderdag voor debat over Venezuela

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer onderbreekt donderdag het kerstreces voor een debat over de Amerikaanse operatie in Venezuela en de gevangenneming van president Nicolás Maduro. Het commissiedebat is na een verzoek van ChristenUnie-Kamerlid Don Ceder ingepland om 17.00 uur.

1 dag geleden
Formatie gaat verder, Letschert spreekt van cruciale week

DEN HAAG (ANP) - Informateur Rianne Letschert hervat maandag de gesprekken met D66, CDA en VVD. "Dit wordt een cruciale week", zei ze op haar eerste werkdag in het nieuwe jaar. De partijen bespreken onder meer de begroting en de vraag of andere partijen bij het proces betrokken moeten worden.

1 dag geleden
Kabinet veroordeelt Amerikaanse aanvallen Venezuela nog niet

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse kabinet wil de Amerikaanse aanvallen op Venezuela en het gevangennemen van de Venezolaanse president Nicolás Maduro nog niet veroordelen. Demissionair buitenlandminister David van Weel wil eerst de persconferentie van de Amerikaanse president Donald Trump afwachten "en de discussie die daarover in de VS gevoerd wordt".

3 dagen geleden
Schoof verzekert bestuurders Aruba, Curaçao en Bonaire van steun

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister-president Dick Schoof heeft de premiers Mike Eman (Aruba) en Gilmar Pisas (Curaçao) en gezaghebber John Soliano (Bonaire) laten weten "dat zij en de mensen op de eilanden op onze steun kunnen rekenen in deze onzekere tijd". Dat meldt de premier op X naar aanleiding van de Amerikaanse aanval op buurland Venezuela.

3 dagen geleden
Afkeuring en instemming in Tweede Kamer na aanval VS op Venezuela

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse militaire aanval op Venezuela kan in de Tweede Kamer op zowel afkeurende als instemmende reacties rekenen. Linkse partijen roepen het kabinet op het Amerikaanse optreden te veroordelen, de PVV reageert juist enthousiast.

3 dagen geleden