Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer ziet weinig in NSC-wet voor 'doorbraak' in woningbouw

Kamer ziet weinig in NSC-wet voor 'doorbraak' in woningbouw

DEN HAAG (ANP) - NSC wil met een "tijdelijke crisis- en herstelwet" een "doorbraak forceren" in de nu vaak door lange procedures geplaagde woningbouw. Kamerlid Merlien Welzijn wil in die wet een gebundelde aanpak voor bouwlocaties die niet van de grond komen, want "per locatie escaleren is niet de oplossing". Welzijn kreeg wel begrip, maar vooralsnog weinig steun voor haar plannen.

Verschillende partijen vinden het voorstel van Welzijn nog te onduidelijk en begrijpen niet waarom er een aparte wet voor nodig is. "Ik hoor niet concreet wat er in die wet moet komen", zegt coalitiegenoot Peter de Groot (VVD). Pieter Grinwis (ChristenUnie) is het daarmee eens. Hij vreest een "technocratische oplossing" die mogelijk een jaar of langer op zich laat wachten. Een aanpassing op de Wet versterking regie volkshuisvesting is volgens hem een beter idee. Daarin krijgt Mona Keijzer (BBB) als minister van Volkshuisvesting meer mogelijkheden om in te grijpen als te lang wordt gesteggeld of woningbouw wel of niet kan doorgaan. Keijzers eigen partij sluit zich aan bij die kritiek.

Welzijn ging niet in op de optie om een amendement op de Wet versterking regie volkshuisvesting in te dienen. Het NSC-Kamerlid zei verder dat een investering van een jaar zich later zal uitbetalen. "Daar plukken we over vijf jaar de vruchten van."

Meer uit Politiek

Jaimi van Essen, wethouder in Deventer, minister van Landbouw

DEN HAAG (ANP) - De 34-jarige Jaimi van Essen wordt de nieuwe minister van Landbouw. Dat meldt zijn woordvoerder na berichtgeving in Tubantia. Hij is nu nog wethouder in Deventer en houdt zich daar sinds 2024 bezig met energie, milieu en economie. Hiervoor was hij wethouder in de gemeente Losser.

1 uur geleden
Nathalie van Berkel voor D66 staatssecretaris op Financiën

DEN HAAG (ANP) - Nathalie van Berkel wordt volgens ingewijden staatssecretaris van Financiën voor D66. Ze zit nu nog voor de partij van Rob Jetten in de Tweede Kamer. Zij zat eerder onder meer in de raad van bestuur van uitvoeringsorganisatie UWV.

2 uur geleden
D66'er Stientje van Veldhoven naar Klimaat en Groene Groei

DEN HAAG (ANP) - Stientje van Veldhoven wordt minister van Klimaat en Groene Groei voor D66. Dat bevestigt een ingewijde na berichtgeving van RTL Nieuws. Ze is eerder staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat geweest en zat ook lang voor D66 in de Tweede Kamer.

2 uur geleden
D66-senator Aerdts wordt staatssecretaris digitale economie

DEN HAAG (ANP) - D66-senator Willemijn Aerdts wordt de staatssecretaris van Economische Zaken die zich gaat bezighouden met digitale economie en soevereiniteit, bevestigen bronnen na berichtgeving van RTL Nieuws. Ze is een expert op het gebied van inlichtingendiensten en voert op dat onderwerp ook het woord in de Eerste Kamer namens haar partij.

2 uur geleden
Sjoerdsma naar Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking

DEN HAAG (ANP) - Sjoerd Sjoerdsma wordt minister van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking. Hij zat eerder tien jaar voor D66 in de Tweede Kamer en stond toen bekend als een uitgesproken Kamerlid.

2 uur geleden
Elanor Boekholt-O'Sullivan wordt minister van Volkshuisvesting

DEN HAAG (ANP) - D66 draagt luitenant-generaal Elanor Boekholt-O'Sullivan voor als minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, meldt de partij op haar website. Zij is de eerste vrouwelijke luitenant-generaal bij de Nederlandse krijgsmacht. Afgelopen vrijdag werden al de eerste namen van D66-ministers bekend, namelijk die van Rianne Letschert (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap) en Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid).

4 uur geleden
Annet Bertram wordt staatssecretaris van Infrastructuur voor CDA

DEN HAAG (ANP) - Het CDA draagt topambtenaar Annet Bertram voor als staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat, bevestigen ingewijden na berichtgeving van de NOS. Bertram is momenteel secretaris-generaal van het ministerie van Asiel en Migratie en heeft uiteenlopende topfuncties vervuld in de ambtenarij.

5 uur geleden