Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamercommissie hoort Snel en Van Ark over toeslagenaffaire

Kamercommissie hoort Snel en Van Ark over toeslagenaffaire

DEN HAAG (ANP) - Oud-staatssecretarissen Menno Snel (Financiën) en Tamara van Ark (Sociale Zaken) moeten woensdag onder ede verklaren over hun rol in de kinderopvangtoeslagaffaire. Een speciale ondervragingscommissie van Kamerleden probeert te reconstrueren wie wist van wat er zich bij de Belastingdienst afspeelde waardoor tal van ouders financieel in de knel kwamen.

Eerder deze week werden de voorgangers van Snel, Frans Weekers en Eric Wiebes al gehoord, net als oud-minister van Sociale Zaken Lodewijk Asscher. Dat werd een marathonzitting die de hele dag in beslag nam en waarin de commissieleden uiterst fel waren op de (oud-)bewindspersonen. Donderdag worden ook nog minister van Financiën Wopke Hoekstra en premier Mark Rutte gehoord.

De commissie wil naar verwachting van Snel horen of hij niet al veel eerder afwist van foute zaken bij de fiscus dan hij de Kamer voorhield, bijvoorbeeld over het gebruik van tweede nationaliteiten van burgers. Nog steeds komen stukken naar boven over het toeslagenschandaal. Snel trad een jaar geleden af omdat de Tweede Kamer geen vertrouwen meer had in zijn afhandeling van de affaire.

Snel en Van Ark zullen zich moeten verantwoorden over hun rol in de gestrande poging tot vroege compensatie van gedupeerde ouders. Vorige week kwamen ambtenaren van zowel Financiën (waar de Belastingdienst onder valt) als Sociale Zaken aan het woord. Zij legden uit dat er wel een plan was gemaakt om de eerste groep ouders te compenseren, maar dat dit uiteindelijk op te veel bezwaren stuitte. Deze ouders werden uiteindelijk pas veel later tegemoetgekomen.

Meer uit Binnenland

Alle 218 aangehouden demonstranten bij datacentrum weer vrij

AMSTERDAM (ANP) - Alle 218 demonstranten die vrijdag zijn aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft in Amsterdam zijn weer vrij. Een van hen heeft de nacht in een politiecel doorgebracht en mocht in de loop van de dag naar huis, zegt een politiewoordvoerder zaterdag.

6 uur geleden
Politie vindt bijna 10.000 cobra's in garagebox in Dinteloord

DINTELOORD (ANP) - De politie heeft deze week in het Brabantse dorp Dinteloord bijna 10.000 cobra's, lawinepijlen en zware shells (mortierbommen) gevonden in een garagebox aan de De Vriesstraat. Een 25-jarige man uit Dinteloord is woensdagavond aangehouden en vrijdagavond nog een 42-jarige man uit Steenbergen, meldt de politie zaterdag.

7 uur geleden
Stichting: massadonor Simon tekent contract over spermadonaties

DEN HAAG (ANP) - Massadonor Simon heeft afspraken gemaakt met de Stichting Donorkind over het doneren van zijn sperma. De stichting meldt dat Simon een contract heeft getekend waarin staat dat hij geen zaad meer mag doneren en ook niet aan nieuwe wensouders mag laten weten dat hij dat zou willen. Ook moet de donor het zaad dat nog bij klinieken ligt opgeslagen laten vernietigen.

11 uur geleden
Eerste officiële vorst, temperatuur in De Bilt onder nul

DE BILT (ANP) - De eerste officiële vorst van het najaar is een feit, meldt Weeronline. In De Bilt zakte de temperatuur zaterdagochtend vroeg naar -1,4 graden. Lokaal werd in de nacht van donderdag op vrijdag al de eerste vorst gemeten. Dat gebeurde in het zuiden van het land, op plekken in Brabant, Limburg en delen van Zeeland.

15 uur geleden
A32 open na spoedreparaties, ook inspecties andere aquaducten

GROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het Friese Grou is vrijdagavond even voor middernacht in beide richtingen heropend. De weg ging donderdagavond dicht door een gevaarlijke situatie bij het Aquaduct Mid-Fryslân. De glasplaten van de lampen boven het wegdek konden naar beneden vallen. De werkzaamheden zijn sneller dan verwacht afgerond. Eerder vrijdagavond ging de weg in één rijrichting alweer open.

20 uur geleden
Kind van gehuwd stel krijgt niet meer automatisch naam van vader

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat kinderen niet meer automatisch alleen de achternaam van hun vader krijgen, als de ouders het niet eens worden over de naam. Een aangenomen motie van die strekking van PRO en D66 is vertaald in een wetsvoorstel dat in januari in consultatie gaat. Belanghebbenden krijgen dan de gelegenheid hun mening te geven voor het wetsvoorstel wordt ingediend.

23 uur geleden
Politie houdt 150 tot 200 demonstranten aan bij datacentrum

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft vrijdag naar schatting tussen de 150 en 200 demonstranten aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg in Amsterdam-West. Ze worden verdacht van huisvredebreuk, meldt de politie.

1 dag geleden