Kamerlid Van Helvert trekt zich terug uit lijsttrekkersstrijd CDA
DEN HAAG (ANP) - CDA-Kamerlid Martijn van Helvert trekt zich terug uit de strijd om het lijsttrekkerschap van zijn partij. Hij heeft een brief geschreven aan zijn "CDA-vrienden", waarin hij aangeeft "dat de verkiezing tussen de andere kandidaten zal gaan".
Dit ondanks de steunbetuigingen die hij naar zijn zeggen "uit vele regio's en van vele leden en niet-leden" heeft ontvangen. De kandidatuur van Van Helvert kwam als verrassing. Uit de eerste peilingen blijkt dat hij op relatief weinig steun kan rekenen. Vicepremier Hugo de Jonge, Kamerlid Pieter Omtzigt en staatssecretaris Mona Keijzer zijn nog wel in de running om de partij naar de volgende verkiezingen te leiden.
Van Helvert werd, samen met de andere drie mede-kandidaten, vrijdag nog voorgedragen door het bestuur. Het Kamerlid geniet grote populariteit in Limburg en wil regio en randstad met elkaar verbinden, beloofde hij tijdens zijn eerste pitch op het partijbureau. Hij gaf toen al aan "tussen de groten" te staan, gezien de landelijke bekendheid van zijn concurrenten.
Positieve instelling
"Ik zal mij in blijven zetten als volksvertegenwoordiger in de Tweede Kamer, waarbij mijn christendemocratische idealen leidend blijven", zegt Van Helvert. Hij wenst de andere kandidaten succes. "Zoals gezegd: Hugo, Mona en Pieter zijn alle drie hele sterke CDA-politici."
CDA-voorzitter Rutger Ploum heeft begrip voor de keuze van Van Helvert. "Ik heb hem bedankt voor zijn positieve opstelling", schrijft Ploum op Twitter.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft Israël opgeroepen om de veiligheid te waarborgen van Nederlandse opvarenden van de Global Sumud Flotilla. Van die vloot met humanitaire hulp voor Gaza heeft Israël meer dan twintig schepen onderschept. Nederland heeft daarover contact met Israëlische autoriteiten, meldt een woordvoerder van Buitenlandse Zaken na vragen van het ANP.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "We zorgen ervoor dat er bij elk gezin gewoon drinkwater uit de kraan blijft komen, ook in geval van zoetwatertekorten bij droogte", zegt minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) in een reactie op het donderdag gepubliceerde onderzoek van de Raad voor de leefomgeving en infrastructuur (Rli). Volgens de raad staat de beschikbaarheid van drinkwater op de lange termijn ernstig onder druk.
7 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Turkse Nederlanders in Gorinchem hebben veel te verduren gekregen na de gemeenteraadsverkiezingen vorige maand. Dat zegt burgemeester Reinie Melissant na het sluiten van de stemlokalen. De Zuid-Hollandse gemeente hield woensdag een nieuwe verkiezing, omdat er bij de vorige stembusgang mogelijk stemmen zijn geronseld.
17 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Bij drie stembureaus in Gorinchem zijn woensdag geen opmerkelijkheden geweest. Dat laten de verschillende leden weten tijdens het tellen van de stemmen in het stadhuis. Rond de verkiezingen in maart ontstonden vermoedens van stemfraude met onder meer het ronselen van volmachten. Daarom was er woensdag een herstemming.
18 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De stembureaus in Gorinchem, waar een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen plaatsvond, zijn om 21.00 uur gesloten. Het tellen van de stemmen begint nu.
19 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een aantal fracties in het Europees Parlement vindt dat antisemitisme steviger moet worden bestraft. Zo riep de Nederlandse Europarlementariër Bert-Jan Ruissen (SGP) woensdag op tot "strenge regels en stevige handhaving" in een debat over het toenemende antisemitisme in Europa in het Europees Parlement.
20 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME wil dat Nederland met meer steun komt voor bedrijven die in de knel zitten door de energiecrisis door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat stelt de lobbyclub voor het bedrijfsleven nadat de Europese Commissie dit mogelijk heeft gemaakt.
1 dag geleden