Kamer wil zware sancties tegen Rusland
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil zware sancties tegen Rusland na het besluit om een "vredesmissie" te sturen naar de afvallige Oekraïense regio's Loehansk en Donetsk. Eerder op de avond erkende Rusland de onafhankelijkheid van beide opstandige gebieden.
"De situatie aan de grens tussen Oekraïne en Rusland is zeer ernstig. Europa hoort zij aan zij te staan met de VS en gezamenlijk een stevig antwoord te geven. Er dienen zware sancties te worden ingezet", twitterde Agnes Mulder van het CDA.
Volgens VVD'er Ruben Brekelmans betekent de ‘vredesmissie’ dat Russische tanks en militairen die de grens met Oekraïne overgaan. "De nieuwe fase in deze oorlog is begonnen. Niemand in de #EU mag meer twijfelen over snelle en stevige sancties tegen #Rusland!", aldus de VVD'er.
De Russische president Vladimir Poetin maakte de erkenning van de gebieden in het buurland bekend in een toespraak op televisie. Hij haalde daarbij fel uit naar de regering in Oekraïne en de NAVO. "Na deze hallucinante oorlogsspeech van Poetin is er maar één optie: sancties", concludeerde Sjoerd Sjoerdsma (D66).
Dat vindt ook Corinne Ellemeet van GroenLinks. Ze spreekt van "zeer, zeer zorgelijke ontwikkelingen. Hiermee breekt Poetin met de Minsk-akkoorden. Dit vraagt om harde sancties. Poetin en zijn vrienden moeten voelen dat dit niet ongestraft blijft." De PvdA wil nu dat het zwaarste sanctiepakket tegen Rusland wordt ingesteld.
Ook DENK roept al langer op tot stappen tegen Rusland. "Na het schenden van de territoriale integriteit van #Oekraïne door de annexatie van De Krim in 2014, kijkt de internationale gemeenschap vanavond en vannacht opnieuw machteloos toe hoe er weer een stukje land wordt ingepikt door #Poetin", aldus Tunahan Kuzu.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De familie van de in Amsterdam gedode Hajar (29) is "natuurlijk heel blij" dat de politie een verdachte heeft aangehouden, laat Namens de Familie weten. Tegelijkertijd zijn zij ook "in diepe rouw over het verlies van hun dochter, zus, familielid".
3 uur geledenROZENBURG (ANP) - De storing bij de Calandbrug is verholpen, meldt Rijkswaterstaat. De voormalige spoorbrug kampte eerder sinds maandagmiddag met een storing, maar die is door beheerder ProRail dinsdagavond opgelost. Zowel het wegverkeer als de scheepvaart kan weer gebruikmaken van de brug.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden in de zaak van de overleden 29-jarige Hajar uit Amsterdam, meldt het Amsterdamse OM namens de driehoek. Het gaat om een 23-jarige man van Somalische komaf, zonder vaste woon- of verblijfplaats. Hij verblijft sinds zijn 6e in Nederland.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) onderzoekt de explosie bij Gunvor Energy aan de Moezelweg in Rotterdam-Europoort op donderdag 13 augustus dit jaar. Het ongeluk bij het bedrijf voor raffinage en opslag van olieproducten kostte iemand het leven en er raakten vijf mensen gewond.
5 uur geledenEEMSHAVEN (ANP) - Ook dit weekend heeft de politie meldingen binnengekregen van droneactiviteiten boven het Eemshavengebied. De afgelopen twee weken werden er al meermaals onbekende drones bij de Groningse haven gezien. Volgens de politie is nog onduidelijk waar de drones vandaan komen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft dinsdag de 34-jarige Faristha S. veroordeeld tot zeven jaar gevangenisstraf voor doodslag op haar tien maanden oude zoontje. Volgens de rechtbank is bewezen dat de vrouw de baby op 14 april 2023 in een woning in Voorschoten ernstig hersenletsel heeft toegebracht door heftig geweld op hem toe te passen. Het kind overleed enkele weken later in een ziekenhuis. S. ontkent.
8 uur geledenAALSMEER (ANP) - Gerard Joling stopt na ruim twee decennia als lid van gelegenheidsformatie De Toppers. In een video op Instagram deelt hij dinsdag dat hij zich de komende tijd gaat richten op zijn tv-werkzaamheden en op zijn eigen concerten.
9 uur geleden