Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer worstelt met wachttijden rijexamens

Kamer worstelt met wachttijden rijexamens

DEN HAAG (ANP) - De wachttijden voor rijexamens zijn te lang, vinden alle Kamerleden die donderdag meedoen aan een debat over het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR). Over de manier om die wachttijden korter te maken, lopen de meningen uiteen.

Hidde Heutink (PVV) stelde voor om tussentijdse toetsen niet door examinatoren van het CBR, maar door rijinstructeurs te laten afnemen. "Best interessant", oordeelde Olger van Dijk (NSC), die aandacht vestigde op de bijna 1200 rijscholen met een slagingspercentage van onder de 30. "Welke mogelijkheden ziet de minister om maatregelen te nemen tegen deze ondermaats presterende rijscholen?" Ook Hester Veltman (VVD) wilde meer doen om "het kaf van het koren te scheiden", bijvoorbeeld voorrang bij rijexamens.

Ismail el Abassi (DENK) vond juist dat die rijscholen onterechte kritiek krijgen, omdat sommige rijscholen rijkere leerlingen hebben die het zich kunnen veroorloven meer lessen te nemen. Hij waarschuwde juist voor maatregelen tegen de slechtst presterende rijscholen: "Bedenk wat dit doet met de kwetsbaren."

Kwaliteit verhogen

Minister Barry Madlener (Infrastructuur en Waterstaat) beloofde dat hij aan voorstellen gaat werken om de kwaliteit van rijinstructeurs "op een minimumniveau te krijgen dat iets hoger ligt dan de vrije markt". Bij een hoger slagingspercentage zou het aantal herkansingen afnemen, en daarmee ook de gemiddelde wachttijd. Voor de zomer moet het plan af zijn.

Onder meer Habtamu de Hoop (GroenLinks-PvdA) drong erop aan dat mensen niet binnen vijf jaar nadat ze hun rijbewijs hebben gekregen les mogen gaan geven. Madlener leek weinig enthousiast om dat idee in zijn voorstellen op te nemen. "Je weet niet hoeveel iemand in vijf jaar gereden heeft."

Meer uit Binnenland

Cameratoezicht in Floradorp na rellen

AMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.

2 uur geleden
Website en app RTL Nieuws na problemen met PHP weer online

HILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.

3 uur geleden
Politie onderzoekt pand Buitenveldert in zaak-Hajar

AMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.

3 uur geleden
Websites meerdere veiligheidsregio's offline om PHP-zorgen

DEN HAAG (ANP) - Websites van zeker dertien van de 25 veiligheidsregio's in Nederland zijn woensdag offline door kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Organisaties halen hun websites uit voorzorg uit de lucht vanwege het risico op digitale aanvallen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP.

4 uur geleden
Patiëntenfederatie: stijging premie brengt patiënten in problemen

DEN HAAG (ANP) - De grootste stijging van de zorgpremie in jaren maakt de aanstaande bezuinigingen op de zorg nog pijnlijker voor patiënten. Dat stelt Patiëntenfederatie Nederland nadat verzekeraar DSW woensdag de premie voor volgend jaar bekendmaakte. Dit in combinatie met het verhoogde eigen risico en het uitblijven van hogere zorgtoeslag gaat "nog meer patiënten in de financiële problemen brengen", schrijft de organisatie.

4 uur geleden
CPNB: stemmen op NS Publieksprijs kan niet door PHP-probleem

UTRECHT (ANP) - De website waarop lezers kunnen stemmen voor de NS Publieksprijs is woensdagmiddag offline gehaald na waarschuwingen over kwetsbaarheden in programmeertaal PHP. Boekenkoepel CPNB laat weten de website uit voorzorg te hebben gesloten.

5 uur geleden
Colombia meldt megavangst cocaïne bestemd voor Nederland

CARTAGENA (ANP) - In de haven van de Colombiaanse stad Cartagena heeft de politie een grote hoeveelheid van 7600 kilo cocaïne onderschept. De drugs waren bestemd voor Nederland, meldt de president van het Zuid-Amerikaanse land, Abelardo de la Espriella.

5 uur geleden