Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer wil tegen wens minister in speciale covid-poliklinieken

Kamer wil tegen wens minister in speciale covid-poliklinieken

DEN HAAG (ANP) - Tegen de wens van demissionair zorgminister Conny Helder in, wil de Tweede Kamer dat er speciale poliklinieken komen voor patiënten met langdurige covid. Een wijzigingsvoorstel van GroenLinks-PvdA om dit te regelen, wordt gesteund door een Kamermeerderheid. Uit de VWS-begroting moet nu 27 miljoen euro aan die speciale klinieken worden besteed.

Lang was het onzeker of het amendement van GroenLinks-PvdA het zou halen, maar dankzij de steun van de PVV is die meerderheid nu verzekerd. Donderdag zal de Kamer stemmen over een zogeheten amendement (wijzigingsvoorstel) dat de zorgbegroting op dit punt moet worden aangepast.

Het kabinet moet deze opdracht van de Kamer uitvoeren, ook al vindt Helder dat het niet aan de politiek is om te bepalen dat de zorg rondom patiënten met langdurige corona in gespecialiseerde poliklinieken moet worden geregeld.

Petitie

Een krappe 107.000 mensen hebben de afgelopen weken een petitie getekend waarin de regering wordt gevraagd om 27 miljoen euro vrij te maken voor speciale poliklinieken voor mensen met langdurige covid. Zij was daarmee een ondersteuning voor het voorstel van Kamerlid Julian Bushoff én een oproep aan de Kamer om daarmee in te stemmen.

De petitie werd dinsdagmiddag aan de Tweede Kamer aangeboden. Het pleidooi is een initiatief van de patiëntenorganisaties PostCovid NL, Long Covid Nederland, #Niethersteld, Kinderen met LongCovid en de patiëntenalliantie PAIS.

Vorig jaar al stemde een Kamermeerderheid in met een motie die het kabinet opriep om ervoor te zorgen dat die poliklinieken er zouden komen. Die motie was door toenmalig zorgminister Ernst Kuipers ontraden. Het kabinet kan een motie van de Kamer naast zich neerleggen, maar een amendement niet.

Meer uit Gezond

WHO: ebola-uitbraak Congo en Oeganda is wereldwijde noodsituatie

GENÈVE (ANP/RTR/DPA) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft de ebola-uitbraak, veroorzaakt door het Bundibugyo-virus, in de Democratische Republiek Congo en Oeganda zondag uitgeroepen tot een internationale noodsituatie op het gebied van de volksgezondheid. Volgens de WHO voldoet de uitbraak echter nog niet aan de criteria voor een pandemische noodsituatie.

2 dagen geleden
WHO: risico op hantavirus voor wereldbevolking blijft laag

GENÈVE (ANP) - Het risico op hantavirus voor de wereldbevolking blijft laag. Dat laat topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) vrijdagavond op X weten.

3 dagen geleden
WHO: geen nieuwe verdachte gevallen op Hondius na hanta-uitbraak

GENÈVE (ANP) - Op het cruiseschip m/v Hondius zijn onderweg naar Nederland vooralsnog geen nieuwe mogelijke gevallen van hanta gemeld. Dat liet topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) weten na contact met de kapitein van het vaartuig.

4 dagen geleden
RIVM: passagiers 2e en 3e repatriëringsvlucht Hondius negatief

BILTHOVEN (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip Hondius die eerder deze week op de tweede en derde repatriëringsvlucht naar Eindhoven zaten, zijn negatief getest op het hantavirus. Bij aankomst zijn monsters afgenomen, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

5 dagen geleden
WHO-directeur: werk nog niet klaar na evacuatie Hondius

GENÈVE (ANP/AFP) - De evacuatie van het cruiseschip Hondius na de dodelijke uitbraak van het hantavirus is afgerond, maar "ons werk is nog niet klaar", benadrukt de directeur van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.

6 dagen geleden
Vereniging scheepsartsen: sneller mondkapjes op aan boord

DEN HAAG (ANP) - De uitbraak van het hantavirus op de Hondius is geen reden om het ziekteprotocol op schepen aan te scherpen, maar het zou wel goed zijn om aan boord sneller mondkapjes te gebruiken bij vermoedens van luchtweginfecties bij opvarenden. Dat zegt Arend Jansen, voorzitter van het Nederlands Medisch Nautisch Genootschap, de vereniging van haven- en scheepsartsen.

6 dagen geleden
Akkoord over aanpak geneesmiddelentekort EU

BRUSSEL (ANP/DPA) - Het Europees Parlement en de lidstaten zijn tot een akkoord gekomen over de productie van essentiële geneesmiddelen. De nieuwe regels moeten het makkelijker maken om productie van medicijnen in Europa met overheidsgeld te ondersteunen.

1 week geleden