Kamer wil tegen wens minister in speciale covid-poliklinieken
DEN HAAG (ANP) - Tegen de wens van demissionair zorgminister Conny Helder in, wil de Tweede Kamer dat er speciale poliklinieken komen voor patiënten met langdurige covid. Een wijzigingsvoorstel van GroenLinks-PvdA om dit te regelen, wordt gesteund door een Kamermeerderheid. Uit de VWS-begroting moet nu 27 miljoen euro aan die speciale klinieken worden besteed.
Lang was het onzeker of het amendement van GroenLinks-PvdA het zou halen, maar dankzij de steun van de PVV is die meerderheid nu verzekerd. Donderdag zal de Kamer stemmen over een zogeheten amendement (wijzigingsvoorstel) dat de zorgbegroting op dit punt moet worden aangepast.
Het kabinet moet deze opdracht van de Kamer uitvoeren, ook al vindt Helder dat het niet aan de politiek is om te bepalen dat de zorg rondom patiënten met langdurige corona in gespecialiseerde poliklinieken moet worden geregeld.
Petitie
Een krappe 107.000 mensen hebben de afgelopen weken een petitie getekend waarin de regering wordt gevraagd om 27 miljoen euro vrij te maken voor speciale poliklinieken voor mensen met langdurige covid. Zij was daarmee een ondersteuning voor het voorstel van Kamerlid Julian Bushoff én een oproep aan de Kamer om daarmee in te stemmen.
De petitie werd dinsdagmiddag aan de Tweede Kamer aangeboden. Het pleidooi is een initiatief van de patiëntenorganisaties PostCovid NL, Long Covid Nederland, #Niethersteld, Kinderen met LongCovid en de patiëntenalliantie PAIS.
Vorig jaar al stemde een Kamermeerderheid in met een motie die het kabinet opriep om ervoor te zorgen dat die poliklinieken er zouden komen. Die motie was door toenmalig zorgminister Ernst Kuipers ontraden. Het kabinet kan een motie van de Kamer naast zich neerleggen, maar een amendement niet.
Meer uit Gezond
BILTHOVEN (ANP) - De griepepidemie is voorbij, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Het aantal mensen dat afgelopen week de huisarts bezocht met acute luchtwegklachten is opnieuw gedaald. Ook het aantal afgenomen monsters waarin het griepvirus is aangetroffen, lag een stuk lager dan een week eerder.
5 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Het aantal mensen met hooikoortsklachten nam vorige week af. Dat meldt onderzoeksinstituut Nivel op basis van nieuwe cijfers. Afgelopen week meldden zich 145 op de 100.000 mensen met hooikoortsklachten bij een huisarts. Het cijfer van een week eerder is bijgesteld naar 177.
5 dagen geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Argentinië is officieel uit de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) gestapt. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Pablo Quirno op X. Met het verstrijken van de formele afkoelingsperiode na de aankondiging maakt het land nu geen deel meer uit van de WHO.
6 dagen geledenAMSTERDAM (ANP) - Vrouwenrechtenorganisatie Bureau Clara Wichmann gaat in hoger beroep in de zaak tegen het Amerikaanse Allergan, een producent van borstimplantaten. In december oordeelde de rechter dat de producent niet verantwoordelijk is voor de ziektes die vrouwen hebben gekregen nadat zij de implantaten hadden laten plaatsen.
1 week geledenBILTHOVEN (ANP) - Nu de temperaturen stijgen, lopen minder mensen griep op. Het aantal gevonden infecties daalt, melden het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) en onderzoeksinstituut Nivel. Ze concludeerden vorige week dat de jaarlijkse griepepidemie over zijn hoogtepunt heen lijkt, maar trekken nog niet de conclusie dat de epidemie voorbij is.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Meer mensen hebben vroeg in het jaar last van hooikoorts. Dat meldt onderzoeksinstituut Nivel op basis van de nieuwste cijfers. In de afgelopen week gingen 174 op de 100.000 mensen naar een huisarts voor hooikoortsklachten. Dat zijn er meer dan een week eerder. Na de eerste warme dagen van 2026 meldden nog 138 per 100.000 mensen zich bij de huisarts. In de week daarvoor waren dat er 61.
1 week geledenAMSTERDAM (ANP) - Het ene ziekenhuis betaalt veel meer voor geneesmiddelen tegen kanker dan het andere ziekenhuis. Het verschil kan oplopen tot ruim 2800 euro per behandeling, ook al gaat het om precies hetzelfde middel. Dat constateren KWF en het Nederlands Kanker Instituut (NKI) van ziekenhuis Antoni van Leeuwenhoek (AVL). Ze vinden dat er meer openheid moet komen.
1 week geleden