Kamerleden willen sommige luchtvaartonderwerpen uitstellen
DEN HAAG (ANP) - Enkele onderwerpen die met luchtvaart te maken hebben, moeten wachten tot een volgend kabinet. Dat vindt de Kamercommissie die over Infrastructuur en Waterstaat gaat. Voordat de onderwerpen echt op pauze worden gezet, moet de Kamer er nog wel over stemmen. Dat gebeurt waarschijnlijk dinsdag.
Een wet die de Maatschappelijke Raad Schiphol vastlegt, komt op de lijst van te pauzeren onderwerpen. In deze raad geven omwonenden, experts en belangenorganisaties advies over Schiphol. De commissie wil ook drie brieven over verduurzaming van de luchtvaart tijdelijk parkeren. Andere onderwerpen rond Schiphol, bijvoorbeeld over geluidshinder, gaan vooralsnog wel door. Verder wil de commissie wachten met een wet die van spoorbeheerder ProRail een zelfstandig bestuursorgaan maakt.
De vergadering draaide om de vraag welke onderwerpen controversieel worden verklaard, oftewel stilstaan totdat een nieuw kabinet aantreedt. Tot het aantreden van een nieuw kabinet kan de Kamer ook nog van gedachten veranderen.
Kringloopeconomie
Net als in eerdere vergaderingen stelde GroenLinks-PvdA voor om veel onderwerpen controversieel te verklaren. "Mijn fractie heeft niet echt het vertrouwen dat dit kabinet dossiers die er nog liggen op een goede manier uitvoert", zei Kamerlid Habtamu de Hoop aan het begin van de vergadering. In de meeste gevallen kreeg zijn fractie geen steun van een meerderheid.
De plasticbranche werkt momenteel aan voorstellen om de kringloopeconomie te versterken en recyclingbedrijven te ondersteunen. Het demissionaire kabinet kan hoogstwaarschijnlijk nog wel met deze voorstellen aan de slag. De Kamercommissie wil onderwerpen die te maken hebben met circulaire economie niet controversieel verklaren.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Jan Paternotte is opnieuw gekozen tot fractievoorzitter van D66 in de Tweede Kamer. Verrassend was die keuze niet meer, hij vertelde eerder zelf al dat hij gevraagd was als opvolger van Rob Jetten, die premier wordt.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD-fractie in de Tweede Kamer heeft zoals verwacht Ruben Brekelmans gekozen als voorzitter. Dat heeft partijleider Dilan Yeşilgöz bekendgemaakt. De keuze voor Brekelmans was unaniem, zegt zij op X.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ministers die met "een frisse blik" aan hun taak beginnen, helpen bij het oplossen van onder andere de stikstofcrisis, vindt Rob Jetten. De beoogde premier verdedigt zo de voordracht van Jaimi van Essen als minister van Landbouw. De 34-jarige wethouder in Deventer heeft geen ervaring in Den Haag of met het stikstofprobleem.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In navolging van andere steden sluit de meerderheid van de politieke partijen in de Amsterdamse gemeenteraad samenwerking met Forum voor Democratie (FVD) uit. In de raad van de hoofdstad zitten dertien partijen; elf ervan roepen in een gezamenlijke verklaring op FVD niet te normaliseren.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Theo Henrar wordt vanaf 1 maart de tijdelijke voorzitter van VNO-NCW. Hij is momenteel vicevoorzitter van de werkgeversvereniging en voorzitter van FME, de ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 34-jarige Jaimi van Essen wordt de nieuwe minister van Landbouw. Dat meldt zijn woordvoerder na berichtgeving in Tubantia. Hij is nu nog wethouder in Deventer en houdt zich daar sinds 2024 bezig met energie, milieu en economie. Hiervoor was hij wethouder in de gemeente Losser.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nathalie van Berkel wordt volgens ingewijden staatssecretaris van Financiën voor D66. Ze zit nu nog voor de partij van Rob Jetten in de Tweede Kamer. Zij zat eerder onder meer in de raad van bestuur van uitvoeringsorganisatie UWV.
1 dag geleden