Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer wil weten welke kunst van Oranjes is en welke van het Rijk

Kamer wil weten welke kunst van Oranjes is en welke van het Rijk

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil helderheid welke kunstwerken tot de privécollectie van de koninklijke familie behoren en welke in bezit zijn van het Rijk. Een meerderheid steunde een voorstel van D66.

Volgens die partij is het eigenaarschap van veel kunstwerken in de koninklijke collectie onduidelijk, omdat ze in de loop van eeuwen aan de collectie zijn toegevoegd zonder goede registratie. D66 is al langer kritisch over de omgang met kunstwerken van de Oranjes.

Vorig jaar januari vroeg D66-Kamerlid Salima Belhaj al opheldering aan premier Mark Rutte, nadat een tekening van Peter Paul Rubens door prinses Christina ter veiling werd aangeboden aan het Amerikaanse veilingshuis Sotheby's. Volgens Belhaj was het helemaal niet aan Christina om deze keuze te maken, omdat zij het stuk slechts in bruikleen zou hebben.

D66 wilde dat minister Ingrid van Engelshoven (Cultuur) de volledige collectie van wijlen koning Willem III met spoed tot werelderfgoed zou verklaren, zodat stukken tegen verkoop aan het buitenland beschermd zijn. De minister antwoordde dat het "aan de eigenaar zelf was" wat er met het kunstwerk gebeurde. De veiling ging door en het stuk leverde 8,2 miljoen dollar op.

In dezelfde periode kocht het Rijk in stilte kunst en antiek van de Oranjes, om te voorkomen dat de koninklijke familie die zou verkopen aan anderen.

Meer uit Binnenland

Militaire vakbond staat achter visie Commandant over oefeningen

DEN HELDER (ANP) - De Vakbond voor Burger en Militair defensiepersoneel (VBM) is het eens met generaal Onno Eichelsheim, die zegt dat oefeningen van Defensie ondanks de droogte niet tijdelijk stilgelegd hoeven te worden. Deze week ontstonden drie grote natuurbranden op militaire terreinen. Voorzitter Jean Debie vindt het desondanks niet onverantwoord om onder de huidige omstandigheden te oefenen. "Militairen weten over het algemeen heel goed wat ze op zulke momenten moeten doen."

3 minuten geleden
Brandweer nog volop bezig met nablussen bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer is nog volop bezig met het controleren en nablussen van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Op meerdere plekken ontstaan nieuwe brandhaarden, die direct door de brandweer worden bestreden om verdere uitbreiding van de brand te voorkomen.

1 uur geleden
Duitsland stuurt 21 brandweerwagens naar Nederland

BONN (ANP) - De Duitse brandweer stuurt vrijdag 21 voertuigen met 67 mensen naar Nederland om te helpen bij het blussen van de natuurbranden. De gespecialiseerde eenheden komen uit de steden Düsseldorf, Leverkusen, Bonn, Königswinter en Ratingen.

2 uur geleden
Vanaf zaterdagmiddag code geel om onweer met windstoten en hagel

DE BILT (ANP) - In Nederland is vanaf zaterdagmiddag code geel van kracht wegens onweer met windstoten en hagel, meldt het KNMI. Volgens het weerinstituut is er kans op hagelstenen tot 2 centimeter groot en windstoten tot plaatselijk 70 kilometer per uur.

2 uur geleden
Politie: weer meer en heftiger geweld tegen agenten vorig jaar

DEN HAAG (ANP) - Er was afgelopen jaar meer geweld tegen agenten en het gebruikte geweld was heftiger, concludeert de politie na de publicatie van cijfers over het afgelopen jaar. De politie telde vorig jaar 12.896 geweldsincidenten tegen politiemensen. In 2024 waren dat er 12.543.

4 uur geleden
Natuurbrand in Kessel onder controle, aldus veiligheidsregio

KESSEL (ANP) - De natuurbrand die donderdagochtend uitbrak aan de Venneweg in het Noord-Limburgse Kessel is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord in de nacht van donderdag op vrijdag. De brandweer is nog wel enige tijd bezig met nablussen.

7 uur geleden
Hulp bij natuurbranden komt uit Duitsland en Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.

10 uur geleden