Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamerleden zinnen op stappen tegen KLM vanwege schenden afspraken

Kamerleden zinnen op stappen tegen KLM vanwege schenden afspraken

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerleden zijn woest over de conclusies van een onafhankelijk toezichthouder dat luchtvaartmaatschappij KLM, tot dusver ongestraft, de voorwaarden voor staatssteun tijdens de coronacrisis heeft geschonden. Ze zinnen op vervolgstappen. Onder meer de PvdA, het CDA, D66 en de VVD willen weten welke mogelijkheden de overheid daarvoor nog heeft. Ook werd donderdag in het debat over de staatsdeelnemingen herhaaldelijk de vraag gesteld of de overheid KLM in de toekomst nog wel steun zou kunnen bieden als er weer een crisis uit zou breken.

Het kabinet had eerder 'staatsagent' Jeroen Kremers aangesteld om mee te kijken bij KLM zolang het bedrijf overheidssteun genoot. Die steun is al weer terugbetaald. Maar Kremers concludeerde deze week in zijn laatste rapport dat het gezag van de overheid schade heeft opgelopen doordat KLM de steunvoorwaarden schond. Kremers valt vooral over een winstdelingsregeling voor het personeel over 2022. Daarnaast vindt hij dat KLM nog te weinig heeft gedaan tegen belastingontduiking door vliegend personeel.

PvdA-Kamerlid Henk Nijboer reageerde fel. "KLM lijkt volledig losgevlogen van de werkelijkheid en daar moet een einde aan worden gemaakt." Hij wilde van minister Sigrid Kaag van Financiën weten of ze bereid is juridische stappen tegen KLM te nemen. Nijboer zegt de handelwijze van het KLM-bestuur ook niet te begrijpen met het oog op de toekomst. "Ik zie niet snel hoe bij een volgende pandemie of een volgende enorme onverwachte terugslag er in vredesnaam nog publieke steun kan worden gegeven aan dit bedrijf."

Teleurstelling Kaag

CDA'er Evert Jan Slootweg benadrukte dat het heel belangrijk is dat een bedrijf als KLM zich aan de afspraken houdt. Verder vroeg Alexander Hammelburg van D66 zich af wat voor signaal KLM eigenlijk heeft afgegeven richting de belastingbetaler. Hij benadrukte dat KLM toch met belastinggeld door de coronacrisis is geloodst. Ook de grootste partij in de Kamer, de VVD, liet van zich horen. Kamerlid Eelco Heinen vroeg zich hardop af of Kaag bereid is om de landsadvocaat naar de kwestie te laten kijken.

Kaag is teleurgesteld in de luchtvaartmaatschappij. "We hadden beter mogen verwachten." Maar als het gaat om verdere stappen wil ze eerst uitgezocht hebben of die juridisch wenselijk en haalbaar zijn. Hiervoor schakelt ze een juridisch adviseur in. Kaag hoopt de Kamer nog voor de zomer te kunnen informeren. Ook wordt het proces rond het verstrekken van de coronasteun nog geëvalueerd.

Meer uit Financieel

CPB: bouw voordelen huiseigenaar af om woningzoekende te helpen

DEN HAAG (ANP) - Om mensen die een woning zoeken te ondersteunen, zouden de voordelen voor woningbezitters afgebouwd moeten worden, staat in een rapport van het Centraal Planbureau (CPB). Dit is volgens de overheidsinstantie effectiever dan het extra subsidiëren van woningzoekenden.

2 uur geleden
Verkopen McDonald's in VS groeien het hardst in ruim twee jaar

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - De verkopen van McDonald's in de Verenigde Staten zijn in het vorige kwartaal het hardst gegroeid in meer dan twee jaar. De resultaten suggereren dat de inspanningen van de fastfoodketen om weer te worden gezien als betaalbare eetgelegenheid werken.

3 uur geleden
Wall Street sluit licht lager na meevallend banenrapport

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag iets lager gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Daaruit kwam naar voren dat de werkgelegenheid in de Verenigde Staten in januari met 130.000 banen groeide. Dit is de sterkste groei in meer dan een jaar en veel meer dan economen in doorsnee hadden verwacht.

4 uur geleden
BMW roept wereldwijd honderdduizenden auto's terug om brandgevaar

MÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd honderdduizenden auto's terug vanwege een technisch mankement dat brand kan veroorzaken. Dit meldde de Duitse autofabrikant woensdag.

7 uur geleden
Randstad eindigt onderaan AEX na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Randstad was woensdag de grootste verliezer in de AEX-index. Het uitzendconcern heeft in het laatste kwartaal van 2025 een lagere omzet geboekt. Het bedrijf had het vooral op de Europese markt moeilijk. De opbrengsten in onder andere Nederland en Duitsland daalden aanzienlijk.

8 uur geleden
Consumentenbond wil dat nieuw kabinet ACM sneller laat ingrijpen

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond wil dat het nieuwe kabinet snel wettelijk regelt dat toezichthouders sneller kunnen ingrijpen in slecht functionerende markten. De belangenbehartiger voor consumenten doet deze oproep nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) maandag meldde te gaan controleren of telecomaanbieders zich houden aan hun verplichtingen.

9 uur geleden
Wennink verwacht 'veel meer' ontslagrondes zoals bij Heineken

DEN HAAG (ANP) - De recente massaontslagen bij Heineken, ASML en ABN AMRO zijn nog maar een voorproefje, denkt oud-ASML-topman Peter Wennink. "Er komt nog veel meer aan in het bedrijfsleven en bij de overheid. Kunstmatige intelligentie (AI) kan de productiviteit zoveel verhogen. Als wij dat niet doen, doen andere landen dat. Maar het is niet alleen digitalisering. De kostenstijgingen spelen ook in de zorg, defensie en klimaat en energie. We moeten iets doen", zei Wennink tijdens het evenement State of Dutch Tech in Den Haag tegen het ANP.

10 uur geleden