Kamerlid Piri ergert zich aan Faber bij discussie over noodopvang
DEN HAAG (ANP) - Tijdens een debat zijn de irritaties hoog opgelopen toen Kati Piri (GroenLinks-PvdA) asielminister Marjolein Faber doorvroeg over kinderen op crisisnoodopvanglocaties. Het Kamerlid wilde van de bewindsvrouw weten of ze weleens zo'n locatie had bezocht. Tot ergernis van Piri gaf Faber aanvankelijk geen antwoord, maar ze gaf uiteindelijk toe dat ze dat nog niet had gedaan. "Volgens mij zegt dit eigenlijk alles", reageerde het linkse Kamerlid.
Daarna zou Piri de minister volgens Joost Eerdmans (JA21) buiten de microfoon "knettergek" hebben genoemd. Even later verliet ze het debat.
"Ik ben eigenlijk heel blij met deze vraag en deze kritiek. Want hieruit blijkt wel hoe vast het systeem zit en dat de maatschappij het niet meer kan absorberen", reageerde Faber aanvankelijk op de vraag van Piri of ze al een dergelijke locatie had bezocht en daar kinderen had gesproken. Het linkse Kamerlid maakt zich zorgen om hun situatie. Piri verduidelijkte zo volgens de minister "hoe urgent het is dat de zaken aangepakt moeten worden".
"Ik stelde een vraag die echt geen zak te maken had met het antwoord dat de minister gaf", reageerde Piri. Ook andere leden van de oppositie stoorden zich tijdens het debat aan de in hun ogen te ontwijkende antwoorden van de minister.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Rianne Letschert wil zich in het begin van haar ministerschap vooral richten op de cultuursector en op media, om die onderwerpen snel in de vingers te krijgen. De voormalige informateur wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap namens D66. "Op beleidsterreinen zit ik er helemaal middenin", zei de voormalige bestuursvoorzitter van de Universiteit Maastricht over het hoger onderwijs en onderzoek.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bereikbaarheid van nieuwe woningen, goed openbaar vervoer en milieubeleid zijn de drie prioriteiten voor Annet Bertram wanneer ze in het nieuwe kabinet aan de slag gaat als staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat. Dat zei de kersverse CDA'er na haar kennismakingsgesprek met beoogd premier Rob Jetten. Ze somde daarmee min of meer haar hele aankomende takenpakket op.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Terugkijkend vindt D66'er Stientje van Veldhoven dat haar eerdere overstap van bewindspersoon naar lobbyist niet goed is gegaan. Dat zei ze woensdag na afloop van haar gesprek met formateur Rob Jetten. "Omdat het toch allerlei vragen opleverde, dat is niet goed voor de politiek," vindt de aankomend minister van Klimaat en Groene Groei.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Heleen Herbert was verbaasd dat ze is gevraagd om minister van Economische Zaken te worden, zei ze na afloop van haar gesprek met formateur Rob Jetten. De CDA'er zei dat het "een vraag is waar je onmogelijk ja op kunt zeggen, maar ook onmogelijk nee op kunt zeggen", waarmee ze voormalig onderwijsminister Robbert Dijkgraaf aanhaalde.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In 258 gemeenten is de StemWijzer online gegaan in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen op 18 maart. De stemhulp is afgestemd op de lokale partijen en onderwerpen die in een gemeente spelen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Burgemeesters maken zich grote zorgen over verharding en verruwing. Die zien ze in de politiek, in de samenleving en in de wereld. In de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen, over precies een maand, waarschuwen ze daarvoor in hun toespraken.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten hoopt nog deze week een nieuwe kandidaat te vinden om staatssecretaris van Financiƫn te worden in zijn kabinet. Dat heeft de formateur en aanstaande premier gezegd na afloop van een reeks gesprekken met kandidaat-bewindslieden.
1 dag geleden