Kamer wil zware sancties tegen Rusland
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil zware sancties tegen Rusland na het besluit om een "vredesmissie" te sturen naar de afvallige Oekraïense regio's Loehansk en Donetsk. Eerder op de avond erkende Rusland de onafhankelijkheid van beide opstandige gebieden.
"De situatie aan de grens tussen Oekraïne en Rusland is zeer ernstig. Europa hoort zij aan zij te staan met de VS en gezamenlijk een stevig antwoord te geven. Er dienen zware sancties te worden ingezet", twitterde Agnes Mulder van het CDA.
Volgens VVD'er Ruben Brekelmans betekent de ‘vredesmissie’ dat Russische tanks en militairen die de grens met Oekraïne overgaan. "De nieuwe fase in deze oorlog is begonnen. Niemand in de #EU mag meer twijfelen over snelle en stevige sancties tegen #Rusland!", aldus de VVD'er.
De Russische president Vladimir Poetin maakte de erkenning van de gebieden in het buurland bekend in een toespraak op televisie. Hij haalde daarbij fel uit naar de regering in Oekraïne en de NAVO. "Na deze hallucinante oorlogsspeech van Poetin is er maar één optie: sancties", concludeerde Sjoerd Sjoerdsma (D66).
Dat vindt ook Corinne Ellemeet van GroenLinks. Ze spreekt van "zeer, zeer zorgelijke ontwikkelingen. Hiermee breekt Poetin met de Minsk-akkoorden. Dit vraagt om harde sancties. Poetin en zijn vrienden moeten voelen dat dit niet ongestraft blijft." De PvdA wil nu dat het zwaarste sanctiepakket tegen Rusland wordt ingesteld.
Ook DENK roept al langer op tot stappen tegen Rusland. "Na het schenden van de territoriale integriteit van #Oekraïne door de annexatie van De Krim in 2014, kijkt de internationale gemeenschap vanavond en vannacht opnieuw machteloos toe hoe er weer een stukje land wordt ingepikt door #Poetin", aldus Tunahan Kuzu.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten ziet geen blokkades bij coalitiepartijen op een hogere belasting op vermogens. Dat zegt hij in het debat over de belastingen. Het gaat om het voorstel van PRO en Volt om meer belasting te heffen op vermogens en winst en zo de lasten voor werkenden te verlichten.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kost de schatkist de komende jaren vele miljarden als het belastingplan van het kabinet het niet haalt, zei premier Rob Jetten tijdens het debat erover. Volgens hem loopt de Rijksoverheid volgend jaar bijna 2 miljard euro mis als het belastingplan wordt weggestemd. In 2028 zou dat oplopen tot 6,1 miljard euro, en "de jaren erna structureel 9 miljard euro".
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Moshtag B., die ervan wordt verdacht de opdracht te hebben gegeven voor de fatale explosie aan de Tarwekamp in Den Haag op 7 december 2024, zei woensdag dat hij is "meegesleurd" in het plan om brand te stichten in de bruidswinkel van zijn ex-vriendin. De explosie die volgde, kostte zes mensen het leven.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse driehoek gaat met Feyenoord in overleg over het vuurwerkincident dinsdagavond bij de wedstrijd Feyenoord-Internazionale, meldt de woordvoerder van burgemeester Carola Schouten. De wedstrijd moest kortstondig worden onderbroken nadat er, ogenschijnlijk van buiten het stadion, vuurwerk neerdaalde op het veld en op het dak van de tribune.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Slechte leefomstandigheden in tentenkampen in Irak zijn geen reden voor asielminister Bart van den Brink om Jezidi's een verblijfsstatus te geven. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft hij dat Irak volgens hem bekende gegevens veilig genoeg is en dat Jezidi's, een overwegend Koerdisch sprekende minderheidsgroep, geen extra risico lopen.
20 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Chemieconcern Chemours in Dordrecht zou zo snel mogelijk moeten stoppen met het uitstoten van PFAS-stoffen en een schadevergoeding moeten betalen aan circa 550.000 mensen die woonachtig zijn in Dordrecht en omstreken. De stichting PFAS Vrij Green Claim wil dat afdwingen bij de civiele rechter en is officieel een collectieve rechtszaak gestart.
21 uur geledenHAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland wil in 2027 een extra sponsorbedrag van 79.500 euro toekennen aan het bevrijdingsfestival in Haarlem, dat elk jaar op 5 mei plaatsvindt in stadspark De Haarlemmerhout. Het bestuur van Bevrijdingspop had om een extra bijdrage gevraagd, omdat het anders niet lukt om het festival volgend jaar te organiseren. De stichting heeft ook de gemeente Haarlem om extra geld gevraagd.
21 uur geleden