Kamerlid Van Esch vroegtijdig uit debat, moet in quarantaine
DEN HAAG (ANP) - Partij voor de Dieren-Kamerlid Eva van Esch heeft donderdag het debat over test- en vaccinatiebewijzen vroegtijdig verlaten, omdat zij in quarantaine moet. Dat meldde commissievoorzitter Fleur Agema vlak voordat het debat werd geschorst.
Volgens een woordvoerder van de partij is Van Esch in contact geweest met iemand die positief is getest. Ze heeft zelf geen klachten.
Het is niet de eerste keer dat iemand vroegtijdig een Tweede Kamerdebat heeft moeten verlaten om in quarantaine te gaan. Eerder overkwam dat demissionair minister Arie Slob (Onderwijs en Media). Die moest toen weg uit een debat over de mediawet omdat hij in contact was geweest met een besmette medewerker. Ook hij had toen geen klachten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Iets meer mensen overleden vorig jaar door een arbeidsongeval. In 2025 overleden 59 mensen na een ongeluk op de werkvloer, een jaar eerder waren dat er 52. Dat meldt de Nederlandse Arbeidsinspectie.
13 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Tegen Ali B is donderdag een celstraf van dertig maanden geëist in het hoger beroep van zijn zedenzaak. Het Openbaar Ministerie acht hem schuldig aan een aanranding en twee verkrachtingen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in het hoger beroep van de zedenzaak tegen Ali B gevraagd om de artiest vrij te spreken van het aanranden van Jill Helena. Op de tweede zittingsdag heeft het OM aangegeven dat er in hoger beroep geen aanvullend bewijs is gevonden voor de aanklacht.
1 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De verkiezingsuitslag in het Zuid-Hollandse Gorinchem is formeel vastgesteld, ondanks vermoedens van stemfraude. Dat heeft het Centraal Stembureau (CSB) onder leiding van burgemeester Reinie Melissant donderdagochtend bekendgemaakt.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel zitten donderdag veel minder asielzoekers dan in de afgelopen dagen. Het aantal daalde van 2170 naar 2074. Dat betekent dat er in de afgelopen dag 96 plekken zijn vrijgekomen. Het is niet bekend waar de asielzoekers naartoe zijn gebracht.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Toezichthouders hebben vorig jaar 10.341 meldingen gekregen dat mensen waren overleden door euthanasie. Dat is bijna 4 procent meer dan het jaar ervoor, toen er 9958 meldingen over euthanasie kwamen. De Regionale Toetsingscommissies Euthanasie (RTE) geven geen verklaring voor de toename, dat is volgens een woordvoerster "niet aan de RTE". Voorzitter Mariëtte Moussault stelt in het jaarverslag wel dat het aantal meldingen van euthanasie al jaren stijgt, "maar dit jaar is die stijging lager dan voorgaande jaren".
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ali B is ook op de tweede dag van het hoger beroep aanwezig. De rapper, die terechtstaat voor twee aanrandingen en twee verkrachtingen, arriveerde rond 9.00 uur bij het gerechtshof in Amsterdam.
3 uur geleden