
Kamerleden reageren bezorgd na start aanval Iran op Israël
DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerleden reageren bezorgd op de aanval van Iran op Israël, luttele minuten nadat zaterdagavond bekend werd dat Iran drones op Israël heeft afgevuurd.
"In deze uren weten we ons verbonden met Israël en allen die nu in vrees en spanning leven", schrijft partijleider Mirjam Bikker van de ChristenUnie op X. "Het ayatollahregime in Iran verspreidt al decennialang haat tegen Israël en laat met deze aanval opnieuw zijn ware gezicht zien. We blijven bidden om vrede."
"Blijf sterk #Israel we zullen altijd bij je zijn en je steunen tegen de duistere krachten van terreur!" reageert PVV-leider Geert Wilders op X.
Steun en kracht
SGP-fractievoorzitter Chris Stoffer haalt op X een psalm aan waarin steun en kracht aan Israël wordt uitgesproken.
NSC-Kamerlid Caspar Veldkamp spreekt op het sociale medium de hoop uit dat "alle binnenkomende drones enz. zullen worden onderschept."
'Duidelijk signaal'
Ook VVD-Kamerlid Ruben Brekelmans spreekt op X de hoop uit dat het Israël en de VS lukt "om dit alles te onderscheppen..." Het is volgens hem opmerkelijk dat Iran voor het eerst vanaf eigen gebied een aanval op Israël uitvoert "ipv door bijv Hezbollah aan de grens".
De aanval met drones is volgens Brekelmans minder effectief omdat ze er negen uur over doen voordat ze Israël bereiken, "maar een duidelijk signaal: 'Iran valt ZELF aan, ondanks waarschuwingen Amerikanen'."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil verder snoeien in procedures die een snelle uitbreiding van het elektriciteitsnet in de weg kunnen staan. Nu kunnen grondeigenaren projecten tot wel anderhalf jaar ophouden door geen voorbereidend onderzoek toe te staan. Klimaatminister Sophie Hermans (VVD) heeft een voorstel om die mogelijkheid te schrappen voor advies naar de Raad van State gestuurd.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet belooft een nieuwe poging te ondernemen om een erkende imamopleiding te krijgen in Nederland, schrijft staatssecretaris Jurgen Nobel (Participatie en Integratie) in een Kamerbrief. Hij vindt het "onwenselijk" dat Nederlandse moslims nu nog voornamelijk zijn aangewezen op imams uit het buitenland. "Het is belangrijk dat mensen die hier wonen, niet afhankelijk zijn van andere landen als zij hun geloof belijden."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Dick Schoof heeft zijn vertrouwen uitgesproken in staatssecretaris Ingrid Coenradie (Justitie en Veiligheid). Hij heeft haar vrijdag persoonlijk berichten gestuurd om dat kenbaar te maken, zegt hij bij zijn wekelijkse persconferentie. Het AD schrijft op basis van anonieme bronnen dat Geert Wilders, de leider van haar partij PVV, donderdagavond tijdens een gesprek met haar woedend was over haar voornemen om gedetineerden twee weken eerder vrij te laten om overvolle gevangenissen te ontlasten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het tijdelijk opschorten van Amerikaanse hulp aan arme landen heeft gevolgen voor Nederlandse programma's, denkt minister Reinette Klever (Ontwikkelingshulp, PVV). Maar haar inschatting is dat er geen projecten door moeten worden gestopt.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De kosten voor de Nederlandse staat door de kunstroof bij het Drents Museum kunnen "een dure grap worden", zei minister Eppo Bruins (Cultuur) vrijdag na afloop van de ministerraad. "Maar hoe duur die grap wordt, dat wordt nog onderzocht", lichtte de bewindsman van NSC toe. Volgens hem is de verzekeringsmaatschappij ermee bezig. Het door RTV Drenthe genoemde bedrag van 5,8 miljoen euro wil Bruins niet bevestigen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Tjebbe van Oostenbruggen (Financiën) heeft zelf "geen voorkeur" voor een van de alternatieven die hij aandraagt ter vervanging van de verhoging van de btw op cultuur, media en sport. Hij laat het aan de Tweede Kamer om een keuze te maken. Dat heeft de bewindsman van NSC gezegd na afloop van de ministerraad.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Ook justitieminister David van Weel reageert afwachtend op de sancties die de Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd tegen het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. "In algemene zin betreur ik het natuurlijk, want het ICC moet gewoon zijn werk kunnen doen", reageerde de VVD-bewindsman voor aanvang van de ministerraad. Een vergelijkbare reactie van Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) heeft tot verontwaardigde reacties geleid bij een deel van de oppositie, dat vindt dat het kabinet deze stap harder moet veroordelen.
1 dag geleden