Kamermeerderheid steunt plan CU voor limiet aan online gokken
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat er nog voor de zomer een algeheel geldende financiële limiet wordt ingesteld voor de hele onlinegokmarkt. Het is een plan van de ChristenUnie, die al lang strijdt tegen de uitwassen van online gokken. CU-fractievoorzitter Mirjam Bikker wil dat er een overkoepelende limiet gaat gelden voor alle onlinecasino's. Tijdens het begrotingsdebat van Justitie en Veiligheid donderdag diende ze een motie met deze strekking in.
Die heeft op voorhand al een meerderheid, laat de fractie weten. NSC, GroenLinks-PvdA, D66, CDA, SP, Volt, SGP, JA21 en Denk steunen het voorstel. Donderdagavond wordt duidelijk wat demissionair minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming) van het voorstel vindt.
Hij kondigde eind vorig jaar strengere regels voor online gokken aan, door een maximum gokbedrag van 150 euro per speler per maand in te stellen. Dat maximum geldt echter voor ieder onlinegokaanbieder afzonderlijk. Volgens Bikker laat "een snelle rekensom zien dat ook met die limiet van 150 euro per maand jongeren alsnog het risico lopen om een modaal maandsalaris te verliezen." Er zijn 27 onlinegokaanbieders.
Goklimiet
"Steeds meer jongeren zitten in de ellende met oplopende schulden en gezinnen gaan eraan kapot", zegt Bikker. "Bij elke aanbieder kan je ongeremd tot de limiet gokken. En dat moet heel snel stoppen."
Volgens Bikker kan de goklimiet nu makkelijk worden verhoogd, door met het gokbedrijf te bellen. "Dat gaat natuurlijk niet werken. Een limiet voor het bedrag dat je per maand kan verliezen en kan storten heeft alleen effect als deze bij alle aanbieders geldt."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink wil de regels voor grenscontroles versoepelen. De Koninklijke Marechaussee gaat na september niet meer aan de grens controleren als het aan de CDA-minister ligt, maar gaat gebruikmaken van mobiele controles.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De situatie rond de uitbraak van het hantavirus op een Nederlands cruiseschip is "totaal niet te vergelijken" met hoe de coronapandemie zes jaar geleden begon. Dat heeft minister-president Rob Jetten (D66) benadrukt tijdens zijn persconferentie na de wekelijkse ministerraad. Het gaat ditmaal om een bekend virus, "waarvan we weten hoe we het moeten beheersen", zei de premier.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink is nog bezig met een wetsvoorstel om mensen die illegaal in Nederland verblijven, te kunnen straffen. Dat is onderdeel van drie maatregelen die hij snel wil invoeren om de niet aangenomen asielnoodmaatregelenwet te vervangen. Vrijdag is zijn voorstel voor het ongewenst verklaren van bepaalde mensen wel door de ministerraad gekomen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle mensen die aan boord waren van een KLM-vliegtuig uit Johannesburg, waarin een Nederlandse vrouw met het hantavirus kortstondig aanwezig was, worden in de gaten gehouden, zegt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid). "Die mensen zijn in beeld bij de GGD en daar is ook contact mee en er wordt gemonitord of er bij hen klachten ontstaan."
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is "in principe" alleen verantwoordelijk voor de repatriëring van Nederlandse reizigers van het cruiseschip m/v Hondius, aldus minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). "Maar we voelen wel degelijk de verantwoordelijkheid om ervoor te zorgen dat iedereen uiteindelijk ook veilig thuiskomt", voegt hij eraan toe.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken kan nog geen informatie geven over het plan dat wordt gemaakt voor de Nederlandse opvarenden van het cruiseschip Hondius. "We zijn druk aan het kijken wat er precies moet gebeuren", zegt een woordvoerder. "We zullen dat plan eerst richting alle betrokkenen communiceren en daarna publiek. Meer kan ik er nu niet over zeggen."
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Over het motief van de aanslag op het partijkantoor van D66 is nog niets bekend, maar volgens premier Rob Jetten is wel duidelijk dat het heel gericht tegen de partij was. "Er zijn heel veel panden in de Haagse binnenstad. Ik denk wel dat deze dader heel bewust naar ons partijkantoor is gelopen om daar met een voorbereide vuurwerkbom deze actie uit te voeren", zei de premier en D66-leider vrijdag voor aanvang van de ministerraad.
12 uur geleden