Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer wil wapens kabinet tegen buitenlandse inmenging zien

Kamer wil wapens kabinet tegen buitenlandse inmenging zien

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil inzien wat voor wapenarsenaal het kabinet voor ogen heeft om inmenging en nepnieuws in de aanloop naar de komende verkiezingen tegen te gaan. Nederland moet immers "zelf de integriteit van haar verkiezingen kunnen garanderen", stellen de VVD en de PvdA. Ze willen daarom weten of het kabinet wel een concreet plan heeft.

Er leven grote zorgen over mogelijke inmenging door buitenlandse machten met kwade bedoelingen, ook bij de Tweede Kamerverkiezingen in maart volgend jaar. Recent waarschuwde minister Kajsa Ollongren nog dat ook op Nederlandse sociale media misleidende informatie wordt verspreid uit de koker van Rusland. Dat land zou het coronavirus aangrijpen om Europese landen tegen elkaar op te zetten, stelt het kabinet.

In het najaar moet het kabinet aangeven met welke techbedrijven het samenwerkt, wat er op Europees niveau gebeurt en welke middelen verder worden ingezet om ervoor te zorgen dat buitenlandse digitale inmenging bij de komende verkiezingen worden voorkomen. Ook moet duidelijk worden wat sociale platforms als Facebook, Instagram en Twitter doen om te achterhalen wie politieke advertenties plaatst of probeert te plaatsen. Een meerderheid van de Tweede Kamer steunt het verzoek om zo'n overzicht.

Uit onderzoek van de Universiteit van Amsterdam bleek eerder overigens dat bij de verkiezingen van 2019 buitenlands nepnieuws geen rol heeft gespeeld. Volgens het Rathenau Instituut lijkt de verspreiding van desinformatie in ons land ook wel mee te vallen, hoewel de organisatie wel benadrukt dat Nederland waakzaam moet blijven.

Meer uit Politiek

Brekelmans tempert verwachtingen over onderzoek naar drones

DEN HAAG (ANP) - De drone-incidenten bij vliegbases Volkel en Eindhoven roepen in de Kamer veel vragen op. Maar in een debat woensdag waarschuwde demissionair minister Ruben Brekelmans (Defensie, VVD) dat mogelijk veel onopgehelderd blijft.

9 uur geleden
Slechts drie Kamerleden willen parlementaire enquête corona doen

DEN HAAG (ANP) - Slechts drie Kamerleden willen de parlementaire enquête over de coronacrisis uitvoeren. Naast voorzitter Daan de Kort (VVD) hebben Songül Mutluer (GroenLinks-PvdA) en Henk-Jan Oosterhuis (D66) zich gemeld, bevestigen bronnen na berichtgeving door het AD.

9 uur geleden
Onderzoek: stevige keuzes nodig voor ondersteuning kwetsbaren

DEN HAAG (ANP) - Om de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) in de toekomst werkbaar en effectief te houden, zijn stevige politieke keuzes nodig. Dat staat in een onderzoek hiernaar. Demissionair zorgstaatssecretaris Nicki Pouw-Verweij (BBB) zei in een reactie direct dat zij die keuzes niet wil maken, maar dat dit aan een nieuw kabinet en aan de gemeenten is.

11 uur geleden
D66 en CDA laten veel open om later in formatie te bespreken

DEN HAAG (ANP) - D66 en CDA laten in deze fase van de formatie nog veel punten open. Die moeten in een later stadium worden beantwoord als met andere partijen wordt gesproken. Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) schrijven de komende dagen nog aan het eindverslag onder leiding van informateur Sybrand Buma.

12 uur geleden
Aartsen wil onderzoek naar spoor richting Baltische staten

DEN HAAG (ANP) - Onderzoek de kwetsbaarheden van het spoor tussen de Noordzee en de Baltische Staten, schrijft demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Openbaar Vervoer, VVD) in een brief aan acht andere Europese landen. Daarmee wil hij belemmeringen wegnemen voor militair transport over het spoor naar het oosten.

12 uur geleden
Kabinet trekt toch meer geld uit voor ruimtevaart

BREMEN (ANP) - Het demissionaire kabinet heeft besloten extra geld in de ruimtevaart te steken. De bijdrage voor de komende drie jaar gaat omhoog naar 453 miljoen euro. Dat is ruim 100 miljoen euro meer dan in oktober was aangekondigd. Het extra geld moet voorkomen dat ESTEC, een belangrijk testcentrum voor satellieten in Noordwijk, wordt overgeplaatst naar een ander land dat meer geld aan ruimtevaart uitgeeft.

14 uur geleden
GroenLinks-PvdA wil 2 miljard voor Oekraïne om gat te dichten

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA wil dat het demissionaire kabinet 2 miljard euro extra vrijmaakt om een gat in de militaire hulp aan Oekraïne voor volgend jaar te dichten. In 2026 krijgt de regering in Kyiv 3,5 miljard euro steun, maar daar is dit jaar al 2 miljard van uitgegeven. Dat gat moet worden aangevuld, zegt fractieleider Jesse Klaver. Zijn partij dient donderdag bij een debat over Oekraïne een voorstel in om het ontstane tekort aan te vullen. D66 en CDA hebben al laten weten de motie te steunen.

15 uur geleden