Kamer worstelt met wachttijden rijexamens
DEN HAAG (ANP) - De wachttijden voor rijexamens zijn te lang, vinden alle Kamerleden die donderdag meedoen aan een debat over het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR). Over de manier om die wachttijden korter te maken, lopen de meningen uiteen.
Hidde Heutink (PVV) stelde voor om tussentijdse toetsen niet door examinatoren van het CBR, maar door rijinstructeurs te laten afnemen. "Best interessant", oordeelde Olger van Dijk (NSC), die aandacht vestigde op de bijna 1200 rijscholen met een slagingspercentage van onder de 30. "Welke mogelijkheden ziet de minister om maatregelen te nemen tegen deze ondermaats presterende rijscholen?" Ook Hester Veltman (VVD) wilde meer doen om "het kaf van het koren te scheiden", bijvoorbeeld voorrang bij rijexamens.
Ismail el Abassi (DENK) vond juist dat die rijscholen onterechte kritiek krijgen, omdat sommige rijscholen rijkere leerlingen hebben die het zich kunnen veroorloven meer lessen te nemen. Hij waarschuwde juist voor maatregelen tegen de slechtst presterende rijscholen: "Bedenk wat dit doet met de kwetsbaren."
Kwaliteit verhogen
Minister Barry Madlener (Infrastructuur en Waterstaat) beloofde dat hij aan voorstellen gaat werken om de kwaliteit van rijinstructeurs "op een minimumniveau te krijgen dat iets hoger ligt dan de vrije markt". Bij een hoger slagingspercentage zou het aantal herkansingen afnemen, en daarmee ook de gemiddelde wachttijd. Voor de zomer moet het plan af zijn.
Onder meer Habtamu de Hoop (GroenLinks-PvdA) drong erop aan dat mensen niet binnen vijf jaar nadat ze hun rijbewijs hebben gekregen les mogen gaan geven. Madlener leek weinig enthousiast om dat idee in zijn voorstellen op te nemen. "Je weet niet hoeveel iemand in vijf jaar gereden heeft."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Een man is zaterdagavond overleden bij een aanhouding door de politie in Rotterdam. Hij werd op de Vaarnerkamp in Rotterdam-Zuid aangehouden na een controle op zijn identiteitsbewijs. "Agenten hielden hem aan na een melding over een gestolen fatbike. Hij kon geen id-bewijs tonen", aldus de politiewoordvoerder.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dertien personen die zijn getroffen door het ongeluk met een Nederlandse bus in Zwitserland, zijn teruggekeerd naar Nederland. Dat meldt alarmcentrale Eurocross.
8 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Aan de kust bij Noordwijk is zaterdagmiddag een 76-jarige surfer overleden. De politie vermoedt dat het om een ongeval gaat. De man is door getuigen nog op het water gezien, maar toen hij niet terugkeerde aan wal is een zoekactie gestart. Daarbij is een helikopter ingezet.
11 uur geledenSUSCH (ANP) - De Nederlandse ambassadeur in Zwitserland, Karin Mössenlechner, heeft bloemen gelegd op de plek waar donderdag een Nederlandse bus verongelukte. Ook bezocht ze een bijeenkomst waar ze hulpverleners heeft bedankt voor hun inzet. Bij het ongeval met een Nederlandse touringcar in het Zwitserse Susch kwamen vier vrouwen en een man om het leven.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tienduizenden mensen hebben in Amsterdam meegedaan met de klimaatmars, meldt de organisatie, die stelt dat er meer dan 40.000 deelnemers uit alle hoeken van de samenleving op de been waren. Dat zijn er een stuk minder dan de 85.000 die tijdens de editie in 2023 meeliepen in de mars van de Dam naar het Museumplein. De politie en gemeente zeggen geen uitspraken te kunnen doen over aantallen.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Dam in Amsterdam stroomt zaterdagmiddag vol met mensen die meedoen aan de klimaatmars, die iets voor 14.00 uur begint. Veel deelnemers hebben spandoeken of protestborden bij zich. De teksten op veel van die borden hebben betrekking op de hitterecords van afgelopen zomer, ziet een verslaggever. 'Dit was de koudste zomer van de rest van je leven', staat bijvoorbeeld op een bord van Greenpeace.
18 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Het prentenboek Het meisje met zaadjes in het haar van Nancy Bosmans is dit jaar bekroond met de Thea Beckmanprijs. De uitreiking vond zaterdagochtend plaats in het Archeon in Alphen aan den Rijn.
19 uur geleden