Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer wil tegen wens minister in speciale covid-poliklinieken

Kamer wil tegen wens minister in speciale covid-poliklinieken

DEN HAAG (ANP) - Tegen de wens van demissionair zorgminister Conny Helder in, wil de Tweede Kamer dat er speciale poliklinieken komen voor patiënten met langdurige covid. Een wijzigingsvoorstel van GroenLinks-PvdA om dit te regelen, wordt gesteund door een Kamermeerderheid. Uit de VWS-begroting moet nu 27 miljoen euro aan die speciale klinieken worden besteed.

Lang was het onzeker of het amendement van GroenLinks-PvdA het zou halen, maar dankzij de steun van de PVV is die meerderheid nu verzekerd. Donderdag zal de Kamer stemmen over een zogeheten amendement (wijzigingsvoorstel) dat de zorgbegroting op dit punt moet worden aangepast.

Het kabinet moet deze opdracht van de Kamer uitvoeren, ook al vindt Helder dat het niet aan de politiek is om te bepalen dat de zorg rondom patiënten met langdurige corona in gespecialiseerde poliklinieken moet worden geregeld.

Petitie

Een krappe 107.000 mensen hebben de afgelopen weken een petitie getekend waarin de regering wordt gevraagd om 27 miljoen euro vrij te maken voor speciale poliklinieken voor mensen met langdurige covid. Zij was daarmee een ondersteuning voor het voorstel van Kamerlid Julian Bushoff én een oproep aan de Kamer om daarmee in te stemmen.

De petitie werd dinsdagmiddag aan de Tweede Kamer aangeboden. Het pleidooi is een initiatief van de patiëntenorganisaties PostCovid NL, Long Covid Nederland, #Niethersteld, Kinderen met LongCovid en de patiëntenalliantie PAIS.

Vorig jaar al stemde een Kamermeerderheid in met een motie die het kabinet opriep om ervoor te zorgen dat die poliklinieken er zouden komen. Die motie was door toenmalig zorgminister Ernst Kuipers ontraden. Het kabinet kan een motie van de Kamer naast zich neerleggen, maar een amendement niet.

Meer uit Gezond

Ziekenhuizen willen dat kabinet met suikertaks komt tegen kwalen

UTRECHT (ANP) - Academische ziekenhuizen willen dat het volgende kabinet meer maatregelen neemt om te voorkomen dat mensen gezondheidsproblemen krijgen. Ze pleiten onder meer voor een "slimme suikertaks", waarbij de heffing op eten of drinken hoger wordt naarmate er meer suiker in zit. Dat moet mensen stimuleren om gezonder te leven.

19 uur geleden
Rusland: EU-verbod op Russisch gas is 'volledig zelfdestructief'

MOSKOU (ANP/RTR) - De plannen van de Europese Unie om de invoer van vloeibaar aardgas (lng) uit Rusland te verbieden zijn "volledig zelfdestructief", gezien het gebrek aan gasreserves in Europa en het toenemende energieverbruik door kunstmatige intelligentie. Dat zei een woordvoerster van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken donderdag.

1 week geleden
Aantal abortussen blijft ongeveer gelijk na forse toenames

DEN HAAG (ANP) - Na twee jaar van aanzienlijke toenames is het aantal abortussen in Nederland vorig jaar op hetzelfde relatief hoge niveau gebleven. In totaal werden 39.438 zwangerschappen afgebroken, zo maken jaarlijkse cijfers van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) duidelijk. Een opmerkelijke afname ten opzichte van een jaar eerder ziet de inspectie bij meisjes tot 15 jaar.

1 week geleden
Artsenorganisatie vreest 'mokerslag' door bezuinigingen op zorg

AMSTERDAM (ANP) - De maatregelen die veel politieke partijen willen nemen om de zorgkosten minder snel te laten stijgen, leiden onder artsen en patiënten tot grote zorgen. "De lijst met pijnlijke ingrepen is bijna oneindig en een mokerslag voor de toegankelijkheid van de zorg", schrijft de organisatie Dokters van de Wereld donderdag in een "noodkreet" aan politieke leiders.

1 week geleden
Studie: vleesconsumptie daalt licht naar laagste niveau in jaren

WAGENINGEN (ANP) - De hoeveelheid vlees die de gemiddelde Nederlander eet, is vorig jaar met ongeveer een halve kilo afgenomen en daarmee op het laagste niveau in twintig jaar gekomen. Onderzoekers van de universiteit van Wageningen hebben dat berekend op basis van statistieken over vleesverkoop en slachtingen. Ze houden de cijfers bij in opdracht van Wakker Dier. Die organisatie is blij dat de vleesconsumptie "langzaam maar gestaag" daalt.

1 week geleden
Hoger risico op hart- en vaatziekten in ongezonde woonomgeving

UTRECHT (ANP) - Mensen die wonen in een buurt met weinig mogelijkheden om te wandelen of te sporten en veel restaurants en winkels die ongezond eten verkopen, hebben een grotere kans op hart- en vaatziekten. Het risico blijkt tot bijna 5 procent hoger te kunnen liggen, stellen het UMC Utrecht en het Amsterdam UMC op basis van onderzoek.

1 week geleden
FT: EU overweegt verbod op ethanol in handdesinfectie om risico's

BRUSSEL (ANP) - Brussel overweegt ethanol te classificeren als gevaarlijke stof die het risico op kanker verhoogt. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times (FT) op basis van een interne aanbeveling van het Europees Agentschap voor chemische stoffen (ECHA). Als het zover komt, zou het gebruik van veel handdesinfectiemiddelen en schoonmaakmiddelen in ziekenhuizen worden verboden.

1 week geleden